کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

اتصال واتس‌اپ به دستیار دیجیتالی Siri

 • 6 شهریور 1395 • مشترکان ابزار ارتباطی واتس‌اپ به زودی می‌توانند برای برقراری تماس‌های صوتی یا ارسال پیام‌ به مخاطبان خود از دستیار دیجیتالی و صوتی Siri اپل کمک بگیرند.

  چنان‌که منابع آگاه در جدیدترین اخبار اعلام کردند، شرکت اپل قصد دارد دستیار دیجیتالی خود را با ابزار ارتباطی واتس‌اپ ادغام کند تا کاربران از طریق فرمان‌های صوتی بتوانند در این اپلیکیشن پیام بفرستند یا تماس صوتی برقرار کنند.

  خبرهای رسیده حاکی از آن است که ظرف چند هفته آتی نسخه جدید واتس‌اپ سازگار با دستیار صوتی Siri به‌صورت آزمایشی عرضه می‌شود.

  این نخستین باری است که سیستم Siri با اپلیکیشن‌های غیر اپلی سازگار می‌شود و به همین دليل احتمال می‌رود که اپل انحصار را در فضای نرم‌افزاری خود بشکند. برخی منابع خبری اعلام کردند شرکت اپل در سیستم‌عامل iOS 10 امکان برقراری ارتباط میان Siri و واتس‌اپ را برقرار می‌کند و هنوز زمان دقیق عرضه این قابلیت اعلام نشده است.

  تويیتر 235 هزار اکانت تروریستی را مسدود کرد

  شرکت تويیتر اعلام کرد از ماه فوریه تا کنون بیش از 235 هزار حساب کاربری منتسب به گروه‌های تروریستی را مسدود کرده است تا از ترویج چنین فعالیت‌هایی در شبکه اجتماعی خود جلوگیری کند.

  بر اساس آخرین گزارش رسمی منتشر‌شده از سوی تويیتر، از ژوئن 2015 تاکنون این شبکه اجتماعی 360 هزار حساب کاربری که احتمال فعالیت‌های تروریستی در آن وجود داشت را مسدود کرده است. تويیتر در این خصوص گفت: «اقدام اخیر ما برای مسدودسازی حساب‌های کاربری مشکوک موجب شده فعالیت‌های تروریستی در این فضا کم‌رنگ‌تر شود. کاهش تعداد دنبال‌کنندگان این گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین اتفاقی است که با مسدودسازی صفحات مذکور محقق شد».

  تشخیص افسردگی از روی عکس‌های اینستاگرام

  گروهی از محققان آمریکایی الگوریتمی را برای اینستاگرام ارایه کرده‌اند که می‌تواند از روی عکس‌های منتشرشده، به حالات روحی و ویژگی‌های اخلاقی افراد پی ببرد.

  در این اقدام محققان دانشگاه هاروارد موفق شدند با طراحی الگوریتم مذکور، عکس‌هایی که کاربران در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام به‌اشتراک می‌گذارند را با دقت مورد تحلیل قرار دهند تا از این طریق بتوانند به حالات روحی آنها پی ببرند.

  این الگوریتم نشان داد افرادی که به افسردگی مبتلا هستند تصاویر تیره‌تر را به‌اشتراک می‌گذارند و از رنگ خاکستری بیشتر استفاده می‌کنند. همچنین گفته شد آن‌دسته از کاربرانی که عکس‌های خود را پیش از به‌اشتراک‌گذاری سیاه و سفید می‌کنند هم به‌نوعی افسردگی دارند.

  در مقابل، کاربرانی که در عکس‌های خود از رنگ‌های روشن استفاده می‌کنند کمتر از گروه قبلی با بیماری‌های روحی و روانی مواجه هستند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG