کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

شبکه اجتماعی مخصوص جوانان

 • 6 شهریور 1395 • بریتانیایی‌ها یک شبکه اجتماعی جدید با نام Yubl راه‌اندازی کرده‌اند که قرار است جوانان سرخورده از فیس‌بوک و دیگر پلتفرم‌های بزرگ جذب آن شوند و به همه نیازهای خود در این فضای مجازی پاسخ دهند. این شبکه اجتماعی که گام نخست فعالیت‌های خود را برای جذب جوانان اروپایی برداشته است، تصمیم دارد در آینده نه‌چندان دور به یک پلتفرم اجتماعی جهانی تبدیل شود و برای این اتفاق سرمایه‌گذاری بالغ بر 16 میلیون دلاری را در اختیار گرفته است.

  شرکت توسعه‌دهنده این شبکه اجتماعی توسط ‌گارِت ایوانس‌ راه‌اندازی شده است. او پیش از این یک استارت‌آپ در حوزه شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کرده بود که سال 2011 میلادی این مرکز به شرکت Omnicom واگذار شد.

  شبکه اجتماعی Yubl به اعضای خود امکان می‌دهد پروفایل شخصی داشته باشند و از این طریق عکس‌ها و متن‌ها را به‌صورت اختصاصی با دیگران به‌اشتراک بگذارند. این مهم‌ترین روش تعامل ميان اعضای این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود و با این وجود ابزارهای ویژه برای گفت‌وگوی خصوصی میان جوانان حاضر در این شبکه اجتماعی ارایه شده است. کاربران در فضای عمومی این شبکه اجتماعی می‌توانند بهترین مکان را برای صرف غذا پیشنهاد دهند، از توصیه کاربران برای تفریحات پایان هفته استفاده کنند یا اینکه با دوستان خود قرار مشترک بگذارند.

  این اپلیکیشن موبایلی که تمام قابلیت‌های یک شبکه اجتماعی جامع و حرفه‌ای را شامل می‌شود، برای نخستین بار اوایل سال جاری میلادی در کشور بریتانیا فعالیت خود را آغاز کرد و طولی نکشید که امکان عضویت دیگر شهروندان اروپایی هم در آن فراهم شد. با این وجود شرکت توسعه‌دهنده Yubl جذب جوانان جهان را هدف خود می‌داند و اعلام کرده که برای این کار تصمیم دارد با پلتفرم‌های بزرگی چون فیس‌بوک، تويیتر، اینستاگرام و ... رقابت کند.

  گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد فیس‌بوک طی ماه‌های اخیر تعداد زیادی از مشترکان جوان خود را از دست داده است و به همین دليل Yubl تلاش می‌کند این گروه از کاربران را جذب کند. البته این فرایند در دیگر شبکه‌های اجتماعی بزرگ هم گزارش شده است و به‌نظر می‌رسد جوانان تمایل کمتری به حضور در پلتفرم‌های معروف دارند. شبکه اجتماعی Yubl هم‌اکنون ماهی 200 هزار کاربر جدید جذب می‌کند که از این نظر می‌توان آن را محبوب‌تر از اسنپ‌چت دانست. این شبکه اجتماعی طی فصل گذشته بیش از 500 هزار بار دانلود شده و تا اکتبر 2016 بیشتر از 30 کشور جهان را با زبان‌های مختلف پوشش می‌دهد.

  مدیر شرکت توسعه این شبکه اجتماعی پیش‌بینی می‌کند با سرمایه‌گذاری 16 میلیون دلاری می‌تواند گام نخست را برای ورود به بازار جهانی بردارد و هم‌اکنون تلاش‌هایی صورت گرفته تا سرمایه‌گذاران شخصی هم وارد Yubl شوند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG