کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

زنگ بورس توسط اپراتور اول به صدا درآمد

 • 6 شهریور 1395 •  

  در مراسمی‌ در ساختمان بورس، زنگ آغاز به‌کار معاملات هفته گذشته بورس اوراق بهادار تهران توسط شرکت همراه‌اول به صدا درآمد.

  اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سيار ايران اعلام کرد، همزمان با سومین سالروز عرضه سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار، بازگشایی نمادین بازار توسط سیدعباس نوربخش معاون مالی و تدارکاتی اپراتور اول صورت گرفت.

  در این مراسم، معاون مالی و تدارکاتی همراه‌اول ضمن تشریح آخرین وضعیت مالی و شبکه این اپراتور اظهار داشت: در چند سال گذشته سهامداران به ما اعتماد کردند و ما با توسعه شبکه و بهبود عملکرد مالی، پاسخ مناسبی به این اعتماد داده‌ایم.

  وی افزود: ارزش بازار همراه‌اول در مدت زمان حضور در بورس، معادل ۲۰۷ درصد رشد کرده است که میانگین آن در هر سال حدود ۳۵ درصد است. EPS سهام همراه‌اول نیز با توجه به افزایش سرمایه صورت گرفته، صعودی بوده و برای سال آینده حدود ۷۱۵ تومان پیش‌بینی می‌شود.

  نوربخش با بیان بهبود شاخص‌های مالی گفت: این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که این شرکت طی چند سال اخیر حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان در شبکه خود سرمایه‌گذاری کرده است.

  معاون مالی و تدارکاتی همراه‌اول در پایان با بیان رتبه شفافیت و اطلاع‌رسانی همراه‌اول گفت: اپراتور اول با رتبه ۱۳۳ در بورس آغاز به کار کرد و امسال به رتبه ۱۲ رسیده است، امیدواریم در سال آینده جزو ۵ شرکت برتر بورس باشیم.

  در این مراسم روح اله‌حسینی مقدم، معاون ناشران و اعضای بورس شرکت بورس تهران ضمن تبریک به همراه‌اول به مناسبت سومین سال حضور در بورس گفت:‌ همراه‌اول، سومین شرکت بزرگ بورسی در کشور است.

  حسینی در ادامه گفت: همراه‌اول از نقدشوندگی و شفافیت مناسبی برخوردار است و امتیاز آن طی دوره‌ای که در فرابورس تهران فعالیت داشت مطلوب بود و هم اکنون نیز از  ۱۰۰، امتیاز بالای ۹۰ را به خود اختصاص داده است.

  وی با بیان اهتمام شرکت همراه‌اول به بحث گزارشگری گفت: توصیه ما به تمامی سهامداران و سرمایه‌گذاران این است تا به موضوع گزارشگری توجه بیشتری داشته باشند.

  بر اساس این گزارش به مناسبت سومین سالروز ورود همراه‌اول به بورس، این شرکت خلاصه‌ای از عملکرد ۳ ساله خود منتشر کرده است که در آن روند مناسبت عملیاتی کاملاً قابل مشاهده است.

  شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) در تاریخ ۲۷/۰۵/۱۳۹۲ طبق هماهنگی‌های انجام گرفته شده و پس از بیش از ۲۷ ماه حضور در بازار فرابورس به جمع شرکت‌های بورسی پیوست. قیمت کشف شده هر سهم همراه در آن تاریخ ۴۲,۰۰۰ ریال به ازای هر سهم بوده است.

  بر اساس این گزارش در بازه زمانی که بازار پس از ۴ ماه و در دی ماه ۹۲ سقوط شدید خود را آغاز کرد، همراه‌اول با عملکرد مناسب عملیاتی خود و با رشد ۴۳ درصدی سود خالص پیش‌بینی شده هر سهم سال مالی ۹۵ نسبت به سال مالی ۹۲ توانست بازدهی بسیار مناسب‌تری را در این دوره ۳ ساله در مقایسه با شاخص بورس اوراق بهادار تهران و شاخص صنعت مخابرات رقم بزند. (بازدهی ۱۳۱ درصدی همراه‌اول در مقابل بازدهی ۳۱ درصدی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران و بازدهی ۹۵درصدی شاخص صنعت مخابرات).

   

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG