کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

بهترین بازی استراتژیک ایرانی

 • 6 شهریور 1395 • یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های بومی در سبک استراتژی، «زاراوان» نام دارد که تمام مراحل آن را متخصصان و کارشناسان داخلی تولید کرده‌اند. توليدكننده اين بازي ادعا می‌کند هیچ‌یک از بخش‌های آن از بازی‌های دیگر کپی‌برداری نشده و تمام مراحل تولید آن به‌صورت داخلی پیش برده شده است.

  شکل ظاهری این بازی در نگاه اول مانند دیگر بازی‌های استراتژیک است که کاربر بايد برای پیشبرد مراحل مختلف آن برنامه‌ریزی‌های ویژه انجام دهد و ضمن تکمیل محل سکونت خود در دنیای مجازی، ارتش قوی برای مقابله با دشمنان داشته باشد. زمانی که بازی را آغاز مي‌كنيد، متوجه مي‌شويد که «زاراوان» قابلیت‌ها و امکانات اختصاصی ویژه را در خود جا داده است.

  کاربر این بازی در یک دهکده زندگی می‌کند که علاوه بر انجام فعالیت‌های روزانه، وظیفه حفظ امنیت خود و دیگر اهالی را هم بر عهده دارد. در این بازی دو نقشه مجزا از فضای داخلی و خارجی دهکده در اختیار دارید که هر یک از آنها در موقع مناسب به کار شما خواهند آمد. برای انجام کارهای روزانه، تهیه غذا و ... بايد از نقشه داخلی استفاده کنید و با دقت تمام به همه نقاط دهکده سر بزنید. این نقشه به‌صورت هوشمندانه به شما یادآوری می‌کند کدام‌یک از نقاط دهکده با مشکل مواجه شده است و به کمک فوری شما نیاز دارد. نقشه دیگر که فضای خارجی دهکده را شامل می‌شود، برای پیشبرد اهداف امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و زمانی که نیروهای بیرونی به شما حمله می‌کنند، از این نقشه کمک می‌گیرید. نقشه خارجی دهکده همچنین به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید به کمک منابع بیرونی، نیازهای درونی دهکده را تامین کنید.

  در این بازی می‌توانید حمله به نیروهای دشمن را به‌صورت آزمایشی انجام دهید تا از این طریق بتوانید خود را برای مقابله با هر گونه حمله آماده کنید. ساختمان‌ها در دهکده شما می‌توانند به‌صورت شخصی ساخته شوند و این امکان برای شما وجود دارد كه بر حسب سلیقه، شکل ظاهری آنها را تغییر دهید. شما در این بازی می‌توانید شکل ظاهری کاراکترها را تغییر دهید و به‌عبارت دیگر شخصیت هر یک از عوامل بازی را عوض کنید. شبیخون به نیروهای دشمن، تجارت و فروش محصولات، جمع‌آوری نیروهای امنیتی، تله‌گذاری برای اسیر کردن نیروهای دشمن، زندان، مراکز قهرمان‌پروری، حملات دومرحله‌ای، هم‌پیمانی با بومیان، جادوهای شگفت‌انگیز، سکه‌های مجازی، نبردهای آنلاین و ... از دیگر قابلیت‌های در نظر گرفته‌شده برای بازی «زاراوان» محسوب می‌شوند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG