کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

تلاش برای آزادی زندانیان زن جرایم غیرعمد

 • 26 فروردین 1396 • کمپین حمایت از زندانیان زن با حمایت ستاد دیه کشور و معاون زنان و امور خانواده ریاست‌جمهوری برپا شده و در صدد است با دو هدف پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها و کاهش وقوع جرایم غیر کلاهبرداری در ميان زنان جامعه فعالیت کند. این کمپین قصد دارد ضمن جلب مشارکت‌های مردمی، در راستای آزادی 220 محکوم زن غیر عمدی که در حال حاضر در سطح زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند، فعالیت کند.

  در جمع اعضای این کمپین می‌توان به چهره‌های مختلف هنری و به‌ویژه به بازیگران نام‌آشنایی چون ترانه علیدوستی و سحر دولتشاهی اشاره کرد.

  اعضای این کمپین در شبکه‌های اجتماعی با انتشار متنی از پیش تنظیم‌شده، خواستار مشارکت مردم برای کمک به این 220 زن دربند کرده‌اند. در این پیام که در شبکه‌های اجتماعی نیز به‌وفور دست به دست شده آمده است: «‏نیکوکاران برای مشارکت در امر آزادی زندانیان زن غیر عمد واجد شرایط، می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #101*780* به کمپین حمایتی پویش ارمغان پیوسته و همیار ستاددیه در راستای رهایی بسیاری از زنان و مادرانی باشند که ناخواسته و به دور از هر سوءنیت مجرمانه‌ای روانه زندان‌ شده‌اند».

   

  استقبال قابل توجه از کمپین "نه به تصادفات جاده‌ای"

  عید امسال با آغاز تعطیلات نوروزی کمپین ملی «نه به تصادفات جاده‌ای» با دعوت از مردم برای پیوستن به آن، درصدد کاهش هرچه بیشتر تصادفات در جاده‌ها برآمد.

  امسال برای دومین‌ سال پیاپی کمپین «نه به تصادف» راه افتاد و اتفاقا در شبکه‌های اجتماعی نیز مورد توجه چهره‌های مختلف قرار گرفت؛ از هنرمندان و ورزشکاران تا وزرا و اعضای هیات دولت همگی به این کمپین پیوستند و حتی ٣۵٠‌ هزار راننده هم به کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» پیوستند.

  با تمام این احوال اما نوروز امسال نیز شاهد حوادث دلخراشی در جاده‌های کشور بودیم و از تصادف زنجیره‌ای 130 خودرو در نزدیکی مشهد تا حوادث ریز و درشت جاده‌ای دیگر باعث شدند تا آمار تصادفات همچنان در کشور بالا باشد. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی معتقدند که علاج این مشکل علاوه بر تشکیل کمپین و رعایت قوانین توسط مردم، اصلاح وضعیت راه‌های جاده‌ای و بهبود کیفیت خودروهای کشور است که بايد در دستور کار دولت قرار گیرد.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG