کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

 • 9 اردیبهشت 1396 • 10 سال پیش در چنین هفته‌ای، الگوی اجرایی طرح دولت الکترونیکی به شورای‌عالی فناوری اطلاعات ارایه شد. این الگو بر اساس مدل استان کرمان طراحی شده و قرار بوده در دیگر استان­های کشور نیز بر همین اساس پیاده شود. برای آزمایش این الگو چندین استان درنظر گرفته شده که جلسات تطبیقی فقط با مدیران استان کرمان گذاشته شده بود. این الگو به دو قسمت طرح و مجری تقسیم شدند که در بخش طرح تمامی دستگاه­ها ملزم به قراردادن تمامی اطلاعات خود در صفحه وب شدند که این اطلاعات شامل رویه انجام کار، نام متصدی و حتی عکس آن فرد بود تا در زمان اجرا افراد دچار سردرگمی نشوند.

  با قرارگیری این اطلاعات در صفحه وب، هر استان در نهایت دارای یک پورتال جامع میشد که از طریق آن دسترسی به سایت هر استان امکان‌پذیر می­شد. تمامی دستگاه­ها باید از یک سیستم برای انتقال اطلاعات خود استفاده می‌کردند تا در تشکیل پورتال مشکلی ایجاد نشود. این یکسان­سازی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وقت انجام شده بود.

   

  10 سال پیش در چنین هفته‌ای، مزایای تجارت الکترونیکی برای مشتریان و انواع آن در گزارشی در نشریه منتشر شد.

  در این گزارش آمده بود تجارت الکترونیکی امکان کار در منزل را توسعه می­دهد و از طریق آن ترافیک و هزینه­های جانبی رفت و آمد کاهش می­یابد. همچنین از دیگر مزایای تجارت الکترونیکی امکان خرید کالا­های ارزان­تر به دلیل ایجاد شرایط رقابتی و مقایسه­ای عنوان شده بود.

  در این گزارش آمده بود: از طریق تجارت الکترونیکی می­توان امکاناتی که مناطق دورتر از مرکز و مناطق محروم به آن دسترسی ندارند را ارایه داد، شاید بهترین مثال برای آن آموزش از راه دور است و از دیگر مزایای این سامانه می­توان به امکان ارایه خدمات عمومی اشاره کرد که باعث افزایش کیفیت این خدمات می­شود.

  در این گزارش اشاره شده بود که تجارت الکترونیکی تا چه میزان می­تواند در برنامه­ریزی برای سفرهایمان به ما کمک کند، از طریق آن می­توان در زمینه حمل و نقل و مراکز دیدنی کمک گرفت تا ارزان‌ترین را انتخاب کرد تا در هزینه­ها صرفه‌جویی شود.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG