کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

اپلیکیشن طراحی کنید

 • 9 اردیبهشت 1396
 • نگار احمدی  شتابی که در گسترش گجت‌ها و اپلیکیشن‌ها دیده می­شود نشان‌دهنده این امر است که طراحی اپلیکیشن‌ها روزبه‌روز جذاب‌تر می­شود. همواره ایده‌های تازه ای وجود دارند که در قالب برنامه‌های کاربردی روی موبایل‌های هوشمند و دیگر گجت‌ها مورد استفاده قرار گیرند تا نیاز انبوهی از مردم را برطرف سازند. بدون شک، راهی که این تولیدات را با آسانی و خلاقیت همراه سازد، مورد استقبال قرار خواهد گرفت. لذا در این شماره هفته‌نامه، اپلیکیشن‌هایی معرفی کرده‌ایم مخصوص طراحان اپلیکیشن، تا با بهره‌گیری از قابلیت‌های این برنامه‌ها، به راحتی نمونه‌های اولیه را طراحی و پیاده‌سازی کنند و اهداف خود را پیش ببرند. به کمک این برنامه‌ها، تعامل اعضای تیم حفظ می­شود و طراحی به آسانی انجام می­گیرد.

   

   

  Marvel - Design Apps on Your Phone

  اپلیکیشن Marvel به شما امکان می­دهد تا به راحتی به طراحی اپلیکیشن بپردازید. تنها کافی است ایده‌های اولیه‌تان را روی کاغذی پیاده‌سازی و از آن عکسی تهیه کنید. عکس‌ها را در برنامه وارد کنید و بقیه کار را به Marvel واگذار کنید. با به اشتراک‌گذاری نتیجه به دست آمده با دوستان‌تان از طریق ایمیل، توییتر و راه‌های دیگر می­توانید برنامه به دست آمده را تست کنید. امکان ارسال اپلیکیشن ساخته شده به موبایل دیگر و یا کامپیوتر وجود دارد. اپلیکیشن Marvel که برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios طراحی شده، بدون پرداخت هزینه‌ای قابل دریافت است. شما از قابلیت‌های این برنامه روی اپل‌واچ نیز می­توانید بهره‌مند شوید.

   

   

  InVision - Design Collaboration

  طراحی اپلیکیشن‌ها، کاری است که معمولا به صورت تیمی انجام می­شود و لازم است همه اعضا تیم روی مراحل کار تسلط داشته باشند و تا پایان پروژه، در تعامل باشند. این موضوع از توجه طراحان برنامه InVision  دور نمانده است. طراحی اپلیکیشن به کمک InVision به اعضای تیم این امکان را می­دهد تا در هر زمان و مکان، نظرات خود را در مورد قسمت‌های مختلف کار به اشتراک بگذارند و اعضا از مراحل کار با خبر بوده و تمام مدت با یکدیگر در تعامل باشند. در صورتی که تغییراتی در نمونه اولیه برنامه صورت گیرد، برنامه InVision از طریق نوتیفیکیشن شما را مطلع خواهد کرد. این برنامه کاربردی را می­توانید روی آیفون، آیپد و اپل‌واچ استفاده کنید. نسخه‌ای از این برنامه برای سیستم‌عامل اندروید نیز عرضه شده است و دریافت این برنامه به صورت رایگان انجام می­شود.

   

  POP - Prototyping on Paper

  با استفاده از این برنامه می­توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را بسازید. برای این کار، POP امکاناتی نظیر، فونت‌ها، آیکون‌ها، تصاویر و شکلک‌ها را در اختیار شما قرار داده است. روش دیگری برای شروع پروژه نیز وجود دارد. شما می­توانید طرح قسمت‌های مختلف برنامه مورد نظر را روی کاغذ بکشید، عکسی تهیه و در برنامه وارد کنید تا شبیه‌سازی شوند. برنامه POP صفحات مختلف را به یکدیگر مرتبط می­کند. نتیجه کار از راه‌های مختلف نظیر ایمیل، اس‌ام‌اس، توییتر و فیسبوک قابل اشتراک‌گذاری است. در صورت نیاز، امکان انتقال اپلیکیشن طراحی شده توسط شما، به موبایل و یا کامپیوتر دیگر وجود دارد. این برنامه رایگان برای سیستم‌عامل اندروید و iOS طراحی شده و روی اپل‌واچ نیز قابل اجرا است.

   

  Proto.io

  یکی دیگر از برنامه‌هایی که می­توان در این زمینه معرفی کرد، اپلیکیشن Proto.io است. این برنامه با امکاناتی که در اختیار کاربران قرار داده، طراحی اپلیکیشن را برای علاقه‌مندان به این کار و طراحان با سهولت بیشتری همراه ساخته است. برای استفاده از برنامه Proto.io لازم است ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید. نکته خوبی که راجع به این برنامه می­توان نام برد، ذخیره همه پروژه‌ها در حساب کاربری برنامه است که شما با ورود به حساب کاربری‌تان می­توانید به کارهایی که انجام داده‌اید دسترسی پیدا کنید. به کمک این برنامه می­توانید نمونه‌های اولیه‌تان را پیاده‌سازی کرده و با استفاده از امکان متحرک‌سازی، آن را بهتر جلوه دهید. پس از ارایه نتیجه کار می­توانید از نظر همکاران و دیگران مطلع شوید و به اصلاح نقص‌ها بپردازید. اپلیکیشن Proto.io روی سیستم‌عامل‌های اندروید و ios قابل اجرا است و به صورت رایگان می­توان آن را دریافت کرد.

   

   

   

   

   

   

   

   

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG