کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

پاسخ مدیر کثیرالتکذیب: به درک!

 • 30 مرداد 1395 • من به این نتیجه رسیدم که اگه "تکذیب شد" در ایران جرم بود تا حالا کلی مدیر باید از کارشون برکنار می‌شدن، اما خب خدارو شکر چنین قانونی نداریم.

  مثلا خبر میاد فلان‌کارت به ایران آمد. بعد نماینده فلان‌کارت میگه روح ما هم از چنین چیزی خبری نداره.

  بعد رسانه‌ها میفتن دنبال اعلام‌کننده خبر که طرف می‌گه روحشم خبر نداره، پاسخ جالبه، میگن خب این معنیش این نیست که تکذیب کرده گفته خبر ندارن، پس نه تاییده نه تکذیب!

  ولی خب این موضوعی نیست که همینطوری بشه جمع و جورش کرد. به هر حال دنیای ارتباطات هست و هر کسی می‌تونه با یه ایمیل و توییت آمار اخبار و ملت رو دربیاره.

  به همین منظور من با یه مدیر کثیرالتکذیب به گفت‌وگو پرداختم تا ببینم ماجرا از چه قرار هست.

  ازش پرسیدم قربان اینم که تکذیب شد؟ قربان هم در پاسخ گفت: خب به درک! بذار اونقدر تکذیبیه صادر کنن تا تکذیب‌دونشون خراب بشه!

  بعد ازش پرسیدم خب قربان اینطوری که نمیشه حالا چیکار می‌کنید؟ قربان یه فکر کرد و گفت خب اونا تکذیب کنن ما خودمون تایید می‌کنیم. اصلا چه غلطا از کی تا حالا خارجی‌ها تعیین می‌کنن چی تو کشور ما باید تایید بشه یا تکذیب.

  قربان ادامه داد: وقتی ما می‌گیم چیزی انجام شده یعنی انجام شده، حالا هر کی میخاد تکذیب بکنه به خودش مربوط هست، اونا تکذیب کنن ما هم کار خودمونو می‌کنیم.

  قربان در ادامه با تاکید بر تداوم تکذیب‌ها گفت: من همین‌جا خدمت شما و بقیه همکاران و خبرنگاران بیکاری که هی راه می‌فتن خبر می‌زنن تکذیب شد باید یک چیز رو از اساس روشن کنم. شما از این به بعد از این "تکذیب می‌شودها" زیاد خواهید شنید، لذا همینجا باید خدمت ملت فهیم عرض کنم، این‌ها تلاش دشمن و عوامل داخلیشون برای سیاه‌نمایی هست، ما به هیچ‌وجه تسلیم این صحنه‌آرایی‌های کاذب نخواهیم شد و همچنان پر توان به کارمون ادامه خواهیم داد و این تکذیب‌ها هم هیچ خللی در خدمت ما به مردم ایجاد نخواهد کرد.

  من هم در حالیکه داشتم با دستمال کف‌های دور دهنم رو جمع می‌کردم که از دفتر مدیر کثیرالتکذیب بیام بیرون، به افق خیره بودم و داشتم فکر می‌کردم یعنی واقعا ممکنه؟ من الان کجا هستم؟ در چه سالی زندگی می‌کنیم؟ قانون چیست و به چه درد می‌خورد؟ نهادهای بین‌المللی برای چه تاسیس شده‌اند؟ یعنی ایجاد این همه نهاد و قانون در دنیا زاید بوده؟ کپی رایت را باید خورد؟ و ده‌ها سوال فلسفی دیگه!

  عزت زیاد

  آق فری

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG