کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

عمر تويیتر سال 2017 به‌پایان نمی‌رسد

 • 30 مرداد 1395 • هفته گذشته شایعاتی مبنی بر تعطیلی شبکه اجتماعی تويیتر در سال 2017 منتشر شد و کاربران هشتگ SaveTwitter را به‌اشتراک گذاشتند تا جلوی این اتفاق را بگیرند، ولی این شبکه اجتماعی با انتشار بیانیه‌ای خبر مذکور را تکذیب کرد.

  سخنگوی تويیتر با ارسال ایمیل به خبرگزاری رویترز توضیح داد: «بدون شک هیچ‌کدام از این شایعات صحت ندارد». هفته گذشته از طریق هشتگ SaveTwitter به‌صورت گسترده شایعاتی منتشر شده بود که بر اساس آن گفته می‌شد این شبکه اجتماعی آخرین روزهای حیات خود را پشت ‌سر می‌گذارد.

  این هشتگ نخستین بار ظهر روز سه‌شنبه هفته گذشته فعال شد و پایان همان شب بیش از هزار تويیت با این هشتگ منتشر شده بود.

  هنوز به‌درستی مشخص نشده است منشأ اصلی این خبر چه کسی بوده است. با این وجود شبکه اجتماعی توییتر تایید کرد که همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و در این راستا برخی سناریوها برای تغییر فعالیت‌های اصلی خود را هم بررسی می‌کند.

  ارسال هم‌زمان پیام‌های واتس‌اپ به چند نفر

  شرکت واتس‌اپ نسخه جدیدی از این ابزار ارتباطی آنلاین را ارایه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد به‌صورت هم‌زمان یک پیام را برای چند فرد یا گروه ارسال کنند. هم‌اکنون نسخه بتای واتس‌اپ با این قابلیت به‌صورت آزمایشی عرضه شده است و کاربران می‌توانند قابلیت مذکور را در اختیار بگیرند.

  برای ارسال هم‌زمان یک پیام به چند کاربر در این نسخه از واتس‌اپ تنها کافی است عکس یا ویدیوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس اگر انگشت خود را در نمایشگر لمسی روی موضوع مورد نظر نگه دارید، یک منوی کوچک در کنار آن باز می‌شود که امکان انتخاب چند مخاطب یا گروه را فراهم می‌کند.

  اسکایپ با ویندوز فون 8 خداحافظی کرد

  مایکروسافت سال 2011 میلادی شرکت اسکایپ را به مبلغ 5/8 میلیارد دلار خریداری کرد و هم‌اکنون آن را به اصلی‌ترین ابزار ارتباطی در خدمات کاربری و سازمانی خود تبدیل کرده است. با این وجود مایکروسافت در آخرین بیانیه خود اعلام کرد به‌زودی به پشتیبانی از این ابزار ارتباطی در سیستم‌های عامل ویندوز فون 8 و 8.1 پایان می‌دهد. همچنین آن دسته از دستگاه‌های موبایلی که با نسخه‌های قدیمی‌تر از سیستم‌عامل اندروید 4.0 فعالیت می‌کنند هم از این پس نمی‌توانند اسکایپ را مورد استفاده قرار دهند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG