کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

اصلاح صورت به کمک لیزر

 • 30 مرداد 1395 • فناوری لیزر از سال‌ها پیش در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت و هم‌اکنون هم در عرصه پزشکی، فیزیک، الکترونیک، خودروسازی و ... به کار می‌رود و حتی محققان ناسا به کمک مدل پیشرفته آن می‌کوشند بخش‌هایی از فضا را کشف کنند و اطلاعات بیشتری در مورد جهان هستی به دست آورند.

  ولی آخرین محصول ساخته شده به کمک فناوری لیزر یک ابزار کاربردی است که تقریبا همه مردان از آن استفاده می‌کنند. این محصول Skarp Razor نام دارد که به جای تیغه‌های فولادی، به آقایان امکان می‌دهد با لیزر صورت خود را اصلاح کنند.

  نمونه‌های کنونی ابزارهای مخصوص اصلاح صورت شامل تیغه‌های برنده فولادی می‌شوند که با حرکات آنها روی پوست، موها اصلاح می‌شوند. این تیغه‌های فولادی که امکان بردن پوست را هم افزایش می‌دهند، آسیب‌های فراوانی به پوست انسان وارد می‌کنند و حتی روی سفید شدن موهای صورت هم اثر می‌گذارند. اگرچه این ابزار اصلاح طی یک قرن گذشته به همین صورت استفاده شده است، ولی کارشناسان پیش‌بینی کردند که در آینده نزدیک آن را تغییر دهند.

  کارشناسان می‌گویند Skarp می‌تواند بدون هرگونه تماس فیزیکی با پوست بدن انسان، موهای صورت را اصلاح کند و بر خلاف مدل‌های قدیمی امکان خش، بریدگی، سوختگی، یا تحریک‌های پوستی را از بین ببرد.

  بدنه مدل اولیه این فناوری هوشمند از آلومینیوم 6061 ساخته شده است که شکل ظاهری آن شبیه به ریش‌تراش‌های اصلاح صورت است. با این وجود در لبه اصلی آن به جای استفاده از تیغه‌های فولادی، سیستم لیزری به کار گرفته شده است. در این بخش یک لایه فیبر اپتیکی با قابلیت تابش پایین‌ترین درجه لیزر تعبیه شده است.

  «مورگان گوستاون»  محققی که این فناوری را برای نخستین بار ارایه کرده است می‌گوید که این دستگاه می‌تواند در آینده نزدیک برای امور پزشکی و زیبایی مورد استفاده قرار گیرد. گروه تحقیقاتی او هم‌اکنون موفق شدند به کمک این ابزار لیزری موهای کوتاه و بلند انسان را به راحتی اصلاح کنند.

  این محققان می‌گویند در موی انسان گروهی از اتم‌ها به نام کروموفور وجود دارد که در هنگام برخورد اشعه لیزر باعث می‌شود موی انسان بریده شود. فناوری Skarp Razor به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند اتم‌های کروموفور را هدف قرار دهد و به طور کاملا ایمن موهای صورت انسان را از انتها اصلاح کند.

  ابزار Skarp Razor بر خلاف فناوری‌های مشابه هیچ گونه حرارتی را تولید نمی‌کند و باعث سوختگی مو، ذوب شدن مو، یا ایجاد بوی بد نمی‌شود. کارشناسان می‌گویند که این فناوری کاملا مشابه تیغه‌های فولادی عمل می‌کند و به راحتی می‌تواند محل رویش مو روی پوست بدن انسان را تشخیص دهد. برای این ابزار لیزری باتری AAA در نظر گرفته شده است که به راحتی شارژ می‌شود و با هر بار شارژ کاربر می‌تواند تا یک هفته از دستگاه مذکور استفاده کند.

  پروژه ساخت ابزار Skarp Razor با هزینه‌ای بالغ بر 160 هزار دلار به انجام رسیده است و هم‌اکنون هر دستگاه از آن با قیمت 200 دلار در بازار به فروش می‌رسد.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG