کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

فلاش پرسروصدا

 • 30 مرداد 1395 • نیکون در کنار دو دوربین حرفه‌ای D5 و D500، فلاشی با نام SB5000 نیز معرفی کرده که نخستین فلاش با کنترل رادیویی ساخت این سازنده به‌حساب می‌آید و در صورت اتصال رابط رادیویی WR-10 به کانکتور ۱۰‌ پین دوربین، می‌توان دستگاه را از فاصله ۳۰ متری نیز کنترل کرد.

  فلاش SB5000 ابعاد بزرگی دارد و می‌توان آن را از این نظر با دستگاه SB-910 نیکون مقایسه کرد. علت این ابعاد بزرگ، سیستم خنک‌کننده جدیدی است که سازنده برای آن در نظر گرفته و به آن امکان ۱۲۰ مرتبه نورافشانی را با فاصله زمانی پنج ثانیه‌ای می‌دهد. همین سرعت و قدرت بالا موجب شده صدایی محسوس از دستگاه به گوش برسد و اگر در سبک عکاسی شما، بی‌صدا بودن در اولویت است، بهتر است به سراغ فلاش های کم‌صداتری بروید.

  نمایشگر و کنترل‌های دستگاه SB5000 مشابه SB-910 است و به همین دلیل کاربر خیلی ساده و با چند ساعت وقت گذاشتن می تواند تمام کارکردهای دستگاه را فرا گیرد. عملکرد این فلاش را می‌توان برای لنزهای ۲۴ تا ۲۰۰ میلیمتری تنظیم کرد و در صورت استفاده از پنل لنزهای واید، امکان نورافشانی کادر لنزهای ۱۴ میلیمتری نیز وجود دارد. دهانه این فلاش را می‌توان هفت درجه به پایین و ۹۰ درجه به بالا چرخاند و امکان چرخش۱۸۰ درجه به چپ و راست نیز وجود دارد. ریموت WR-10 نیکون در سال ۲۰۱۳ معرفی شده و سابق بر این برای کنترل دوربین از فاصله ۵۰ متری کاربرد داشته است، اما سازنده کاری کرده که بتوان فلاش SB5000 را نیز با فرامین رادیویی به‌سادگی کنترل کرد. البته در حال حاضر تنها مدل‌های D5 و D500 با این فناوری سازگاری دارند. ریموت مذکور امکان کنترل شش گروه مختلف از فلاش‌های بی‌سیم را دارا است و دست رابط‌های متفرقه را از کیف دوربین طرفداران پروپا قرص نیکون کوتاه می‌کند.

   

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG