کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

افزایش پنج برابری میزان استفاده هر کاربر از پهنای باند

 • 16 اردیبهشت 1396



 • مدیرعامل یک شرکت اینترنتی با بیان رشد قابل توجه در میزان پهنای باند کشور گفت: در چهار سال گذشته میزان استفاده کاربران از پهنای باند با افزایش پنج برابری مواجه شده است.

  احمدرضا نخجوانی گفت: اکنون ضریب دسترسی  و به‌طور کلی کیفیت اینترنتی که شرکت‌های دارنده پروانه از شرکت ارتباطات زیرساخت تهیه می‌کنند بهبود پیدا کرده و کمتر از هر زمان دیگر در 10 سال گذشته اینترنت دریافتی از شرکت زیرساخت با قطعی و اختلال همراه بوده است. براي نمونه، ما در سال‌های گذشته این تجربه را داشتیم که ضریب دسترسی اینترنت به کمتر از 90 درصد رسیده بود یا به‌عبارتی در 10 درصد اوقات اینترنت کشور با اختلال مواجه بود.

  مدیرعامل شاتل در ادامه به مشخص نبودن منشأ قطعی‌ها در سال‌های گذشته پرداخت و گفت: در سال‌های گذشته ما شاهد اختلالاتی در اینترنت بودیم که با پارامتر‌های کیفی معمول مانند ضریب دسترسی قابل اندازه‌گیری نبود. همچنین در مقابل این سرویس بی‌کیفیتی هم که دریافت می‌کردیم پاسخ شفافی به شرکت‌ها ارایه نمی‌شد و در بیشتر مواقع نیز از شکایت کاربران متوجه می‌شدیم که برای مثال پروتکل‌های خاصی مانند HTTPS محدود شده‌ است.

  نخجوانی با بیان اینکه یکی از معضلات شرکت‌های اینترنتی در گذشته کمبود پهنای باند بود، گفت: اما در حال حاضر دیگر شرکتی نمی‌تواند این ادعا را مطرح کند که برای تامین اینترنت مورد نیازش دچار مشکل است یا با سهمیه­بندی رو‌به‌رو است.

  به گفته وی، با توجه به رشد تقاضا در بازار اینترنت، پهنای باند اختصاص یافته به هر کاربر در چهار سال گذشته نزدیک به پنج برابر شده است.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG