کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

تلنگر

 • 23 مرداد 1395 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر نگاه دولت به مناطق محروم و روستایی از اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌ها در حوزه ICT خبر داد. (رسانه‌ها؛ 19 مرداد 1395)

  بختک: انشا‌اله که این بار مثل قضیه یکی از روستاهای اطراف مشهد نشود که اول اینترنت را به روستا بردند بعد مشخص شد روستای مذکور هنوز تلفن ثابت هم ندارد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌ریزی برای ایجاد ۱۳۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تا پایان سال جاری خبر داد. (رسانه‌ها؛ 19 مرداد 1395)

  بختک: والا تو این سال‌ها قرار بوده سالی 100 هزار شغل ICT ایجاد بشه و این وعده جدید نیست. سراغ قبلی‌ها را که گرفتیم، گفتند انجام شده حالا کجا و چطورش را اگر شما متوجه شدید ما هم متوجه شدیم. پس اگر قرار است این 130 هزارتا به 100 هزارتا تعهدات قبلی اضافه بشود یعنی امسال باید منتظر ایجاد 230 هزار شغل جدید باشیم. البته با مدل محاسباتی که برخی مدیران دولتی دارند، از هم‌اکنون باید ایجاد این تعداد شغل را تمام‌شده بدانیم. این که این تعداد شغل هم کجا و چگونه‌ انجام شده، مشکل رسانه‌ها و مردم است که نمی‌توانند آن را پیدا کنند.

   

  دبیر شورای‌عالی فضای مجازی گفت: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در دو فاز اجرایی می‌شود که فاز نخست اصلاح وضع شبکه موجود و فاز دوم مربوط به راه‌اندازی یک سیستم جدید و نو خواهد بود.(رسانه‌ها؛19 مرداد 1395)

  بختک: البته دوستان خیلی وقت است که فازهای رنگ و وارنگ را کلید زده و اجرایی می‌کنند اما در عمل چیزی به عنوان شبکه ملی اطلاعات رسما ایجاد نشده است؛ اگر به صحت نظرات ما شک دارید کافی است به اظهارات گذشته انتظاری دبیر قبلی شورا رجوع کنید. البته بیایید عینک بدبینی را برداریم و امیدوار باشیم این بار، فازهای مورد نظر روی کاغذ افتتاح نشده و برای همگان واقعی و ملموس باشد.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG