کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

اتصال کارت‌خوان‌های ایران و آذربایجان

 • 23 مرداد 1395 • بانک‌های مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بر سر ایجاد بستر و زمینه لازم برای برقراری روابط کارگزاری بین شبکه‌های بانکی ایران و آذربایجان با هدف گسترش مناسبات بازرگانی و اقتصادی دو کشور توافق کردند.

  به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در حاشیه سفر رییس‌جمهور کشورمان به باکو، روسای کل دو بانک مرکزی ضمن تایید و تأکید بر لزوم استفاده از سوییچ ملی دو کشور، توافق کردند سیستم‌های کارت‌خوان دو کشور برای رفاه تجار و گردشگران متصل شوند. بر همین اساس اولین نشست فنی برای فراهم کردن مقدمات کار حداکثر تا دو هفته آینده بین بخش‌های ذی‌ربط در دو بانک مرکزی برگزار می‌شود.

  همچنین بر اساس این سند، مقرر شد طرفین ضمن تشکیل کمیته مشترک بانکی، حسابی تحت عنوان «حساب مخصوص» در دفاتر هریک از بانک‌های مرکزی دو کشور به نام طرف مقابل برای تسهیل در تسویه مبادلات بانکی افتتاح کنند.

  گفتنی است بر اساس این یادداشت تفاهم، بانک‌های مرکزی دو کشور بررسی‌های لازم را برای اعطای مجوز تاسیس شعبه به بانک‌های ایرانی و آذری در سرزمین‌های یکدیگر به عمل می‌آورند و نسبت به ارایه خدمات فنی و آموزشی به یکدیگر برای انطباق فعالیت‌های بانکی با آخرین روش‌ها و استانداردهای روز جهانی اقدام می‌کنند.

  سند یادداشت تفاهم همکاری‌های بانکی بین دو بانک مرکزی پیرو ملاقات و مذاکرات دکتر سیف با همتای خود، آقای رستم اُف در تهران به امضای طرفین رسید.

   

   

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG