کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

مشکل مخابرات تهران با مشترکان پرمصرف اینترنت

 • 23 مرداد 1395 • در جلسه‌ای که شرکت مخابرات روز شنبه 16 خرداد ماه برای رونمایی از پورتال جدید شرکت مخابرات استان تهران و تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار برگزار کرد، علی‌رضا صیدی مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران و معاونانش به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

  صف انتظار 19 هزار نفری  ثبت‌نام‌کنندگان تلفن ثابت

  به گزارش عصر ارتباط مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران در ارتباط با این‌که با توجه به افزایش‌های صورت گرفته در تعرفه‌های مخابراتی وضعیت واگذاری خطوط تلفن ثابت چه تغییری کرده و تا چه اندازه این فرآیند تسریع می‌شود، گفت: در حال حاضر صف انتظار ما رقم قابل توجهی را در بر نمی‌گیرد، چرا که با توجه به گسترش افقی و عمودی شهرسازی و همچنین حجم بالای نوسازی‌های صورت گرفته تعداد افرادی که در صف انتظار دریافت تلفن قرار دارند رقم بالایی به شمار نمی‌رود.

  این اظهار نظر رییس مخابرات استان تهران ثابت در حالی صورت می‌گیرد که به گفته خود این مقام مسوول اکنون حدود 19 هزار مشترک بیش از یک ماه است که در انتظار دریافت خط تلفن ثابت بوده‌اند. گفتنی است از این افراد 50 درصد مربوط به استان البرز و 50 درصد مربوط به استان تهران می‌شوند.

  نحوه محاسبه هزینه مکالمه‌های تلفنی

  مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران در مورد نحوه محاسبه هزینه‌های مکالمه‌های تلفنی هم گفت: در گذشته و در سال‌های 1390 و 1391نرخ مکالمه پالسی 58 ریال بود، اما پس از هم‌کدسازی تعرفه‌ها به حالت دقیقه‌ای درآمده و نرخ آنها به دقیقه‌ای 30 ریال کاهش یافت. از سوی دیگر تعرفه‌ها از حالت دقیقه‌ای به حالت ثانیه‌ای تبدیل شد، اما اکنون با تغییرات صورت گرفته قرار بر آن است در مواردی درون‌استانی در صورتی که مکالمه کمتر از یک دقیقه باشد هزینه آن معادل یک دقیقه محاسبه شود، اما در مکالمات ثابت و همراه که بالاترین میزان مکالمات را شامل می‌شود محاسبه براساس ثانیه باقی مانده است.

  صیدی در قسمتی از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی درباره افزایش تعرفه تلفن ثابت و تاثیر آن در درآمدزایی مخابرات خاطرنشان ساخت که هنوز قضاوت در این خصوص زود بوده و برای مشخص شدن نتایج این موضوع  دو تا سه ماه زمان نیاز دارند چرا که در حال حاضر حتی یک ریال هم بابت افزایش تعرفه‌ها به حساب شرکت مخابرات نرفته و پس از صدور اولین دوره از قبوض با تعرفه‌های جدید می‌توان در این‌باره صحبت کرد.

  مدیر عامل مخابرات استان تهران در باره نحوه محاسبه هزینه مکالمه داخل شهری نیز گفت: پیش از این تعرفه مکالمات داخل شهری بر اساس ثانیه و با تعرفه هر دقیقه 30 ریال محاسبه می‌شد که اکنون با تعرفه هر دقیقه 45 ریال به دقیقه رُند می‌شود. همچنین مکالمات تلفن ثابت به همراه (تمامی اپراتورهای تلفن همراه) نیز به دقیقه رُند خواهد شد. بر این اساس طبق دستورالعمل جدید وزارت ارتباطات تماس‌های ثابت به موبایل کمتر از 30 ثانیه، به 30 ثانیه رُند و معادل هزینه نیم‌دقیقه برای مشترک منظور می‌شود.

  شناسایی مشترکان پرمصرف اینترنت مخابرات

  صیدی همچنین از شناسایی مشترکان پرمصرف اینترنت نامحدود مخابرات تهران خبر داد و گفت: برخی مشترکان اینترنت مخابرات به صورت نامتعارف از این سرویس استفاده می‌کنند و  حتی برخی با نصب تجهیزاتی اقدام به دانلود غیرمنصفانه می‌کنند که در نتیجه این کار آنها حق مشترکان «مشترک» با آنها تضییع می‌شود. به همین منظور به دلیل نوع مصرف این دسته از مشترکان خاص مخابرات برنامه‌هایی را برای جلوگیری از این اقدام آنها در نظر گرفته شده است که هم‌اکنون این مشترکان شناسایی شده‌اند و در حال مذاکره هستیم که با جلب رضایت، آنها را به نوع دیگری از قرارداد سوق دهیم.

  حواشی جلسه

  یکی از حاشیه‌های این جلسه اما اصرار دو خبرنگار بر بالا بودن قطعی‌های اینترنت پرسرعت خانگی مخابرات بود که صیدی این انتقاد را وارد ندانست و گفت: اینگونه نیست که بگوییم به‌طور کلی اینترنت مخابرات دچار اختلال و قطعی و وصلی است؛ وی در ادامه مشکل مطرح شده توسط این دو خبرنگار را موردی ارزیابی کرد که در نهایت با اصرار این دو خبرنگار و انکار مدیرعامل مخابرات قضیه اندکی هم جنجالی شد.

  این دو خبرنگار در حالی اصرار داشتند که به مجادله بر سر قطع شدن یا نشدن اینترنت مخابرات با مدیرعامل مخابرات استان تهران ادامه دهند که سوالات و مسایل بسیار پر اهمیت‌تری همچون چرایی وجود 19 هزار نفر در صف انتظار تلفن در البرز و تهران و دلیل افزایش تعرفه چهار برابری ثبت‌نام خط تلفن ثابت بی‌پاسخ مانده بود.

   از دیگر حواشی این جلسه اما می‌توان به قطعی برق اشاره کرد که گفته می‌شد دلیل آن خرابی‌های ایجاد شده در اثر حادثه شهران است. همچنین شکسته شدن چندین لیوان شیشه‌ای در حین جلسه، تولید صداهای ناهنجار توسط میکروفون‌های سخنرانان و اصرار بیش از حد تنظیم‌کنندگان برنامه به استفاده خبرنگاران از میکروفون از دیگر حواشی این جلسه بود.

   

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG