کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

WiFi جدید فیس‌بوک برای هندی‌ها

 • 23 مرداد 1395 • فیس‌بوک طی ماه‌های اخیر تلاش‌های فراوان کرد طرح Free Basics را برای ارایه خدمات اینترنت رایگان در کشور هند راه‌اندازی کند که البته به موفقیت نرسید. این بار شرکت مذکور طرح دیگری را با نام Express WiFi راه‌اندازی کرده است که البته بر اساس آن اینترنت پولی برای هندی‌ها عرضه می‌شود.

  این طرح به کاربران موبایلی در هند امکان می‌دهد خدمات ارتباطی و اطلاعاتی را از شرکت‌های ارایه‌دهنده سرویس‌های اینترنتی محلی خریداری کنند. فیس‌بوک برای راه‌اندازی این طرح با یک شرکت ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی هندی وارد همکاری شده است تا دسترسی به اینترنت برای مردم این کشور آسان شود.

  فیس‌بوک هم‌اکنون نرم‌افزاری را طراحی کرده است که به موجب آن مراکز ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی می‌توانند پوشش‌دهی بیشتری در مناطق روستایی داشته باشند.

  طرح Express WiFi فیس‌بوک هم‌اکنون به صورت آزمایشی در 125 منطقه روستایی هندی راه‌اندازی شده است و در فاز بعدی به صورت عمومی عرضه می‌شود.

  اینستاگرام به کپی‌برداری از اسنپ‌چت اعتراف کرد

  شبکه اجتماعی اینستاگرام به تازگی قابلیتی برای حذف مطالب توهین‌آمیز و کامنت‌های نامربوط از سوی کاربران ارایه کرده است تا انعطاف بیشتری را در اختیار مشترکان خود بگذارد.

  مدیرعامل شرکت اینستاگرام در آخرین صحبت‌های خود اعتراف کرد که این قابلیت را از روی شبکه اجتماعی اسنپ‌چت کپی‌برداری کرده است.

  کاربران اینستاگرام با استفاده از سرویس مذکور می‌توانند به صورت خودکار مطالب به اشتراک گذاشته شده را پس از 24 ساعت حذف کنند. این سرویس همچنین به کاربران امکان می‌دهد کامنت‌های توهین‌آمیز را نیز از بین ببرند که البته مشابه سرویس مذکور در شبکه اجتماعی اسنپ‌چت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  لازم به ذکر است شبکه اجتماعی اسنپ‌چت که از سال 2013 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد، این سرویس را از همان ابتدا در اختیار مشترکان خود قرار می‌داد و در اصل به کمک همین سرویس موفق شد از دیگر شبکه‌های اجتماعی متمایز شود.

  نحوه انتشار توییت‌های منفی و مثبت توسط «دونالد ترامپ»

  «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری‌خواهان انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا برای افزایش محبوبیت خود نزد مردم این کشور از شبکه اجتماعی توییتر استفاده می‌کند و در آخرین خبرهای مشخص شده است که او چه ترفندی را برای انتشار توییت‌ها به کار می‌گیرد.

  مراکز خبری اعلام کردند ترامپ برای انتشار توییت‌های توهین‌آمیز، تند و انتقادگرایانه از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کند و در عوض، توییت‌هایی که بار مثبت دارند و پیام‌های مردمی ترامپ را ارایه می‌دهند از طریق آیفون منتشر می‌شوند.

  «تاد وزیری» مدیر جلوه‌های ویژه بسیاری از فیلم‌های ابرقهرمانی آمریکایی با تحلیل دقیق توییت‌هایی که توسط ترامپ منتشر می‌شوند اعلام کرد که او پیام‌های منفی خود را از طریق سیستم‌عامل اندروید به اشتراک می‌گذارد و در مقابل پیام‌های مثبت را با سیستم‌عامل iOS در شبکه اجتماعی توییتر عرضه می‌کند. نکته جالب اینجاست که ترامپ چندی پیش گوشی‌ هوشمند آیفون را به طور کامل تحریم کرده بود.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG