کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

فناوری پوشیدنی برای درست دویدن

 • 23 مرداد 1395 • آن دسته از افرادی که قصد دارند فعالیت ورزشکاران را به دقت زیر نظر بگیرند، سراغ فناوری‌های پوشیدنی می‌روند تا به این نیاز خود پاسخ دهند. شرکت VST Technology یک محصول جدید در این زمینه ارایه کرده است که بهتر از هر فناوری پوشیدنی دیگری عمل می‌کند. این فناوری پوشیدنی به صورت ویژه برای دوندگان ارایه شده است و مربی به صورت لحظه به لحظه می‌توانند اطلاعات مربوط به نحوه فعالیت ورزشکار را در اختیار بگیرد.

  فناوری جدید Stepp نام دارد و به گونه‌ای طراحی شده است که نحوه دویدن، نوع حرکات، میزان فشار وارد شده به کفش، میزان کالری مصرف‌شده، میزان انرژی مصرف‌شده برای هر گام و ... را به دقت محاسبه می‌کند و در نهایت می‌تواند یک برنامه کاملا دقیق را در آن واحد ارایه دهد تا تمام مشکلات دونده برطرف شود.

  زمانی که دونده فعالیت ورزشی خود را آغاز می‌کند، شتاب و سرعت او اهمیت فراوانی دارد و اینکه بتواند با گام‌های کاملا درست مسیر را پشت سر بگذارد، روی فرآیند قهرمانی او تاثیر کاملا مستقیم برجا می‌گذارد. برای این کار مربی و دونده باید تمرین‌های فراوانی را با یکدیگر انجام دهند. ولی فناوری Stepp این امکان را فراهم می‌کند تا مربی بتواند در آن واحد به تمامی اطلاعات دقیق و مورد نیاز مربوط به دونده دسترسی داشته باشد.

  در این فناوری پوشیدنی از حسگرهای هوشمند استفاده شده است که دور ساق هر پا بسته می‌شوند. زمانی که فرد دویدن را آغاز می‌کند، این فناوری به صورت خودکار وارد عمل می‌شود و یک نقشه کامل را از نحوه حرکات و فعالیت‌های بدنی او ارایه می‌دهد.

  اگرچه تاکنون مدل‌های مختلف از این نوع فناوری‌های پوشیدنی عرضه شده‌اند، ولی این محصول جدید به صورت ویژه روی نحوه فعالیت‌های فیزیکی و بدنی دوندگان تاکید دارد و از این طریق می‌تواند نوع راه رفتن و دویدن صحیح را به او آموزش دهد.

  فناوری پوشیدنی Stepp به استاندارد IP68 مجهز شده است و بنابراین کاملا ضدآب است. از این رو اگر دونده در بخشی از مسیر خود از داخل آب عبور کند هم مشکلی برای سیستم مذکور ایجاد نخواهد شد. در این فناوری سیستم سه‌محوری شتاب‌سنج، سیستم سه‌محوری ژیروسکوپ، و سیستم سه‌محوری مغناطیسی استفاده شده است که البته دستگاه کوچک از طریق فناوری ارتباطی بلوتوث به گوشی هوشمند متصل می‌شود و در سیستم داخلی خود باتری‌های قابل شارژ را هم در اختیار گرفته است. هر بار که این فناوری پوشیدنی شارژ می‌شود تا شش ساعت می‌تواند انرژی را در خود نگه دارد. حسگرهای نصب شده در این فناوری هوشمند می‌توانند حرکت، چرخش، جهت، شتاب پاها، حرکت کمر و شیب دونده نسبت به زمین را به صورت دقیق و لحظه‌ای محاسبه کنند و اطلاعات آن را در اختیار مربی بگذارند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG