کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

تکنولوژی را به کلاس‌های درس ببرید

 • 15 مهر 1396
 • نگار احمدی   

  این روزها شاهد پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و راه‌یافتن آن به عرصه‌های مختلف هستیم. کاربرد موبایل‌های هوشمند روز به روز وسعت پیدا می‌کنند و اپلیکیشن‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف به‌چشم می‌خورند. در این شماره از هفته‌نامه با اپلیکیشن‌های مرتبط با یادگیری آشنا خواهید شد. هدف اصلی این برنامه‌ها ایجاد ارتباط بیشتر ميان دانشجویان و اساتید است. به کمک این اپلیکیشن‌ها می‌توان کلاس‌های درس را به سبک امروزی برقرار کرد و ساختار و روش‌های قدیمی را که بازدهی پایینی دارند کنار گذاشت.

  Google Classroom

  Classroom‌ برنامه‌ای است که توسط شرکت گوگل طراحی شده است تا در کلاس‌های درسی مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه به‌سهولت در ارتباط ميان دانشجویان و اساتید عرضه شده است. با داشتن این برنامه نیازی به کاغذ برای جزوه نیست و در وقت دانشجویان نیز صرفه‌جویی می‌شود. از جمله امکاناتی که برنامه Classroom در اختیار کاربران قرار می‌دهد می‌توان به برقراری ارتباط استاد و دانشجویان در یک گروه، سازماندهی و مدیریت بهتر کلاس و سهولت در به‌اشتراک‌گذاری مطالب درسی اشاره کرد. شما به‌راحتی می‌توانید فایل‌های متنی مورد نظر را در این برنامه به‌اشتراک بگذارید. به کمک اپلیکیشن Classroom تعیین کار کلاسی برای دانشجویان به روشی جدید انجام می‌شود و اساتید می‌توانند پس از مشخص‌کردن وظایفی برای دانشجویان، به‌راحتی فعالیتشان را پیگیری کرده و بدون اتلاف وقت نمره آنها را ثبت كنند. این برنامه را می‌توانید به‌صورت رایگان برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS دریافت کنید و در هر جایگاهی که قرار دارید در کلاس‌های درسی از قابلیت‌های آن بهره‌مند شوید.

  Kahoot! - Play Learning Games

  اپلیکیشن Kahoot! طراحی شده تا یادگیری را با هیجان بیشتری همراه کند و سبک یادگیری با بازی را با تکالیف کسل‌کننده‌ای که دانشجویان و دانش‌آموزان در منزل انجام می‌دهند، جايگزين کند. این برنامه قادر است محیطی سرگرم‌کننده برای یادگیری دروس ایجاد كند. اساتید نيز میزان یادگیری شما را پس از انجام بازی‌ها ارزیابی می‌کنند. در هر کجا و هر زمان که بخواهید می‌توانید به بازی‌های موجود در کتابخانه این برنامه دسترسی پیدا کنید و نیز در صورت تمایل خودتان یک بازی طراحی کنید و دیگران از آن استفاده کنند. این بازی‌ها به دو صورت فردی و گروهی انجام می‌شود. در بازی‌های گروهی سوالي برای همه شرکت‌کنندگان مطرح می‌شود و به‌صورت همزمان امکان پاسخ به سوال برای همه وجود دارد. با اپلیکیشنKahoot!  یادگیری و آموزش را با روشی جدید امتحان کنید. این برنامه بدون پرداخت هزینه‌ای برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS قابل دریافت است.

  Teach Learn Lead

  Teach Learn Lead، برنامه‌ای است که به‌منظور ارتباط ميان دانشجویان و اساتید طراحی شده است. توسط این برنامه، دانشجویان با اساتید مختلف آشنا می‌شوند و نیز اساتید می‌توانند با همکاران خود در ارتباط باشند. این برنامه به اساتید کمک می‌کند از روش کار دیگر همکاران خود باخبر شوند و در صورت تمایل از آنها بهره‌مند شوند. این برنامه امکانی برای دانشجویان فراهم کرده تا به‌راحتی با اساتید خود و دیگر مدرسان به گفت‌وگو و تبادل ایده‌های خود بپردازند. این اپلیکیشن را می‌توانید برای دیوایس‌هایی با سیستم‌عامل اندروید و iOS به‌صورت رایگان دریافت کنید.

  Edmodo : Classroom Tools

  یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی که برای ارتباط ميان دانشجویان و اساتید به‌کار می‌رود، Edmodo : Classroom Tools است.

    به کمک این برنامه می‌توانید با دانشجویان همکلاس خود ارتباط برقرار کرده و به اساتید مختلف در سراسر دنیا دسترسی داشته باشید و از دروس و منابع مختلف مطلع شوید. مزیت استفاده از این برنامه برای اساتید در کلاس، کنترل بهتر دانشجویان است. این برنامه موقعیتی فراهم می‌کند تا پس از عضویت اعضای کلاس، استاد بتواند فعالیت هر دانشجو را به‌صورت فردی مدیریت كند. به‌اشتراک‌گذاری مطالب توسط این برنامه با سرعت و سهولت انجام می‌شود. این برنامه روی تبلت‌ها و موبایل‌هایی با سیستم‌عامل اندروید، iOS و نیز کامپیوترهای شخصی قابل استفاده است. برنامه Edmodo : Classroom Tools را می‌توانید به‌صورت رایگان دریافت کنید و از مزایای آن در کلاس‌های درس و مواقع دیگر بهره‌مند شوید.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG