کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

خسارت قطعيADSL كاربران مخابرات جبران می‌شود

 • 20 آبان 1396 • براساس اعلام معاون امور مشتریان مخابرات ایران، اين شركت طي هفته‌هاي آتي براي آن دسته از مشتركان اينترنت پرسرعت اين اپراتور كه مودم زايکسل يا TP-LINK داشته و در مردادماه با قطعي مداوم مواجه بودند حجم‌هاي اضافي در نظر مي‌گيرد.

  اوايل مردادماه امسال برخی از مشترکان اینترنت پرسرعت مخابرات (ADSL) که از مودمهای TP-LINK يا زايکسل استفاده مي‌كردند با قطعی مداوم اینترنت مواجه شدند. این قطعی طولانی‌مدت اینترنت مخابرات آن‌طور که داوود زارعیان، معاون امور مشتریان مخابرات ایران در آن مقطع به خبرنگار ما اعلام كرد به علت تغییر «تنظیمات» در مخابرات اتفاق افتاده بود. در اين مقطع مخابرات به مشترکانی که این مشکل را داشتند توصیه کرد که با شماره 2020 تماس گرفته و با دریافت مشاوره از کارشناسان، ضمن دریافت رمزی که باید در مودم‌شان وارد شود، مشکل را حل کنند.

  با پیگیری‌های خبرنگار عصر ارتباط از نمایندگی فروش محصولات  TP-LINKسرانجام مشخص شد مشکلی که برای كاربران اينترنت پرسرعت مخابرات كه مودم این برند را دارند، به اين دليل ایجاد شد که شرکت مخابرات برخی تجهیزات خود را تغییر داده است. نکته قابل توجه آنکه طی این قطعی شماره ‌2020 در استان‌های البرز و تهران در دو روز اول پاسخگو نبوده و بسیاری از کاربرانی که این مشکل را داشتند با وجود تماس‌های مکرر موفق به برقراری ارتباط با کارشناسان مخابرات نشدند. علاوه بر پاسخگو نبودن سامانه 2020 مخابرات، در آن مقطع انتظار می‌رفت توضیحات تکمیلی و جبرانی برای مشترکان اعلام شود.

  كمي بعد از اين، مدير روابط عمومي مخابرات ايران در پاسخ به خبرنگار عصر ارتباط در خصوص نحوه جبران خسارت وارده به كاربران اينترنت پرسرعت مخابرات كه مودم TP LINK يا زايکسل داشته‌اند و اينترنت آنها حتي در مواردي براي دو هفته قطع بوده، گفت: مخابرات قصد دارد تا طرح‌هاي تشويقي براي اين كاربران درنظر گيرد و با اختصاص حجم اضافي رضايت آنها را جلب كند.

  با وجود گذشت سه ماه از اين ماجرا اما تماس برخی خوانندگان نشان داد که هنوز خبري از طرح جبراني براي اين كاربران نبوده و اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته است. براي پيگيري اين موضوع بار ديگر با داوود زارعيان، معاون امور مشتریان مخابرات ایران تماس گرفتيم كه وي اعلام كرد: ما به مخابرات تهران دستور داديم كه مشتركاني كه در اين ماجرا متضرر شده‌اند را شناسايي كند و قرار است باتوجه به ميزان كاهش مصرف در زمان وجود اين قطعي، حجم‌هاي اضافي به اين كاربران اختصاص يابد.

  زارعيان همچنين خاطرنشان كرد: ما در مخابرات سيستم ACS را از مركز مجهز مي‌كنيم و به اين ترتيب امكان تنظیم كردن مودم مشتركان از مركز فراهم مي‌شود و نيازي به مراجعه حضوري كاربر به همراه مودم به مخابرات يا حضور كارشناس مخابرات در منازل كاربران براي رفع مشكلات احتمالي در آينده نخواهد بود.

  هفته‌نامه عصر ارتباط همچنان پیگیر تحقق این وعده خواهد بود.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG