کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

کمپینی برای تکاندن شهر

 • 23 بهمن 1395 • پس از پایان بازی تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی 50 نفر از اعضای کمپین "شهرتکانی" در ورزشگاه آزادی حاضر شده و به جمع‌آوری زباله‌هایی که روی سکوها رها شده بود پرداختند. آن طور که کاربران در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند اعضای این کمپین در حین بازی نیز نایلون‌های مخصوص زباله را بین هواداران داوطلب تقسیم می‌کردند که این عمل اخلاقی آنها در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب گسترده‌ای داشته و تعداد زیادی از کاربران از آنها حمایت کرده و این اقدام آنها را ستوده‌اند.

  اعضای  کمپین شهرتکانی البته در دیدار تیم های استقلال و السد قطر نیز به کار خود ادامه دادند و زباله‌های رهاشده روی سکوها را جمع‌آوری کردند. کاربران شبکه‌های اجتماعی طرفدار کمپین شهرتکانی در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های موبایلی فعال بوده و کمپین #شهرتکانی را به منظور نهادینه ساختن پاکسازی محیط زیست به راه انداخته‌اند. 

  بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی معتقدند که ایجاد چنین کمپین‌هایی می‌تواند باعث بالا بردن حساسیت مردم در خصوص حفظ پاکیزگی شهرشان شده و در نهایت فرهنگ پاکیزگی و شهرنشینی را در کشور بالا ببرد.

  پیش از این نیز کمپین‌های مختلفی برای ارتقای فرهنگ شهرنشینی و بهبود وضعیت اخلاقی زندگی شهری در کشور ایجاد شده بود که کمپین‌های بین "خطوط برانیم" و "توهین نکنیم" از این جمله هستند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG