کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

Honor 8 گوشی مناسب برای وبگردیهای طولانی

 • 30 بهمن 1395 • نخستین چیزی که در مورد گوشی Honor 8 توجه کاربران را به خود جلب میکند طراحی و ظاهر براق این گوشی است. Honor 8 در نگاه نخست مثل ظاهر جوانی است که آماده رفتن به یک مهمانی رسمی است و به هیچ وجه تیپ یک فرد میانسال را ندارد.

  برای این گوشی جنسیت خاصی هم نمیتوان تعیین کرد و البته چند سالی میشود که گوشیسازان اصولا بنایی بر طراحی گوشیهایی با ظاهر کاملا زنانه یا مردانه ندارند، چراکه بخشی از مشتریان بازار را عملا با نوع طراحی از دست میدهند. از نظر سنی هم اگرچه این گوشی بیشتر جوانپسند محسوب میشود اما افراد میانسال هم میتوانند این گوشی را در دست بگیرند.

  در گوشی Honor 8 که به خوبی در دست قرار میگیرد، میتوان تلاش شرکت هوآوی برای تمرکز روی طراحی را به خوبی دریافت و ترکیب شیشهای و فلزی این گوشی به همراه رنگ شفاف و براق و همچنین حاشیههای خمیده، ظاهری شاد به آن داده است.

  البته مثل همیشه و به سبک بررسیهای عصر ارتباط، ما بنایی بر این نداریم که بخش عمده مطلب را به بررسی مشخصات کاتالوگی و فنی یک گوشی اختصاص دهیم، لذا علاقهمندانی که مایل به کسب اطلاعاتی از این جنس هستند را به بازدید از انبوه سایتهای تبلیغاتی دعوت میکنیم.

  اما از ظاهر که بگذریم باید سراغ عملکرد و سایر بخشهای مهم گوشی رفت.

  حسگر اثر انگشت گوشی Honor 8 که گرد است، عملکردی به سرعت گوشی P9 هوآوی دارد که نقطه قوت هر دو گوشی به شمار میرود. در این گوشی  با ذخیره داخلی 64GB امکان ارتقای حافظه تا 256GB هم وجود دارد.

  در مورد صفحه نمایش 5.2 اینچی گوشی هم که دارای وضوح Full HD است، شفافیت تصاویر برای یک گوشی میانرده در حد قابل قبولی است و کاربر مشکلی در دیدن بازیها و فیلمها و وبگردی ندارد.

  از نظر قدرت اجرای برنامهها هم این برنامه با کندی مواجه نیست و اپلیکیشنها به راحتی فرمانگرفته و آماده استفاده میشوند. اما یک نکته را نباید فراموش کنید که اگرچه Honor 8 از پردازندهای مشابه P9 بهره میبرد اما در ردهبندی عملکردی که AnTuTu انجام داده رتبه اندکی پایینتر دارد. البته این موضوع را باید اضافه کرد که این اختلاف چندان برای کاربران محسوس نیست.

  یکی از گلایههای جدید و کلی نسبت به برخی گوشیهای هوآوی اما به قابلیت شخصیسازی اندروید باز میگردد که هر کاربری آن را نمیپسندد. در گوشی Honor 8  برای مثال شاهد اپلیکیشنهایی هستیم که شاید کاربری زیادی برای همه کاربران نداشته باشد و نکته قابل توجه این که امکان خلاصی از آنها نیز فراهم نیست.

  دوربین دوگانه و اصلی گوشی Honor 8  که تا 12 مگاپیکسل قدرت دارند نیز همسطح بدنه گوشی بوده و جایی برای نگرانی از صدمه آن نیست. دوربین سلفی هم 8 مگاپیکسلی است. اما این اعداد و ارقام گویای کیفیت عکسها نیست. در این مورد باید گفت در نور کم عکسهای گوشی شما را خیره نمیکند و عملکردی متوسط دارد. در محیطهای بیرونی و پرنور نیز اگرچه رنگها خوب دیده میشوند اما تصاویر اندکی نویز دارند.

  باتری گوشی اما کم نمیآورد. این گوشی با باتری 3,000mAh و تقریبا استفاده سنگین در طول روز همچنان شما را با 10 درصد شارژ تا اتاق خواب همراهی میکند.

  البته این تنها نقطه امتیاز باتری Honor 8 نیست و قابلیت شارژ سریع آن به کاربر این امکان را میدهد که کمتر از یک ساعت آن را تا صد در صد شارژ کنند، که برای افرادی که استفاده مکرر از گوشی به ویژه برای وبگردی دارند، این امکان بسیار قابل توجه است.

  از نظر کیفیت صوتی نیز این گوشی عملکرد خوبی دارد.

  اما برسیم به بحث این که گوشی Honor 8 برای چه کسانی مفید است. گوشی P9 هوآوی گوشی خوبی بود که فروش خوبی هم داشت اگر بخواهیم ملاک را همین گوشی قرار دهیم و آن را از نظر قیمت و عملکرد با Honor 8 مقایسه کنیم، باید بگوییم Honor 8 به لحاظ عملکرد و قیمت پایینتر برنده رقابت با P9 است. اگرچه بر این نکته نیز باید تاکید شود که از نظر قیمتی و در قیاس با گوشیهای همرده نیز Honor 8 مدلی است که میتوانید روی آن برای خرید حساب کنید.

  نکته قابل توجه آنکه مرور اظهار نظر کاربران اینترنت نیز تاکید روی موضوع قدرت باتری به ویژه برای کسانی که به کرات نیاز به اتصال به اینترنت حتی 4G دارند گزینه مناسبی است. این گوشی قیمتی در حدود یک میلیون 350 هزار تومان دارد. 


  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG