کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

قرار شد صندوق پستی استان تهران تا پایان سال 85 راه‌اندازی شود.

 • 27 شهریور 1395 •  درواقع این صندوق صوتی پست تهران پس از مدتی توقف باردیگر فعالیت خود را از سر می‌گرفت.

  مدیر فناوری اطلاعات وقت پست تهران در این باره گفته بود: ارایه صندوق پستی در استان تهران با همکاری مخابرات از دو سال قبل کلید خورده است ولی به دلیل وجود مشکلات زیرساختی ارایه آن به تهرانی‌ها با وقفه‌ای دو ساله صورت می‌گرفت.

  در آن مقطع، پست در حال ارتقای زیرساخت‌های خود برای ارایه این سرویس بود. در حالی پست تهران تصمیم گرفته بود که سرویس صندوق پستی به تهرانی‌ها ارایه دهد که مخابرات نیز قصد داشت تا پایان سال 50 هزار سرویس صندوق پستی به تهرانی‌ها ارایه کند.

  برای شروع قرار بود سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی برای اختصاص صندوق پستی در اولویت قرار گیرند و مسوولان امیدوار بودند که بتوانند این سرویس را برای دهه فجر سال 85 به بهره‌برداری برسانند.

  گفته می‌شد ظرفیت این صندوق صوتی پستی برای هر نفر حدود یک ساعت در نظر گرفته شده بود.

  10 سال پیش در چنین هفته‌ای، قرار شد دستورالعمل نصب آنتن‌های بی‌تی‌اس به اپراتورهای فعال در تهران تا پایان هفته ابلاغ شود. تدوین این دستورالعمل برای همکاری بهتر اپراتورهای مختلف تلفن همراه خصوصا در تهران صورت می‌گرفت. معاون توسعه و ساماندهی ارتباطات سیار وقت کشور در مصاحبه با عصر ارتباط در این رابطه گفته بود: شرکت ارتباطات سیار به عنوان اپراتور دولتی در حال رایزنی برای تدوین این دستورالعمل است.

  تا پیش از این بیشتر حجم آنتن‌های نصب شده به اپراتور اول اختصاص داشت و با توجه به این که فعالیت سایر اپراتورها مثل تالیا محدود بود نیازی به تصویب دستورالعمل نبود اما با گسترش یکباره اپراتور دوم به مرور این نیاز احساس می‌شد.

  مسوولان دولتی اعتقاد داشتند اگر هر اپراتوری بخواهد در تمام مناطق آنتن‌های خود را نصب کند به مرور شهر به جنگل آنتن‌های موبایل تبدیل شده و زشت می‌شود پس برای حل این مشکل لازم است که اپراتورها از منابع و آنتن‌های یکدیگر به صورت مشترک استفاده کنند.

  درواقع از همین دوره بود که اختلافات شهرداری و اپراتور اول تلفن همراه با رد شدن مناطق مورد نظر این اپراتور برای نصب آنتن کلید خورد.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG