کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

ارسال پیتزا با پهپاد در نیوزیلند

 • 27 شهریور 1395
 • مژگان کرم‌نیایی



  از آگوست سال جاری میلادی یک شرکت در نیوزیلند موفق به ساخت نوعي فناوری شده که به‌وسیله آن می‌تواند پیتزا را به‌وسیله پهپاد برای مشتریان خود ارسال کند.

  قرار است به مدت یک ماه این تکنولوژی به‌صورت پایلوت خدمت ارایه کند و البته پس از گذشت یک ماه، ارایه سرویس به مشتریان واقعی پیتزا را در نیوزیلند آغاز کند.

  ‌اسکات بوش، مدیر روابط عمومی دومینو پیتزا می‌گوید: «این فناوری توانایی حمل بسته‌هایی تا دو کیلوگرم وزن را دارد و قرار است در آینده نزدیک در چند کشور به ارایه خدمت بپردازد.»

  بوش معتقد است با توجه به حجم بالای ترافیک شهری در شهرهای بزرگ جهان، این فناوری بايد ایجاد می‌شد و البته به‌زودی در تمام جهان هم از این فناوری استفاده می‌شود.

  **در این سیستم وقتی پهپاد به نزدیکی خانه سفارش‌دهنده پیتزا می‌رسد، دریافت‌کننده از طریق دریافت یک نوتیفیکیشن روی موبایلش از رسیدن سفارش آگهی می‌یابد؛ وقتی مشتری به دم در رسید، با فشردن دکمه‌ای روی گوشی هوشمند خود به فرستنده می‌فهماند که باید پیتزا را پایین بیاورد و سپس پیتزا از طریق یک طناب آرام‌آرام از پهپاد پایین آمده و در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.**

  اگرچه فرستادن پیتزا با پهپاد به مصرف انرژی الکتریکی زیادی نیاز دارد، اما بوش امیدوار است که آنها بتوانند در آینده با ارتقای این تکنولوژی هیچ هزینه اضافی بابت ارسال غذا با پهپاد از مشتریان خود دریافت نکنند.

  شرح عکس: کمپانی سازنده این فناوری می‌گوید ما می‌خواهیم به‌سرعت فناوری ارسال را به هفت کشور و سپس به سراسر جهان گسترش دهیم.

  البته دریافت پیتزا از طریق پهپاد در حیاط پشتی خانه برای آمریکایی‌ها چندان تعجب‌برانگیز نیست، چون آنها از چندی قبل از این سرویس بهره برده‌اند. اما به‌جز آمریکا دیگر کشورهایی که این فناوری برای آنها ارسال می‌شود شامل ژاپن، آلمان، فرانسه، هلند و بلژیک خواهند بود.

  کمپانی سازنده در نظر دارد ارسال پیتزا با پهپاد را از ابتدای سال 2017 میلادی رسما در نیوزیلند آغاز کند و البته سرویس‌های این سیستم مشمول شب‌ها هم می‌شود.

  البته کمپانی سازنده برای ارسال پیتزا به‌جز از طریق پهپاد، یک روش جایگزین هم به مشتریان خود پیشنهاد می‌کند که آن ارسال پیتزا از طریق روباتی است که چرخ‌های کوچکی دارد و در پیاده‌روها حرکت می‌کند.

  توجه به این نکته لازم است که کمپانی نیوزیلندی، تاکنون فقط یک نوع از پیتزا را که اندازه متوسطی دارد ارسال می‌کند، پس ارسال پیتزاهای بزرگ‌تر برای این کمپانی می‌تواند چالشی جدی به‌حساب بیاید.

  ‌سازندگان این فناوری برای فرستادن پیتزاهای بزرگ‌تر و البته شاید سیب‌زمینی و نوشابه باید کاری کنند که پهپادهای آنها بتوانند حداقل چیزی حدود 5/5 پوند را جابه‌جا کنند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG