کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

سرعت وای‌فای شهری تا 10 برابر افزایش می‌یابد

 • 27 شهریور 1395 • دریافت وا‌ی‌فای خوب و باکیفیت طی یک رخداد ورزشی مانند یک مسابقه فوتبال یا براي مثال در جریان رقابت‌های المپیک برای تماشاگران و خبرنگاران کار چندان آساني نیست، اما دانشمندان MIT معتقدند با طرح جدید خود توانسته‌اند این مشکل را حل کنند.

  در مکان‌های شلوغ مانند استادیوم‌ها، کنسرت‌ها و نمایشگاه‌ها طبیعتا باید یک وای‌فای قوی برای متصل کردن همه افراد به اینترنت وجود داشته باشد.

   در یک نشریه آنلاین، دانشمندان MIT به شرح روش خود در استفاده از روتر برای ارسال امواج قوی‌تر وای‌فای در چنین مواردی پرداخته‌اند.

  توسعه‌دهندگان این طرح از یک نوع الگوریتم برای افزایش توان روترها استفاده کرده‌اند تا دسترسی به اینترنت وای‌فای را ساده‌تر کنند.

  آنها در این روش جدید، اطلاعات را با کمک این روتر در یک طیف مشترک وایرلس ارسال می‌کنند، بدون آنکه ارسال اطلاعات هم‌زمان از دو منبع روی یک خط، اختلالی در انتقال صحیح اطلاعات ایجاد کند. با این روش، سرعت انتقال اطلاعات تا 3/3 برابر حالت عادی افزایش پیدا می‌کند.

  ‌عزالدین حسین حامد، یکی از دانشمندان توسعه‌دهنده این طرح در MIT معتقد است که با اضافه‌کردن روترهای اضافی آنها می‌توانند در آینده نزدیک سرعت این وای‌فای را حتی تا 10 برابر افزایش دهند.

  ‌حسین حامد می‌گوید: «با این روش جدید کارهایی را می‌توانیم انجام دهیم که پیش از این قادر به انجام آنها نبوده‌ایم.»

  این سیستم البته تاکنون در یک استادیوم یا در یک معیار بزرگ آزمايش نشده است و حامد و دوستانش تنها آن‌ را در شرایط آزمایشگاهی آزمايش کرده‌اند.

  برای آشنا کردن مردم معمولی آمریکا با فواید این سیستم MIT یک استارت‌آپ به اسم megamimo ساخته تا به کمک آن این تکنولوژی را به مردم معرفی کند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG