کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

تاکسی خودکار وارد خیابان‌های سنگاپور شد

 • 20 شهریور 1395 • در سال‌های اخیر توجه بسیاری از سازندگان خودرو به ساخت خودروها و تاکسی‌های خودکار جلب شده است و البته اعتماد روزافزون انسان‌ها به روبات‌ها هم موجب شده پذیرش جهانی خودروهای بدون راننده راحت‌تر صورت گیرد.

  با توجه به همین فضای مثبت به‌وجود‌آمده در خصوص ماشین‌های خودکار، یک استارت‌آپ بر اساس مطالعات دانشگاه کمبریج و ماساچوست در حال ارایه سرویس تاکسی خودکار در سنگاپور است.

  سال‌ها است مردم انتظار دارند که وسیله‌های خودکار ساخته شوند و همین هم موجب شده دانشمندان برای تحقق این رویا دست به کار شوند. استارت‌آپ موسوم به «نوتونومی» که با دولتمردان سنگاپوری برای اجاره پروژه تاکسی‌های خودکار مشارکت می‌کند، از ماه آوریل این تکنولوژی جدید خود را به اجرا گذاشته و شروع به آزمايش آن کرده است.

  این کمپانی سعی دارد این تکنولوژی را برای استفاده عموم، وارد شهرهای سنگاپور کند. اجرای پروژه قرار است با راه افتادن دو تاکسی خودکار در یکی از شمالی‌ترین مناطق پایتخت سنگاپور شروع شود.

   در صورت موفقیت‌آمیز بودن این پروژه به‌زودی تاکسی‌های خودکار به تمام مناطق این کشور راه می‌یابند و تا پایان سال جاری میلادی تاکسی‌های خودکار در تمام سنگاپور پراکنده می‌شوند.

  نوتونومی به سنگاپوری‌هایی که از طریق اپلیکیشن درخواست این تاکسی را می‌دهند پیشنهاد سواری مجانی می‌دهد. نتایجی که از هر سواری به دست می‌آید می‌تواند واکنش‌های مسافران را برای استفاده از تاکسی‌های خودکار سنجیده و اندازه‌گیری کند و به سازندگان کمک کند تا بتوانند در آینده با توجه به نیاز مشتریان خود سرویس‌های بهتری را ارایه دهند.

  کارلانگ نمو، موسس کمپانی نوتونومی می‌گوید: ما نمی‌خواهیم فناوری بسازیم که فقط آدم‌های 20 ساله که با فناوری ارتباط نزدیکی دارند از آن استفاده کنند، بلکه هدف ما این است که قشر معمولی و متوسط جامعه را به سوار شدن در تاکسی‌های خودکارمان تشویق کنیم.

  برای اینکه افراد بیشتری نه‌تنها در سنگاپور بلکه در سراسر جهان با این سرویس‌ها آشنا شوند، سرویس تاکسی‌های خودکار در خارج از سنگاپور هم عملی می‌شود. کمپانی «نوتونومی» سازمانی در سنگاپور دارد که اجرای تاکسی‌های خودکار را برای سایر کشورها تبلیغ و بازاریابی می‌کند.

  **در خصوص ماشین‌های خودکار و سپردن جان چند مسافر به آنها باید به این موضوع توجه كرد که همیشه این احتمال وجود دارد که اتفاقی ناگهانی در خیابان بیفتد که تاکنون روي نداده است و برای مغز روباتی ماشین قابل پیش‌بینی نیست، به همین دليل یک راننده برای مواقع اضطراری در تاکسی‌های خودکار وجود دارد، اما کمپانی نوتونومی امیدوار است بتواند با بهبود خدماتی که ارایه می‌دهد تا پایان سال 2018 میلادی تاکسی‌های خودکار خود را بدون نیاز به راننده ویژه شرایط اضطراری به خیابان‌ها بفرستد.**

   در هفته‌های جاری اخباری به گوش می‌رسد بر این مبنا که حتی «اُوبر» اعلام کرده که اتومبیل‌های خودکار خود را از این ماه در پترزبورگ به‌صورت آزمایشی به‌کار می‌اندازد.

   همچنین کمپانی ماشین‌سازی آمریکایی فورد هم وعده داده که تا پایان سال 2021 میلادی اتومبیل‌های خودکار خود را روانه بازار کند. BMW هم با یک کمپانی سازنده ماشین‌های خودکار همکاری می‌کند تا هم‌زمان با فورد بتواند اتومبیل‌های خودکار خود را روانه بازار کند.

  دولتمردان آمریکایی امیدوارند بتوانند تا پایان سال جاری میلادی قوانین راهنمایی را تهیه کنند تا اجازه رانندگی را برای اتومبیل‌های خودکار در آمریکا فراهم کنند.

  **درواقع جای خالی قوانین روشن برای استفاده از اتومبیل‌های‌ خودکار در سنگاپور به استارت‌آپ‌های سازنده کمک کرده که تصمیم بگیرند شروع پروژه خود را در سنگاپور اجرا کنند و این سیستم خودکار تاکسی را در آنجا آزمايش کنند و سپس به سراسر جهان توسعه دهند.**

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG