کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

راب هارپر؛ رییس بخش تجارت همراه پی‌پال

 • 13 شهریور 1395 • راب هارپر رییس بخش تجارت همراه در پی‌پال انگلیس است. او در پی‌پال بخش تجارب پرداخت همراه در خرده‌فروشی و نسل بعدی اپلیکیشن‌های همراه را رهبری می‌کند. مسوولیت‌هایی شامل پیشبرد پول دیجیتال برای تقویت پرداخت همراه انگلستان از طریق تیم چند تخصصِ و ایجاد تجارب پرداخت omnichannel بر عهده راب است. او 8 سال از زندگی کاری خود را در پی‌پال گذراند و در سمت‌های مختلفی در این شرکت کار کرد.

  پی‌پال اکنون بیش از ۲۳۲ میلیون حساب دارد که بیش از ۸۷ میلیون آن فعال هستند، این شرکت در ابتدا فقط یک کمپانی ارایه‌دهنده نرم‌افزارهای امنیتی توسعه‌یافته برای Handheld Device بود که در سال ۱۹۹۹ به یک کمپانی انتقال وجه الکترونیکی در آمریکا مبدل شد و اگر بخواهیم به‌طور دقیق درباره مالکیت شرکت ای‌بی بر روی پی‌پال صحبت کنیم می‌توان گفت که در سال ۲۰۰۲ شرکت ای‌بی با مبلغی بالغ‌بر ۱٫۵ میلیارد دلار پی‌پال را خریداری کرد که ۷۰ درصد از پرداخت‌های شرکت ای‌بی توسط پی‌پال انجام می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۱۵ در ۲۰۳ بازار جهانی فعالیت و بیش از ۱۵۹ میلیون حساب فعال و ثبت‌شده داشت. شرکت پی‌پال این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که ارسال و دریافت پول با ۲۶ ارز رایج دنیا را به‌راحتی انجام دهند.

  رییس بخش تجارت همراه این شرکت دانش گسترده‌ای در زمینه خرده‌فروشی، پرداخت، EMV و تجارت همراه (چهره به چهره/ تجارت الکترونیکی/ Omni-channel/ Pureplay) دارد. کار او ایجاد ارتباط میان خرده‌فروشی، مدیریت محصول، فروش و توسعه کسب‌وکار است و هارپر دانش خوبی درزمینه‌های مختلفی از کسب‌وکار و پرداخت دارد.

  راب سال 1990 از دانشگاه ساسکس انگلستان در رشته جغرافیا فارغ‌التحصیل شد. او چند سالی در شرکت مارکس و اسپنسر مدیر مالی منطقه‌ای بود. بعدازآن در شرکتی مدیر فروش شد و سپس در گروه لاجیک مدیریت محصول را بر عهده گرفت و تا سال 2007 نزدیک به شش سال در آن شرکت مشغول به فعالیت بود تا اینکه در فوریه 2007 به‌عنوان مدیر محصول به پی‌پال پیوست. نام راب هارپر در لیست 50 فرد قدرتمند سال 2015 صنعت به انتخاب باشگاه بانکداری دیجیتال قرار دارد.

   

  انتخاب هفته:

   همایش و نمایشگاه شهر هوشمند

  هفته گذشته مرکز همایش‌های برج میلاد شاهد برگزاری دومین همایش شهر هوشمند بود. در حاشیه این همایش نمایشگاهی نیز برپا شد که در آن تعدادی از شرکت‌های ارایه‌دهنده محصول و خدمات شهری، شهرداری‌های فعال در حوزه شهر هوشمند و تعدادی استارت‌آپ مرتبط حضور داشتند.

  این سال‌ها دولت الکترونیکی تبدیل به مفهومی شده که بارها و بارها از طریق رسانه‌ها و دولت درباره آن گفته‌شده است. مفهومی که به معنای استفاده دولت از فناوری اطلاعات برای جابه‌جایی اطلاعات بین مردم، سازمان‌ها، بازار و ارکان دیگر دولتی است. اگر دولت الکترونیکی هدفی است که توسط سه قوه دنبال می‌شود، در کنار آن، شهر هوشمند هم هدفی است که شهرداری‌ها به دنبال تحقق آن هستند. در این مفاهیم، مفهوم دیگری تحت عنوان شهر الکترونیکی نیز مطرح می‌شود به گفته جمشید انصاری، معاون رییس‌جمهور و رییس جدید سازمان امور اداری و استخدامی کشور تفاوت‌هایی بین الکترونیکی و هوشمند شدن وجود دارد که نشان می‌دهد ما هنوز در حد شهر الکترونیکی هستیم و وارد شهر هوشمند نشدیم. در شهر الکترونیکی، موضوع تأمین زیرساخت‌های شبکه هدف است، اما در شهر هوشمند یک ابزار است، سیستم‌های ارتباطی در شهر الکترونیکی هدف‌اند، اما در شهر هوشمند ابزارند، فضای الکترونیکی در شهر الکترونیکی بستری برای خدمت است اما در شهر هوشمند ابزاری برای ارتقای ارایه خدمات است، هدف شهر الکترونیکی ارتقای سرعت و دقت ارایه خدمات است، اما هدف شهر هوشمند چابکی و هوشمندی ارایه خدمات است.

  در همایش شهر هوشمند چندین کارگاه آموزشی برگزار شد. اغلب شرکت‌های حاضر در نمایشگاه این رویداد ارایه‌دهنده راهکارهای پرداخت خرد شهری بودند. پرداخت الکترونیکی هزینه حمل‌ونقل عمومی بیشترین راهکار ارایه‌شده این شرکت‌هاست.

  غرفه شهرداری‌ها در نمایشگاه شهر هوشمند جایی برای به نمایش گذاشتن راهکارهای پیاده شده پرداخت خرد شهری بود. تعدادی از شهرهای کشور در حال حاضر از طریق بانک‌ها و شرکت‌های مختلف به پرداخت خرد الکترونیکی مجهز شده‌اند که در این نمایشگاه نیز دستاوردهای خود را در این زمینه به نمایش گذاشتند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG