کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

اخبار

 • 13 شهریور 1395 • با اینستاگرام داستان کاربران ناآشنا را هم بخوانید

  اینستاگرام چندی پیش قابلیتی را با نام Stories ارایه کرد که به گفته بسیاری از کارشناسان کپی‌برداری از قابلیت مشابه شبکه اجتماعی اسنپ‌چت بود. ولی هم‌اکنون نسخه جدیدی از اینستاگرام ارایه شده است که قابلیت مذکور را با امکانات بیشتر ارایه می‌دهد.

  در این نسخه به‌روز شده اینستاگرام با استفاده از بخش Explore در اپلیکیشن موبایلی خود به کاربران امکان می‌دهد داستان‌ها و مطالب منتشر شده از سوی کاربرانی که جزو‌ دوستان‌شان نیستند را هم مشاهده کنند. این قابلیت مبتنی بر سرویس Stories اینستاگرام ارایه شده است و امکان مشاهده مطالب کاربران غریبه را هم فراهم می‌کند.

  زاکربرگ به پاپ پهپاد هدیه داد

  «مارک زاکربرگ» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت فیس‌بوک هفته گذشته با رهبر کاتولیک‌های جهان دیدار کرد و در این دیدار به پاپ فرانسیس یکی از پهپادهای فیس‌بوک را هدیه داد.

  زاکربرگ به پاپ گفت این لحظه را هرگز فراموش نمی‌کند. او ضمن انتشار تصویری از دیدار خود با پاپ در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک توضیح داد که محبت و صمیمت در او بسیار ملموس است.

  از جمله موضوعاتی که در این دیدار مطرح شد، چگونگی استفاده از فناوری‌های ارتباطی برای مقابله با فقر، ترویج فرهنگ انسان‌دوستی و انتقال پیام امید به اقشار محروم جهان بود.

  پس از وقوع زلزله در ایتالیا زاکربرگ اعلام کرد که قصد سفر به این کشور را دارد. مدیرعامل فیس‌بوک پیش از این بارها گفته بود شهر رم برای او جایگاه ویژه‌ای دارد و حتی پس از ازدواج، در نخستین سفر مشترک با همسرش به شهر رم رفته است.

  Safety Check فیس‌بوک برای همه عمومی می‌شود

  فیس‌بوک به زودی به مشترکان خود امکان می‌دهد قابلیت Safety Check را به صورت دستی فعال کنند تا امنیت صفحه شخصی آنها افزایش یابد.

  شبکه اجتماعی فیس‌بوک نخستین بار در اکتبر 2014 قابلیت Safety Check را برای مشترکان خود فعال کرد تا بتوانند حین وقوع حوادث طبیعی، درباره سلامت خود به دوستان و آشنایان خبر بدهند. هم‌اکنون با وقوع زلزله 6.2 ریشتری در مرکز ایتالیا این شرکت تصمیم گرفته است امکان فعال‌سازی قابلیت مذکور را برای تمام مشترکان فراهم کند.

  این سرویس هم‌اکنون تکمیل شده است و برای شرایط اورژانسی قابلیت‌های ویژه ارایه می‌دهد. اگرچه سرویس مذکور تاکنون برای برخی کشورهای غربی ارایه شده بود، ولی مدیرعامل این شرکت اعلام کرد که به زودی آن را برای عموم مشترکان خود عرضه می‌کند.

  زاکربرگ اعلام کرده است فیس‌بوک به جز شرایط آرام و لحظات شاد، قصد دارد در شرایط دشوار هم مشترکان خود را تنها نگذارد و به همین خاطر قابلیت Safety Check برای همه مشترکان آن ارایه می‌شود.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG