کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

آشپزی آسان با چند اپلیکیشن

 • 13 شهریور 1395
 • نگار احمدی  در این شماره با چند اپلیکیشن آشپزی آشنا خواهید شد که سلیقه‌های مختلف را تامین کرده و در آنها برخی حساسیت‌های غذایی نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند. برای استفاده از این برنامه‌ها بايد با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید. البته تصاویر مرحله به مرحله و فیلم‌های موجود در این برنامه‌ها، در فهم روش‌ها کمک فراوانی به شما خواهند کرد. با این اپلیکیشن‌ها غذاهای مورد نظر خود را جست‌وجو کرده و مراحل تهیه آن را قدم به قدم بیاموزید و با غذاهای جدید آشنا شوید.

  Kitchen Stories

  Kitchen Stories یکی از بهترین و آسان‌ترین برنامه‌ها برای آموزش تهیه غذاهای مختلف است که پایگاه داده وسیعی از دستور‌العمل‌ها را شامل می‌شود. این پایگاه داده هر هفته به‌روز‌رسانی می‌شود و فرصت یادگیری غذاهای جدید‌تر برایتان فراهم خواهد شد. در این برنامه، غذا‌ها بر اساس کشور مربوطه و نوعشان دسته‌بندی شده‌اند تا دسترسی به آنها با سرعت و به‌سادگی انجام شود. فیلم‌هایی برای آموزش طبخ غذاها وجود دارند و علاوه بر آنها می‌توانید از عکس‌هایی که مرحله به مرحله دستور‌العمل را نمایش می‌دهند استفاده کنید. غذاهاي مورد علاقه‌تان و روش تهیه آنها را می‌توانید در فهرست علاقه‌مندی‌ها ذخیره کنید. اشتراک‌گذاری مطالب با دیگران، فهرستی برای یاد‌داشت مواد مورد نیاز برای خرید و افزودن نظرهايي به دستورالعمل‌ها و تنظیم تایمر برای اطلاع از آماده‌شدن غذا، از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن به‌حساب می‌آیند. برنامه Kitchen Stories برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS به‌صورت رایگان طراحی شده است.

  Youmiam

  Youmiam، یکی از بهترین برنامه‌های آشپزی با ظاهری ساده و قابل درک‌ به‌حساب می‌آید که قابلیت دنبال کردن فعالیت‌های دیگر کاربران برای شما وجود دارد. با دنبال کردن دوستان حرفه‌ای خود در آشپزی و آشپز‌های مطرح، می‌توانید لذت و مهارت آشپزی را در خود تقویت کنید. در این برنامه دستورالعمل طبخ غذا‌های گوناگون به‌صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده و امکان به‌اشتراک‌گذاری آنها با دیگران نیز وجود دارد. در صورت تمایل به در دست‌داشتن روش‌های تهیه غذاها در حالت آفلاین، لازم است آنها را ذخیره كنيد تا بدون اتصال به اینترنت از آنها بهره‌مند شوید. اگر دستور‌العمل غذای خاصی را در اختیار دارید، می‌توانید آن را با دیگران شریک شده و طبخ آن غذا را به دیگر کاربران توصیه كنید. این برنامه را می‌توانید به‌صورت رایگان دریافت کرده و روی سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS نصب کنید. 

  Yummly Recipes & Shopping List

  با هر سلیقه، عادت‌ها و حساسیت‌های غذایی می‌توانید از این برنامه برای تهیه غذاهای متنوع استفاده کنید. اپلیکیشن Yummly Recipes یک موتور جست‌وجو برای یافتن انواع غذاها را به‌صورت یک برنامه کاربردی در اختیار شما قرار داده که به‌راحتی قابل استفاده است. این برنامه مجهز به فهرست خریدی بوده که قادر است مواد مورد نیازتان را از روی دستورالعمل‌ها دسته‌بندی کند. تنها کافی است دستور تهیه غذا را در فهرست خرید وارد کنید تا برنامه خرید وسایل را برایتان مدیریت کند. فهرست علاقه‌مندی‌ها در برنامه به‌منظور اضافه کردن دستور‌العمل‌های مورد علاقه شما قرار داده شده است تا در کمترین زمان و به‌راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. این برنامه برای سیستم‌عامل‌های اندروید، iOS و ویندوزفون طراحی شده و رایگان است. در صورتی که از این برنامه روی چند دستگاه استفاده کنید، اطلاعات‌ شما روی همه دستگاه‌ها سینک می‌شود.

  Look & Cook

  برنامه Look & Cook مانند یک آشپز به‌صورت خصوصی، با تصاویر واضح و فیلم‌هایش به شما می‌آموزد که چگونه غذاهای مورد علاقه‌تان را طبخ کنید. آموزش مرحله به مرحله این برنامه، این یادگیری را آسان کرده و با مشاهده فیلم‌ها و عکس‌ها می‌توانید از صحیح‌بودن عملکرد خود مطمئن شوید. آشنایی با غذاهای جدید و یادگیری تکنیک‌های حرفه‌ای آشپزی از مزیت‌های استفاده از  Look & Cook به‌شمار می‌آید. این برنامه به‌صورت رایگان قابل دریافت است و برای سیستم‌عامل اندروید و iOS  نسخه 6 و بالاتر قابل استفاده است. با Look & Cook، ببینید و آشپزی کنید.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG