کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

با این بازی هکر حرفه‌ای شوید

 • 13 شهریور 1395
 • رضا خواجه‌وند  سال 1980 است و بیشتر مردم زندگی روزمره خود را با دوچرخه سپری می‌کنند، ولی شما یک دستگاه قابل حمل پخش موسیقی در اختیار دارید که با آن به اپراهای ایتالیایی گوش می‌دهید. شما در یک ویلای کاملا ایمن زندگی می‌کنید و نیروهایی که قرار است امنیت خانه شما را تامین کنند، سلاح‌های لیزری در اختیار دارند. در خانه خود یک لپ‌تاپ سنگین و حجیم در اختیار دارید که نقشه‌ها در آن قرار گرفته‌اند. شما همچنین یک کیف استراتژیک را هم در اختیار دارید که شامل یک اسلحه شخصی می‌شود و هر زمان که بخواهید می‌توانید از آن استفاده کنید. ناگهان متوجه می‌شوید سیستم‌های امنیتی لیزری در اطراف خانه ناپدید شده‌اند و شما وارد عمل می‌شوید تا امنیت خود را تامین کنید. از این لحظه ماموریت شما آغاز می‌شود تا از پشت پنجره‌های شیشه‌های با نیروهای دشمن وارد نبرد شوید و بتوانید آنها را از پا درآورید.

  بازی Quadrilateral Cowboy با این داستان آغاز می‌شود و شما در آن دو تجربه کاملا متفاوت را پیش ‌روی خود می‌بینید. نخستین تجربه به تکمیل عملیات‌های غیرممکن مربوط می‌شود که شما باید در یک زمان مشخص، سرقت‌های بزرگ را به انجام برسانید. هر کدام از این ماموریت‌ها با سناریوهای بسیار پیچیده و مرگبار تعریف شده‌اند و باید از منطق، هک رایانه و ابزارهای مختلف برای تکمیل جنایت مخفیانه خود استفاده کنید تا با استراتژی صحیح ماموریت را به انتها برسانید. تجربه دوم در شرایط کاملا آرام و صلح‌آمیز صورت می‌گیرد که شما طی آن در خانه‌ها و مخفیگاه‌ها به سر می‌برید و به کمک همدستان، ماموریت‌ها را به این شکل مدیریت می‌کنید. در این بخش بايد برنامه‌ریزی‌های صحیح داشته باشید و از همه بخش‌های ماموریت محافظت کنید.

  دنیایی که برای بازی Quadrilateral تعریف شده بسیار عجیب و مربوط به آینده است و شما با عواملی مواجه می‌شوید که تاکنون در زندگی واقعی آنها را مشاهده نکرده‌اید. این اتفاق دور از ذهن به‌نظر می‌رسد که در سال 1980 بتوانید فناوری‌های امروزی را در اختیار بگیرید و حتی رایانه‌ها را هک کنید. شکل ظاهری بازی با فناوری آنالوگ طراحی شده است که البته در بخش تنظیمات بازی می‌توانید آن را اصلاح کنید. برای آنکه بازی را تا مرحله‌ای که پیش برده‌اید ذخیره کنید، در سیستم داخلی بازی یک اهرم را در اختیار می‌گیرید تا اطلاعات شما روی نوارهای مغناطیسی شش فوتی نگهداری شود. یکی از نخستین ماموریت‌هایی که در این بازی به شما داده می‌شود، این است که یک دستگاه رایانه شخصی برای خود بسازید. بر این اساس بايد پردازنده اصلی، منبع انرژی و دیگر بخش‌ها را به یکدیگر متصل کنید تا نمونه اولیه یک رایانه را در اختیار داشته باشید و از این طریق بتوانید اطلاعات مورد نیاز را پردازش کنید.

  هک کردن رایانه‌ها بخشی از سرگرمی شما در طول بازی محسوب می‌شود. سناریوهای اصلی تعریف‌شده برای بازی Quadrilateral بر اساس سرقت تعریف شده است. بالا رفتن از آسمانخراش‌ها، تعقیب و گریز با سرعت بالا، حضور در ایستگاه فضایی و ... فقط با هدف سرقت انجام می‌شود. حتی زمانی که یک سیستم رایانه‌ای را هک می‌کنید قصد ندارید اطلاعات آن را به دست آورديد، بلکه از این طریق بايد درهای قفل‌شده را باز کنید، سلاح‌های لیزری را از کار بیندازید، روبات‌های کوچک را از راه دور کنترل کرده و اهداف خود را به این صورت پیش ببرید.

  این بازی به‌گونه‌ای طراحی شده که فقط به‌ شكل مجازی با آن درگیری ندارید و به‌صورت سخت‌افزاری هم با آن در تعامل خواهید بود. از ساختن رایانه گرفته تا باز کردن درها یا برداشتن اشیا هر کدام به‌صورت کاملا فیزیکی شما را با بازی درگیر می‌کند. در مراحل مختلف بازی باید دستورهای ویژه را یاد بگیرید و آنها را از طریق صفحه‌کلید رایانه تایپ کنید تا بتوانید پيش بروید. این دستورها در برخی مراحل باید وارد رایانه‌ای شوند که شما آن را هک کرده‌اید و پیچیدگی دستورها موجب می‌شود در برخی مراحل نتوانید به‌راحتی پيش بروید. اینکه چگونه بتوانید با این پیچیدگی‌ها مواجه شوید و آنها را حل کنید، به موفقیت شما در جریان بازی کمک می‌کند.

  پیش از آنکه بخواهید سیستم‌های رایانه‌ای را هک کنید، بايد وارد محیطی شوید که رایانه در آن قرار دارد. در این شرایط باید به‌خوبی فضای پیرامون را زیر نظر بگیرید و از این طریق دستورها و فرمان‌های لازم برای باز کردن قفل رایانه را بیاموزید. شما آزادید تا وارد هر فضایی که می‌خواهید، بشوید. برای پیشبرد بازی باید از دو دست خود کمک بگیرید و دقت کافی داشته باشید. هر دستوری که برای هک کردن رایانه‌ها وارد می‌کنید، به‌سرعت نتيجه مي‌دهد. از این طریق می‌توانید در فاصله زمانی کوتاه اشتباهات خود را جبران کرده و دستورات جدید را وارد کنید. هرچه جلوتر می‌روید عملیات‌هایی که بازی Quadrilateral Cowboy برای شما تعریف می‌کند پیچیده‌تر می‌شود و در نهایت، این شما هستید که با استفاده از هوش و ذکاوت خود می‌توانید این بازی را با موفقیت به‌پایان برسانید.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG