کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

هوشمندترین شهرهای ایران معرفی شدند

 • 6 شهریور 1395



 • دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند، با معرفی هوشمندترین شهرهای ایران و قول رفع کاستی‌های تحقق شهرهوشمند به کار خود پایان داد.

  به گزارش عصر ارتباط ارزیابی امسال انتخاب شهرهای هوشمند کشور در سه سطح شهرهای زیر 200 هزار نفر، شهرهای با جمعیت بین 200 هزار تا یک میلیون نفر جمعیت و شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر صورت گرفت.

  شهرهای کشور در شش شاخص جذب سرمایه‌ (خارج از بودجه شهرداری)، اتوماسیون شهرداری، خدمات الکترونیکی شهروندی، زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی، مدیریت هوشمندسازی (وجود ساختار مدون) و پایدارسازی توسعه شهر هوشمند انجام شد.

  براساس این گزارش در میان شهرهای کمتر از 200 هزار نفر، دو شهر شاهرود و لطیفی شایسته تقدیر شناخته شدند.

  در میان شهرهای بین 200 هزار تا یک میلیون نفر نیز در حوزه اتوماسیون شهری شهرهای یزد و همدان، در حوزه پایدارسازی شهرداری زنجان، در حوزه جذب سرمایه خارج از بودجه شهرداری کرمانشاه و در حوزه مدیریت هوشمندسازی شهر ساری رتبه‌های برتر را کسب کردند.

  در بین شهرهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت نیز شهر تبریز در حوزه اتوماسیون، زیرسخت و مدیریت هوشمندسازی، شهر قم در حوزه خدمات شهروندی و اتوماسیون، شهر اصفهان در حوزه زیرساخت و خدمات شهروندی و جذب سرمایه و شهر شیراز در دو حوزه جذب سرمایه و مدیریت هوشمندسازی رتبه‌های برتر را کسب کردند.

  نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم اختتامیه دومین همایش «زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند» گفت: مذاکراتی با شورای‌عالی شهرسازی و وزارت مسکن و شهرسازی انجام داده‌ایم تا آیین‌نامه‌ای در حوزه شهر هوشمند تعریف کرده و حداقل‌ها را تعریف کنیم تا هر شهر با سلیقه خودش در این حوزه پیش نرود.

  مهدی چمران رییس شورای‌عالی استان‌ها و رییس شورای شهر تهران نیز در مراسم اختتامیه این رویداد گفت: در تهران تلاش زیادی برای هوشمند شدن شهر اتفاق افتاده است اما هنوز راه زیادی در پیش داریم. برای مثال در سال 82 برنامه ما این بود که زمان صدور پروانه ساختمانی را به 15 تا 18 روز کاهش دهیم. اما اکنون اگر یک نفر ظرف 6 ماه پروانه بگیرد خیلی هم خوشحال می‌شود. این درحالی است که دفاتر الکترونیکی و سیستماتیک شده و بسیاری از کارها از این طریق انجام می‌شود.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG