کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

امکان استفاده همه مشترکان موبایل از مزایای همراه‌اولی‌ها

 • 6 شهریور 1395 • با اجرای طرح ترابردپذیری، تمامی‌ مشترکان تلفن همراه کشور که تاکنون نتوانسته‌اند از مزایای حضور در خانواده ۹۶ میلیونی ‌همراه‌اول و تلفن ثابت بهره ‌ند شوند، می‌توانند با حفظ شماره خود از این مزایا استفاده کنند.

  اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد، پس از اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه(MNP)  و با آغاز رسمی ‌این طرح از روز یکشنبه ۳۱ مردادماه، تمامی ‌مشترکان تلفن همراه کشور که طی سالیان اخیر نتوانسته‌اند از مزایای حضور در شبکه امن و به‌روز بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه خاورمیانه برخوردار شوند، می‌توانند به آسانی به شبکه ‌همراه‌اول ترابرد کرده و از مزایایی همچون گسترده‌ترین پوشش شبکه مکالمه و اینترنت همراه و گسترده‌ترین شبکه خدمات پس از فروش بهره‌مند شوند.

  کاربران تلفن همراه غیر‌همراه‌اولی برای تغییر اپراتور و استفاده از شبکه اپراتور اول می‌توانند با مراجعه به پورتال این اپراتور به نشانیjoin.mci.ir ثبت‌نام کرده و به‌صورت کاملا رایگان مراحل ترابرد را طی کنند. مشترکان می‌توانند برای سهولت در انجام مراحل ترابرد، گزینه تحویل سیم‌کارت درب منزل را انتخاب کنند.

  علاوه بر ثبت‌نام اینترنتی، علاقمندان به ترابرد به شبکه ‌همراه‌اول، می‌توانند از طریق ۱۲ هزار دفتر خدمات این اپراتور در سراسر کشور، درخواست خود را به‌صورت حضوری اعلام کرده و سیم‌کارت خود را به‌صورت حضوری دریافت کنند.

  مشترکان پس از تکمیل فرم درخواست ترابرد و دریافت پیامک مربوطه (از سرشماره ۶۶۷)، باید با ارسال عدد ۱ حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت درخواست ترابرد را تأیید کنند.

  پس از تأیید پیامک و دریافت شناسه تخصیص‌یافته ترابرد توسط مشترک، زمان فعال‌سازی حداکثر تا ۳ روز برای سیم‌کارت‌های اعتباری و حداکثر ۵ روز برای سیم‌کارت‌های دایمی ‌به طول می‌انجامد.

  مزیت ویژه این طرح برای مشترکان دایمی‌ سایر اپراتورها این است که در صورت ترابرد به شبکه ‌همراه‌اول می‌توانند از اعتبار در نظر گرفته شده بالاتری بهره‌مند شده و از مزایای افزایش سقف قطع میان‌دوره و پایان دوره همانند سایر مشترکان دایمی ‌همراه‌اول استفاده کنند.

  اپراتور اول تلفن همراه کشور با داشتن گسترده‌ترین پوشش در سراسر کشور، همه‌روزه پذیرای حدود یک میلیون مشترک دو اپراتور دیگر در شبکه خود از طریق رومینگ ملی است؛ بر همین اساس ترابردپذیری بهترین فرصت را برای این دسته از مشترکان تلفن همراه بوجود آورده تا با پیوستن به خانواده ۹۶ میلیونی ‌همراه‌اول و تلفن ثابت، ضمن استفاده از پوشش سراسری در کشور، از مزایای مکالمه مقرون به صرفه با تلفن ثابت بهره برده و هزینه‌های پرداختی خود را به‌صورت چشمگیر کاهش دهند.

  ‌همراه‌اول به عنوان اولین و بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه کشور بر اساس ارزیابی و تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رتبه نخست اپراتورهای تلفن همراه کشور را در دو سال پیاپی (سال‌های ۹۳ و ۹۴) کسب کرده و با افزایش مناطق تحت پوشش اینترنت پرسرعت خود به ۱۱۴۰ شهر و دهستان، با ۷۵۰۰ سایت نسل ۳و ۴ و با ارایه محصولات و خدمات منحصر به‌فرد شامل «تقسیط بسته‌های گوشی و سیم‌کارت ویژه مشترکان دایمی»، «راه‌اندازی اولین باشگاه مشتریان در بخش اپراتوری تلفن همراه»، «ارایه کمپین جایزه بزرگ (این همراهی میلیاردها می‌ارزه) شامل ماهانه ۵ جایزه ۲۰۰ میلیون تومانی»، عرضه سرویس‌های متنوع ورزشی به مشترکان هوادار تیم‌های پرطرفدار و تیم‌های ملی و «راه‌اندازی سامانه «همراه من» جهت تسهیل ارایه خدمات غیرحضوری به مشترکان»، آمادگی خود را برای میزبانی مشترکان اپراتورهای دیگر اعلام کرده است.

  همچنین ‌همراه‌اول با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور و داخلی، نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های متنوعی برای تمامی‌ سلایق فراهم کرده و با ایجاد بزرگ‌ترین مرکز خدمات نوین و دیجیتال، آخرین و به‌روزترین سرویس‌های مورد نیاز مشترکان تلفن همراه در کشور را عرضه می‌کند.

   

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  ویژه نامه

  ویژه نامه تراکنش

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG