کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

بررسی برنامه PEN.UP، شبکه‌اجتماعی برای نقاشی‌ها!

 • ۱۳۹۶/۶/۱۶


  با بررسی برنامه PEN.UP، شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن نقاشی‌ها با عصرارتباط همراه باشید. 

  با همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی، شاهد روند روز افزون این نوع شبکه‌ها در سراسر جهان بوده‌ایم. در ابتدای راه شبکه‌های اجتماعی پیشگام همانند Whats App، بوسیله امکاناتی نظیر چت نوشتاری و یا قابلیت ارسال فایل‌های صوتی طرفداران و کاربران بیشماری را جذب کنند. پس مدتی کوتاه و با ورود شبکه اجتماعی به نام Instagram، نوع کاربری و دسته بندی این شبکه‌ها به دو دسته تقسیم شد و علاوه بر قابلیت‌های برنامه‌هایی نظیر Whats App، قابلیت به اشتراک گذاری عکس‌ها نیز برای کاربران میسر شد.

  اکنون مدت‌زمان زیادی از ورود این شبکه‌های اجتماعی به زندگی روزمره مردم در سراسر جهان میگذرد و امکانات ذکر شده نیز بسیار پیش پا افتاده حساب میشوند. امروزه تعداد و دسته‌بندی این شبکه‌های اجتماعی به عدد بیشماری رسیده است و کاربران میتوانند طبق علاقه‌ی خود به یک دسته‌بندی خاص، شبکه اجتماعی مورد نظر خود را انتخاب کنند. با توجه به کاربران میلیاردی شبکه‌های اجتماعی، استدیو Samsung Electronics Co. Ltd بوسیله پشتوانه خود دست به اقدامی جالب توجه زده است و با طراحی شبکه اجتماعی مختص به اشتراک گذاری نقاشی‌ها، یکی از پیشگامان این دسته از شبکه‌های اجتماعی را برای گوشی‌های هوشمند ارائه کرده است.

   

   

   

   

  اپلیکیشن PEN.UP، تا حدودی عملکردی شبیه به اینستاگرام دارد؛ با این تفاوت که به جای عکس‌های مختلف، نقاشی‌های کاربران خود را به اشتراک میگذارد. به طور کلی این برنامه یک شبکه اجتماعی خلاقانه از جانب سامسونگ برای ایجاد تصاویر دارای حالت مداد رنگی است و کاربران قادر هستند تا تصورات و تخیلات خود را با ذهن‌های خلاق خود به روی کاغذ آورده و در جهان به اشتراک بگذارند. این برنامه امکان آن را فراهم میسازد که کاربر بتواند تمامی نقاشی‌های خود را یک‌جا و به صورت کلکسیون جمع آوری کرده و همیشه آن‌ها را در دسترس داشته باشد. همچنین به وسیله PEN.UP میتوانید تصاویر خلاقانه رسم شده توسط سایر افراد را نیز جمع آوری کرده و به آرشیو خود اضافه کنید. قابلیت‌های دیگری نظیر Hall of Fame ، چالش‌ها و رقابت‌های بین کاربران نیز در برنامه وجود دارند که در ادامه به بررسی جزء به جزء آن‌ها خواهیم پرداخت.

   

  بررسی برنامه PEN.UP، شبکه‌اجتماعی برای نقاشی‌ها!

   

  • رابط کاربری

  با توجه به استدیوی سازنده این برنامه یعنی سامسونگ، بدون شک باید انتظار این را داشت که این برنامه از هر نظر بی‌نقص، کامل و البته زیبا و با کاربری آسان طراحی شده باشد. در ابتدای ورود به برنامه، برای دسترسی کامل به تمامی امکانات باید وارد حساب کاربری خود شوید. با توجه به تیم پشتیبانی قوی این برنامه به راحتی میتوان یک حساب کاربری جدید ساخت و برنامه اجازه ساخت حساب بوسیله وارد شدن به جیمیل، فیسبوک و یا توییتر را به کاربر خود میدهد. همانند شبکه اجتماعی اینستاگرام، کاربر این برنامه نیز میتواند با فالو کردن افراد و اشخاص مورد علاقه خود، به دنبال کردن او و نقاشی‌های آن شخص بپردازد.

  صفحه اصلی شامل چندین و چند بخش متنوع میشود که در بخش بالایی آن، اطلاعات و عکس پروفایل شخصی نمایان است که با ورود به آن، صفحه‌ای نظیر صفحه کاربر برنامه اینستاگرام نمایان میشود و کاربر میتواند به تمامی اطلاعات مربوط به خود دسترسی داشته باشد. سمت راست مشخصات پروفایل بخش Activity وجود دارد که کاربر را از آخرین رویدادهای مربوط به او آگاه میسازد.  به علاوه در هر صفحه‌ای آیکون کوچکی از PEN.UP در قسمت پایینی صفحه وجود دارد و میتوان به وسیله آن پست جدیدی را به شبکه خود افزود.

   

  بررسی برنامه PEN.UP، نقاشی‌های خود را به اشتراک بگذارید!

   

   

  از بخش نقطه چین بالای صفحه اصلی این برنامه میتوان به بخش‌هایی نظیر جست‌وجو، ترفندهای نقاشی‌، برنامه‌های موجود برای PEN.UP، راهنمایی و تنظیمات دسترسی داشت. بخش ترفندهای نقاشی و یا  Drawing Tips یکی از بخش‌های جالب و کارآمد این قسمت است که میتوان به وسیله آن به  ویدئوهای آموزشی نقاشی با گوشی‌های مختلف و بسیاری از آموزش‌های دیگر در زمینه نقاشی دسترسی داشت. اما دیگر بخش جالب در این قسمت، مربوط به گزینه Apps for PEN.UP است که برنامه‌های مختلفی که میتوانند به PEN.UP اضافه شده را به کاربر خود معرفی کرده و کاربر پس از نصب آن‌ها میتواند تجربه‌ی بهتری را از استفاده‌ی PEN.UP داشته باشد.

   

  بررسی برنامه PEN.UP، نقاشی‌های خود را به اشتراک بگذارید!

   

  زبانه‌های اصلی PEN.UP به پنج بخش Category، Home، MyFeed، Challegnes و Popular تقسیم میشوند. در بخش Category و یا دسته بندی، شاهد حضور دسته‌هایی نظیر Travel، Plant، Animals و ده ها دسته بندی دیگر هستیم. این دسته بندی‌ها یکی از نقاط قوت برنامه به شمار می‌آیند؛ چرا که کاربر را قادر میسازد تا راحت‌تر بتواند به نقاشی‌های مدنظر خود از بین هزاران نقاشی دسترسی پیدا کند. 

   

  بررسی برنامه PEN.UP، نقاشی‌های خود را به اشتراک بگذارید!

   

  زبانه دوم صفحه اصلی این برنامه مربوط به بخش Home آن است که در بخش بالایی آن، اخبار مربوط به برنامه به صورت اسلاید به نمایش در خواهند آمد. در بخش زیرین اسلاید نیز دسته بندی‌های متفاوتی نظیر Popular Artwork، Popular Artists، نقاشی‌های پیشنهادی برای کاربر و صفحه‌هایی که کاربر آن‌ها را دنبال کرده است به نمایش در خواهد آمد. زبانه بعدی MyFeed نام دارد که بوسیله آن میتوان به تصاویر پسندیده شده، تصاویر پست شده، علاقه‌مندی‌ها، ریپوست‌ها و افراد و صفحه‌های دنبال شده‌ توسط کاربر دسترسی داشت.

   

  بررسی برنامه PEN.UP، نقاشی‌های خود را به اشتراک بگذارید!

   

  زبانه بعدی این برنامه Popular نام دارد که در آن میتوان به محبوب‌ترین آثار و نقاشی‌‌ها دسترسی داشت. به علاوه بوسیله فیلترهای موجود میتوان به تصاویر مدنظر را راحت‌تر دسترسی پیدا کرد. بخش بعدی مربوط به زبانه Hall of Fame است و همانطور که از نامش پیداست، مربوط به بخش موزه مانندی است که بهترین تصاویر و نقاشی‌های ثبت شده را در یک بخش به صورت مجزا به نمایش خواهد گذاشت.

   

  بررسی برنامه PEN.UP، نقاشی‌های خود را به اشتراک بگذارید!

   

  آخرین بخش از زبانه‌ها مربوط به بخش Challenges و یا چالش‌ها است. در این بخش چالش‌های بسیار جالب و متنوعی در زمان‌های خاص و محدود در نظر گرفته میشود که کاربر را تشویق به اشتراک گذاری نقاشی‌های خود و شرکت در آن‌ها خواهد کرد.

   

  بررسی برنامه PEN.UP، نقاشی‌های خود را به اشتراک بگذارید!

   

  برای بخش پایانی باید اذعان کرد که در PEN.UP به ندرت شاهد نواقص و کمبودها هستیم، اما شاید یکی از خاصیت‌های شبکه‌های اجتماعی رشد غیر قابل توقف آن‌ها باشد؛ در نتیجه میتوان امیدوار بود تا تیم توسعه دهنده این برنامه، برای ایجاد بخش‌های خلاقانه تر و جدیدتر برای PEN.UP، ایده‌هایی را داشته باشند. به هر حال نکته روشن این است که این برنامه یکی از بهترین و البته پیشگامان در زمینه برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی با دسته بندی‌های خاص است و این امکان را به نقاشان و علاقه‌مندان به نقاشی میدهد تا بتوانند تجربه‌های خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و همچنین از تجربه‌های دیگران نیز استفاده کنند.  

  دریافت از گوگل پلی

  بررسی برنامه PEN.UP، شبکه‌اجتماعی برای نقاشی‌ها! - دریافت از گوگل پلی

  محصولات محبوب خود را از طریق ایمیل reviews@asreertebat.com و یا از طریق تلگرام به ما معرفی کنید.


  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 834

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG