کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

بررسی بازی موبایل Paper Wings، شاهکار هنری در قاب موبایل

 • ۱۳۹۶/۶/۲۴


  قطعاً بازی Paper Wings یکی از 5 بازی برتر موبایلی است که به شخصه تجربه‌ی بازی‌ کردن آن‌ها را داشتم. شک نکنید که این بازی یک شاهکار هنری است و به منظور جلوگیری و فرهنگ سازی برای جلوگیری از انقراض پرندگان ساخته و طراحی شده است. در ادامه با بررسی این بازی با عصرارتباط همراه باشید.

  خوشبختانه امروزه شاهد افزایش روز افزون کمپین‌ها و تبلیغات حمایت از حقوق حیوانات هستیم که در نتیجه‌ی از بین‌رفتن و انقراض بسیاری از گونه‌های جانوران در این کره خاکی، تلاش در کند کردن این روند دارند. در این بین استودیو بازی‌سازی فیل‌گیمز خود را به عنوان عضوی از این کمپین معرفی کرده است و با ساخت بازی Paper Wings، سعی در جلوگیری از نابودی پرندگان دارد. گرچه همین هدف آن‌ها از ساخت بازی نیز قابل ستایش است، اما بازی‌ای که ساخته و پرداخته کرده‌اند آنقدر نکات مثبت و عالی دارد که هدف ساخت آن حتی کوچکترین نکته مثبت آن نیز تلقی نشود. 

   

  بررسی بازی موبایل Paper Wings، شاهکار هنری در قاب موبایل

   

  بازی موبایل Paper Wings شامل دو بخش بازی تک نفره و چند نفره است. قسمت آنلاین این بازی این امکان را به بازیکن خود میدهد تا با کاربران دیگر در سراسر دنیا به صورت آنلاین به رقابت بپردازد. قسمت تک نفره بازی نیز به چهار بخش Classic، Time، Hazard و Calm تقسیم شده است. گیم‌پلی بازی نیز بسیار شبیه به بازی معروف Snake است، با این تفاوت که پرندگان در این بازی جای مارها را گرفته اند و باید بوسیله آن‌ها در این بازی آرکید دو بعدی بوسیله چرخش‌ها در یک محیط به جمع‌آوری آیتم‌هایی نظیر سکه‌ها بپردازید. کنترل پرندگان نیز بسیار ساده طراحی شده است و با یک بار تجربه به راحتی حرکات هرکدام از آن‌ها را یاد خواهید گرفت.

   

  بررسی بازی موبایل Paper Wings، شاهکار هنری در قاب موبایل

   

  اما مهم‌ترین و بهترین بخش بازی بخش هنری آن است. شاید کمتر کسی باور کند که یک بازی موبایل از نظر گرافیک هنری در چنین سطحی باشد. اما Paper Wings جدای از گیم‌پلی ساده و البته اعتیاد آور خود،  در زمینه گرافیک حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. تمامی جلوه‌های بصری بازی و البته محیط بازی بوسیله هنر کاغذ و تا ساخته شده‌اند و به دلیل انتخاب نام «بال‌های کاغذی» نیز به این موضوع برمیگردد.

  رنگ‌های استفاده شده در بازی جذابیت بازی را چند برابر میکنند؛ به علاوه که با تغییر مراحل بازی، رنگ بازی نیز تغییر خواهد کرد. اتمسفربازی، به لطف موسیقی و افکت‌های صوتی آن در حد بی‌نظیری کار شده است. در همان ابتدای ورود به بازی، زمانی که سهواً نام بازی را لمس کنید، صدای پیانو حاصل از لمس هرکدام از کلمه‌ها از همان ابتدای کار میزان کیفیت در صدا گذاری بازی را به رختان خواهند کشید. این موضوع در مورد تمامی قسمت‌های محیط بازی صدق میکند و هر ضربه در محیط آن، عکس‌العمل خاص خود را خواهد داشت.

   

  بررسی بازی موبایل Paper Wings، شاهکار هنری در قاب موبایل

   

  در این بازی بالغ بر سی پرنده مختلف وجود دارد و برای هرکدام صدای واقعی همان پرنده نیز در نظر گرفته شده است که میتوانید از شنیدشان لذت ببرید. به علاوه با انتخاب هر پرنده میتوانید اطلاعاتی از آن‌ها را به اختصار مشاهده کنید که شخصاً از وجود این قابلیت بسیار لذت بردم. از نظر گرافیک فنی بازی، انیمیشن‌های حرکات پرندگان و فیزیک آن‌ها، مخصوصاً زمانی که با آیتم‌های مختلف برخورد میکنند با جزئیات بالا طراحی شده اند تا در مجموع نتوانیم هیچ نقصی از بخش گرافیکی آن بیابیم.

   

  بررسی بازی موبایل Paper Wings، شاهکار هنری در قاب موبایل

   

   تمامی ابعاد مختلف بازی، از گیم‌پلی تا موسیقی و گرافیک آن به بهترین شکل ممکن طراحی شده‌اند که میتواند مدت زیادی کاربر خود را سرگرم کند. در پایان لازم به ذکر است که  Paper Wings یکی از ده بازی برتر گوگل‌پلی در سال گذشته بوده است که با حجمی کمتر از 20 مگابایت، در دسترس کاربران سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS میباشد.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 834

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG