کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

نقد و بررسی بازی موبایل Rayman Adventures

 • ۱۳۹۶/۶/۲۷


  بازی Rayman Adventures یکی دیگر از بازی‌های خاطره انگیزی است که نسخه جدیدشان توسط شرکت سازنده‌ی آن‌ها برای موبایل‌ها عرضه شده تا خاطرات را در ذهن طرفداران خود زنده کند. در ادامه با بررسی این بازی با عصرارتباط همراه باشید.

  مجموعه بازی‌های Rayman که حدود ده سال از عمر قدیمی‌ترین نسخه آن میگذرد، یکی از خاطره انگیزترین بازی‌هایی است که تاکنون بر روی پلتفرم‌های مختلفی عرضه شده است و جدیدترین نسخه از این مجموعه، بازی اندروید و آیفون Rayman Adventures است. پیش تر نیز شاهد ساخت و عرضه دو قسمت از این مجموعه برای گوشی‌های هوشمند بوده‌ایم که Rayman jungle run و Rayman Fiesta run نام داشتند. Rayman Adventures نیز سبکی شبیه به بازی Vector دارد و در واقع یک بازی Runner به حساب می‌آید. به لطف این سبک انجام این بازی روی موبایل بسیار لذت بخش است و میتواند تجربه‌ی خوبی را برای طرفداران خود بسازد. 

   

   

  داستان بازی در اصل همکاری بین موجودات مختلف خلاصه میشود و به طور کلی در Rayman Adventures کاراکتر اصلی بازی یعنی ریمن به کمک دوستان خود باید موجوداتی به نام Incrediballs را نجات داده و در نتیجه این کمک، آن‌ها نیز به رشد درختی غول‌آسا کمک کنند. دنیای بازی Rayman Adventures سراسر هیجان و پر از رنگ‌های شاد است که میتواند ساعت‌ها کاربر خود را سرگرم کند.

  همانطور که اشاره شد ریمن در این قسمت چند دوست خواهد داشت که هرکدام در زمینه‌های خاصی به او کمک خواهند کرد. برخی از این موجودات کوچک و البته بامزه به ریمن در جمع آوری سکه‌ها کمک خواهند کرد و همانند یک آهنربا عمل میکنند و برخی دیگر آیتم‌های مخفی را در حین بازی به ریمن نشان خواهند داد. همچنین اگر در بازی رکورد خوبی را به جای بگذارید مقداری غذا دریافت خواهید کرد که بتوانید به آن‌ها انرژی ببخشید، چرا که پس از مدتی خسته و گرسنه خواهند شد.

   

  نقد و بررسی بازی موبایل Rayman Adventures

   

  نحوه حرکت ریمن در محیط بازی نیز توسط آموزش‌هایی بسیار ساده شرح داده خواهند شد. در واقع این حرکات به وسیله تپ کردن روی صفحه گوشی و یا Swipe کردن انجام خواهد و کاراکتر بازی به خودی خود حرکت میکند و شما با انجام حرکاتی نظیر پرش، تغییر جهت و یا لگد زدن باید او را هدایت کنید. مهمترین قابلیت اضافه شده به این بخش قابلیت تغییر جهت است و به لطف آن دیگر لازم نیست که حسرت آیتم‌های از دست رفته را بخورید. به علاوه پس از چند مرحله میتوان به وسیله جمع آوری تخم‌های رنگی، به ریمن قابلیت‌هایی مثل شنا کردن را آموزش داد.

  نقد و بررسی بازی موبایل Rayman Adventures

   

  با اینکه نمیتوان از Ubisoft در طراحی و ساخت مراحل این بازی خرده چندانی گرفت، اما بخش مراحل بازی دارای مشکلی اساسی است. مراحلی که برای Rayman Adventures در نظر گرفته شده‌است تقریباً کوچک بوده و در کمتر از 5 دقیقه تمام خواهند شد که البته برای بازی‌های گوشی موضوع عجیبی قلمداد نمیشود. البته هنوز میانبرها و اصطلاحاً راه‌مخفی‌هایی در بازی وجود دارد که بازیکن را به مراحل مخصوصی هدایت میکنند. اما مشکلات این بخش به شیوه چینش Stageها برمیگردد که اجازه بازگشت به Stageهای قبلی و طی کردن مجدد مراحل را به بازیکن نمیدهد.

  نقد و بررسی بازی موبایل Rayman Adventures

   

  اما بدون شک یکی از نقاط قوت این بازی نیز به همین بخش مربوط میشود و آن‌هم نبود عواملی نظیر Stamina و یا Energy Bar برای تاخیر انداختن در روند بازی است و به لطف این موضوع میتوان ساعت‌ها بدون توقف از تجربه آن لذت برد.

  حال نوبت به دیگر نقطه قوت این بازی میرسد که بخش گرافیکی آن است. این نسخه از مجموعه Rayman طبق انتظار از گرافیک بسیار زیبا و هنرمندانه‌ای بهره میبرد و برای آن نیز محیطی تماماً شاد و سرسبز است. تنوع در محیط‌های بازی و مراحل آن نیز بسیار زیاد است و این موضوع باعث میشود که همواره از بازی کردن لذت ببرید و هیچگاه حس خستگی به شما دست نخواهد داد.

  به علاوه جزئیات در مراحل و حتی در حرکات و انیمیشن‌های ریمن نیز بسیار خوب کار شده‌اند و شاهد حرکات نرم و روان و بدون glitch کاراکترهای این بازی هستیم. صدا گذاری بازی نیز به همان اندازه گرافیک فنی آن از کیفیت خوبی برخوردار است و در کل میتوان ادعا کرد که Ubisoft در زمینه بخش هنری و فنی Rayman Adventures واقعاً عملکردی در حد نام خود داشته است.

   
  نقد و بررسی بازی موبایل Rayman Adventures

  در مجموع بازی Rayman Adventures چه از نظر گرافیکی و چه از نظر گیم‌پلی به قدری جذاب، اعتیاد آور و سرگرم کننده است که میتوان ساعت‌ها پای آن نشست و از آن لذت برد. به علاوه به لطف نبود سیستم‌های نظیر Stamina، شاید تنها مانعی که بتواند بین شما و این بازی قرار گیرد شارژ گوشی شماست. در پایان عصر ارتباط برای این بازی نمره 4.5 از 5 را در نظر گرفته است.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 834

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG