کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

با تينکپدهای به روزشده لنوو آشنا شوید

 • ۱۳۹۶/۱/۲۱


  امروزه تعداد لپتاپهاي تجاري خوب رو به افزايش است. لنوو در سال جاري ميلادي قصد دارد نسخههاي جديد سريهاي معروف خود از جمله ThinkPad T، X200 و L، لپتاپهاي ThinkPad 13 به همراه يک سيستم جديد 2 در 1 و همچنين لپتاپ 13 اينچي ThinkPad Yoga 370 را روانه بازار کند.

  لپتاپهاي جديد در مدل نامبرشان عدد 7 درج شده که اين امر بهدليل وجود جديدترين پردازندههاي نسل هفتم است. پردازندههاي جديد عملکرد بهتري داشته و در مصرف برق بهينهتر شدهاند. شرايط از اين هم بهتر شده است، زيرا بسياري از لپتاپهاي جديد به پورتهاي تاندربالت 3 مجهز شدهاند. با استفاده از اين پورتها، میتوان عمل شارژ سيستم، ارسال اطلاعات و برقرساني به چند نمايشگر را با يک کابل  انجام داد.

  بهدليل حجم بالاي لپتاپهاي بهروزشده تنها تعدادي از آنها را معرفی میکنیم.

  ThinkPad Yoga370

  زمان عرضه: مارس 2017

  جايگزين: ندارد

  مشخصات اصلي: نمايشگر 3/13 اينچ با وضوح 1080 پيکسل، قلم Active Stylus، پورت تاندربالت 3، درايوPCIe SSD تا يك ترابايت، رم تا 16 گيگابايت، در رنگهاي نقرهاي و مشکي

  ويژگيهاي جديد: لنوو در گذشته در سري ThinkPad Yoga لپتاپهاي 14 و 12 اينچي را به ترتيب با مدلهاي Yoga 260 و Yoga 460 عرضه کرده بود، اما ThinkPad Yoga 370 اولين مدلي است که به نمايشگر 13 اينچ مجهز شده و برخلاف ساير لپتاپهاي ThinkPad، علاوه بر مشکي، رنگ نقرهاي نيز دارد.

  نتيجه: لپتاپ Yoga 370 با داشتن 43/1 کيلوگرم وزن و 7/1 سانتيمتر ضخامت، يک سيستم هيبريدي سبک براي حملونقل راحت و قدرتمند براي انجام کارهاي اصلي و ضروري کامپيوتري بهشمار ميآيد. قلم آن هم براي کار با Windows Ink يا ساير برنامههاي نوشتاري و دستخطي مفيد خواهد بود.

  ThinkPad T470

  زمان عرضه: فوريه 2017

  جايگزين: ThinkPad T460

  مشخصات اصلي: نمايشگر 14 اينچ با وضوح 1080 پيکسل، پورت تاندربالت 3، درايوPCIe SSD تا يك ترابايت، حافظه 16 گيگابايتي Intel Optane، کارت گرافيک Nvidia GeForce 940MX

  ويژگيهاي جديد: لپتاپ ThinkPad T470، سه درصد سبکتر و پنج درصد باريکتر از مدل پيش از خود است. سيستم T470، 58/1 کيلوگرم وزن و 98/1 سانتيمتر ضخامت دارد. علاوهبر پردازنده نسل 7Gen Core، در اين لپتاپ 14 اينچي از يک پورت تاندربالت 3 براي شارژ کردن و ارسال اطلاعات، يک درايو PCIe NVMe اختياري براي انتقال سريع اطلاعات و يک دوربين IR اختياري نيز براي ارتباط تصويري و چهره­اي با سيستم هلوي ويندوز در نظر گرفته شده است. T470 يکي از اولين لپتاپهايي که به حافظه موقتIntel Optane مجهز شده است. لنوو قصد دارد T460 را هم به کارت گرافيک Nvidia 940MX مجهز كند.

  نتيجه: در سال 2016، ThinkPad T460 بهدليل باتري عالي، صفحه ليد صنعتيمحور و استحکام در طراحي، يکي از لپتاپهاي تجاري محبوب و مورد علاقه کاربران بود. لپتاپ T470 با افزودن پورت تاندربالت 3 که از آن میتوان براي شارژ کردن و اتصال به تجهيزات نسل آينده  بهره برد و همچنين با در نظر گرفتن درايوهاي اختياري PCIe SSD که در مدلهاي قبلي وجود نداشتند، ميزان علاقه کاربران به خود را دوچندان کرده است. در اين مدل هم هنوز از تکنولوژي باتري PowerBridge بهره گرفته شده است که با کمک آن باتري سه سلولي داخلي با يک باتري جداشدني سه يا شش سلولي ترکيب خواهد شد و در کنار پردازنده کممصرف، ماندگاري شارژ آن طولانيتر نيز خواهد شد. اتصال اترنت و کارتخوان SD در کنار ساير پورتها نيز بهچشم ميخورند.

   

  ThinkPad X270

  زمان عرضه: مارس 2017

  جايگزين: X260 ThinkPad

  مشخصات اصلي: نمايشگر 5/12 اينچ با وضوح 1080 پيکسل،USB نوع C، درايو HDD تا دو ترابايت يا يک درايو PCIeSSD با حجم 512 گيگابايت، حافظه رم تا 16 گيگابايت

  ويژگيهاي جديد: لپتاپ ThinkPad X270 در کنار پورت شارژ قديمي لنوو، از پورت USB-C نيز برخوردار است تا بتوان از آن براي انتقال اطلاعات و شارژ سيستم استفاده کرد. همچنين براي اينکه بارگذاري و ذخيرهسازي اطلاعات سريعتر انجام شود، درايو اختياري PCIe SSD در نظر گرفته شده است. با اين کار وزن لپتاپ از 44/1 کيلوگرم به 31/1 کيلوگرم رسيده است. ساير مشخصات تفاوتي با ويژگيهاي X260 ندارد و از همان پورتها و سيستم باتري hot-swappable تشکيل شده است.

  نتيجه: لپتاپ ThinkPad X260 بهترين لپتاپ 2016 از نظر ماندگاري شارژ بود. باتري آن در يک آزمايش تست باتري لپتاپ تا بيش از 17 ساعت توانست دوام بياورد. X270 با يک پردازنده کممصرفتر حتي بيش از اين ميتواند ماندگاري شارژ داشته باشد. افزوده شدن حافظه PCIe عملکرد سيستم را به شکل قابل توجهي ارتقا بخشيده و پورت USB-C نيز به آن اضافه شده است. با اين حال انتظار ميرفت لنوو به جاي پورت USB-C از پورت تاندربولت 3 استفاده کند. لپتاپ بهروزشده سبک و اولترابوک لنوو بدون شک ميتواند به يکي از بهترين لپتاپهاي تجاري با ماندگاري زياد شارژ در بازار تبديل شود.

   

  ThinkPad T470s

  زمان عرضه: فوريه 2017

  جايگزين: T460s ThinkPad

  مشخصات اصلي: نمايشگر 14 اينچ و نمايشگرهاي WQHD،تاندربولت 3، در رنگهاي نقرهاي و مشکي

  ويژگيهاي جديد: افزوده شدن پورت تاندربولت 3 به ThinkPad T470s براي شارژ و انتقال اطلاعات، افزوده شدن رنگ نقرهاي

  نتيجه: لپتاپ T470s با داشتن 36/1 کيلوگرم وزن و 87/1 سانتيمتر ضخامت، سبکتر و باريکتر از T470 است. لپتاپ جديد همچون مدل پيشين خود از عملکرد مشابه، تعداد کافي پورت، اتصالدهنده اترنت و کارتخوان SD تشکيل شده است. در T470s از يک باتري سه سلولي ثابت استفاده شده که به اندازه باتريهاي دوگانه لپتاپ سنگين T470 ماندگاري شارژ ندارد. اگر خواهان عملکرد و کارايي T470 در يک سيستم بسيار سبکتر هستيد، T470s گزينه قدرتمندي خواهد بود. انتظار ميرود همچون مدلهاي سال گذشته ميزان نگهداري شارژ باتري در T470s نيز کمتر از هشت ساعت باشد.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 830

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG