کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار؛ خالق عکس نوشته های زیبا و ماندگار باشید

 • ۱۳۹۶/۱/۲۳


  معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار؛ خالق عکس نوشته های زیبا و ماندگار باشید

  یکی از ویژگی های بارز جامعه انسانی، ارتباط احساسی بین افراد میباشد که در تداوم زندگی بشر نقش حیاتی دارد. در این میان، هر کس به شکلی متفاوت احساسات خود را بروز میدهد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی، نوع بیان کردن حس و نشان دادن عواطف نیز تغییر یافته است. عکس نوشته ها یکی از محبوبترین رسانه ها در این زمینه به شمار می آیند که با صرف کمی ذوق و خلاقیت، میتوان احساسات ناب را با استفاده از آنها به دیگران منتقل کرد.

  اپلیکیشنی که در ادامه و تحت عنوان “متن نگار” به معرفی آن میپردازیم، به شما در ساخت عکس نوشته های زیبا یاری میرساند. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

   

  رابط کاربری :

  برای محیط برنامه فوق میتوانیم به نقاط قوتی از جمله رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. وجود حالت شب و روز برای تغییر قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی نیز یکی دیگر از نکات مثبت قابل ذکر به شمار می آید و در کل باید گفت که از لحاظ ظاهری، نقص خاصی در آن به چشم نمیخورد. البته انتظار میرفت که با دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر در طراحی، چهره جذاب تر و یکپارچه تری برای “متن نگار” خلق گردد هرچند در همین حد نیز کاربرپسند به نظر میرسد.

  از دیگر ویژگی های اپلیکیشن فوق باید به جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف آن و استفاده راحت از امکانات موجود اشاره کنیم که به دلیل رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی در پیاده سازی رابط کاربری به وجود آمده اند. از این بابت نیز مشکلی در “متن نگار” وجود ندارد و با چشم پوشی از نواقص جزئی، میتوان آن را یک نمونه حرفه ای و کم نقص قلمداد کرد.

  از نظر عصر ارتباط ، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

  معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار؛ خالق عکس نوشته های زیبا و ماندگار باشید

  کاربرد :

  همانطور که گفتیم، این برنامه اندرویدی در واقع ابزاری برای تولید عکس نوشته بوده که بدین منظور، امکانات مفیدی در آن گنجانده شده است. یکی از مزیت های بزرگ “متن نگار“، محتوای آن میباشد بطوریکه میتوانید به آرشیو بزرگی از عکس های زیبا و متن های خواندنی دسترسی پیدا کنید و از آنها برای ساخت عکس نوشته بهره ببرید. در ادامه نحوه عملکرد برنامه فوق را شرح داده و سایر امکانات آن را نام برده ایم.

  صفحه اصلی “متن نگار” از چند بخش تشکیل گردیده که در ابتدای آن، متن های کوتاهی از شاعران و چهره های سرشناس به نمایش درمی آید. در قسمت پایین صفحه نیز گزینه هایی برای مشاهده برترین عکس نوشته های ساخته شده توسط کاربران، پروژه های ذخیره شده و تصاویری که ایجاد کرده اید، به چشم میخورد. بد نیست بدانید که امکان دانلود و ذخیره عکس های موجود در بخش برترین ها پیش بینی گردیده و حتی قسمتی برای آموزش کار با امکانات ویرایشی نیز در اپلیکیشن فوق وجود دارد تا همه اقشار بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند.

  اکنون که با بخش های مختلف “متن نگار” آشنا شدید، وقت آن رسیده که عکس نوشته بسازید و بدون منظور باید دکمه + را در صفحه اصلی لمس نمایید. در پایین صفحه جدید سه زبانه قرار گرفته اند که اولین آنها مربوط به نوشتن و ویرایش متن میگردد و همچنین نوار ابزارها و پالت رنگ ها نیز در همین قسمت قرار داده شده اند. برای شروع میتوانید به برگه پس زمینه رفته و تصویر دلخواه خود را از گالری دستگاه یا منبع ابری برنامه انتخاب کنید. علاوه بر این، امکان استفاده از رنگ های خالص به عنوان پس زمینه و قابلیت سیاه و سفید کردن عکس نیز پیش بینی شده است. ابزار برش تصویرهای موجود در گالری گوشی، از دیگر امکانات قابل ذکر در این بخش از برنامه فوق میباشد.

  به عنوان قدم بعدی در “متن نگار” باید به برگه متن بروید و بر روی دکمه + اشاره و نوشته دلخواه خود را در پنجره شناور تایپ کنید. حال میتوانید از امکاناتی همچون ویرایش، همانند سازی، حذف، انتخاب نوع فونت، جابجایی، تغییر اندازه متن، چرخش در سه جهت، رنگ نوشته، سایه دار کردن، چینش و معکوس کردن بهره ببرید. لازم به ذکر است که برخی از این ابزارها دارای امکانات جانبی دیگری نیز هستند که از آن جمله میتوانیم به تفکیک فونت ها و سمبل ها و همچنین میزان شفافیت سایه و رنگ ها اشاره کنیم. در اپلیکیشن فوق، قسمتی هم برای درج لوگو بر روی عکس اصلی وجود دارد که میتوانید از لوگوهای پیش فرض برنامه بهره ببرید و یا آن را از گالری دستگاه انتخاب نمایید. در این بخش نیز امکانات ویرایشی همچون تغییر اندازه، چرخش، تعیین میزان شفافیت، جابجایی و حذف به چشم میخورد.

  وقتی که ویرایش های لازم را بر روی تصویر انجام دادید، نوبت به ذخیره یا اشتراک گذاری آن میرسد که بدین منظور باید دکمه موجود در سربرگ را لمس نمایید. با این کار سه گزینه ارسال به شبکه های اجتماعی یا برنامه های پیام رسان، ذخیره در گالری و ذخیره به عنوان پروژه در اختیار شما قرار میگیرد. لازم به ذکر است که شما میتوانید در زمان دیگر، ویرایش پروژه های ذخیره شده در برنامه فوق را از سر بگیرید. قابلیت های به اشتراک گذاری عکس در بخش تصاویر (عکس نوشته های من) و امکان حذف تصویر و پروژه ها، آخرین موارد قابل ذکر برای “متن نگار” هستند.

  همانطور که ملاحظه کردید، اپلیکیشن فوق دارای امکانات جالبی برای ساخت عکس نوشته میباشد و کار با آن راحت است. باید گفت که از این لحاظ، کمبودی در “متن نگار” مشاهده نمیشود اما انتظار میرفت که برای کارایی بیشتر، قابلیت های ویرایشی پیشرفته تری مانند فیلترها، تنظیم مولفه های تصویر، دکمه های بازگشت به تغییرات قبل و بعد و مواردی از این قبیل، به آن اضافه گردد. البته باید توجه داشت که وظیفه اصلی این برنامه، ساخت عکس نوشته بوده و از این بابت عملکرد خوبی دارد. منتظر ایده پردازی و توسعه بیشتر این اپلیکیشن توسط تولیدکنندگان آن هستیم.

  متیاز عصر ارتباط  به این بخش، 4.5 از 5 است.

  معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار؛ خالق عکس نوشته های زیبا و ماندگار باشید

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 833

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG