کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

بررسی بازی: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

 • ۱۳۹۶/۲/۳


  در بررسی The Legend of Zelda: Breath of the Wild به این موضوع میپردازیم که چرا تا در اینترنت نام زلدا را جستجو میکنیم, نمره ها ی 10/10 ,  تحسین ها و جمله <زلدا را بازی نکنی نصف عمرت بر فناست!>  را میبینیم. خواهیم گفت که چرا این باز‌ی, فوق‌ العاده ترین تجربه ا‌ی است که یک گیمر میتواند تجربه کرده باشد.

  شاهکار!

  شاید قبل از خواندن این بررسی  با خودتان بگویید<مگه چیه؟!! این همه بازی با نمره 10!؟> اما به جرات میتوانیم بگوییم که این 10 با بقیه ده هایی که در عمرتان دیدید متفاوت است. آنقدر متفاوت که حتی شما را وسوسه میکند تا هزینه ای حدود 2 میلیون تومان را بپردازید و با خریدن یک نینتندو سوییچ خود را در زلدا غرق کنید. به نوعی میشود ادعا کرد که The Legend of Zelda: Breath of the Wild  کامل‌ترین بازی نه تنها در سبک خود، بلکه در تاریخ بازی‌هایی ویدیویی است. در طول این بررسی سعی میکنم طوری بازی را موشکافی کنم که دیگر این تعاریف اغراق آمیز نباشد و با محیط  بازی آَشنا شوید اما به طور قطع لذت این بازی در هیچ متنی نمیگنجد.

  بررسی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

  این بازی وبه طور کلی سری بازی Zelda همواره در انحصار کنسول های نینتندو بوده است. با نگاه کردن به این بازی میتوانیم دریاببیم که نینتندو بر خلاف ماریو این بار جهانی فوق العاده عظیم خلق کرده است که همواره  با بازی های بزرگ عصر خودش مقایسه میشود. این نکته را باید در نظر بگیریم که نینتندو با عرضه ی این  بازی سعی در جذب کابران پلی استیشن و ایکس باکس را نیز دارد. چه بهانه ای بهتر از زلدا؟؟!! اگر بر سر دوراهی گیر کرده اید که <نینتندو سوییچ بخرم یا نه؟!> من پیشنهاد میکنم که به خاطر The Legend of Zelda: Breath of the Wild بخرید!. در واقع سوییچ یک پلتفرم است که(فعلا) ساخته شده تا The Legend of Zelda: Breath of the Wild را با آن بازی کنید و بقیه امکاناتش زیر سایه این بازی قرار گرفته است و در واقع The Legend of Zelda: Breath of the Wild تنها بازی است که شما را مجاب به خرید یک کنسول میکند. 

  لازم نیست 18 نسخه پیشین را طی کرده باشید تا داستان بازی را درک کنید!

  اگر جزو آن دسته از گیمر ها هستید که دوست دارید بازی هارا از نسخه اول شروع کنید تا داستان بازی را به صورت کامل درک کنید, باید بگویم که در این مورد کمی باید تجدید نظر کنید زیرا برای این کار شما باید از ۳۱ سال پیش شروع و ۱۸ نسخه از سری افسانه‌ی زلدا که می‌گذرد را باز هم طی کنید که امری غیر منطقی است. برای کسی که هیچ تجربه‌ای از بازی کردن این سری نداشته، شروع کردن از آخرین نسخه شاید کمی سخت باشد اما نینتندو با هوشمندی و برای فروش بیشتر سوییچ، جدیدترین نسخه از بازی را طوری ساخته که برای همه قابل فهم و لذت‌بخش باشد. به نوعی هم طرفداران قدیمی زلدا و هم کسانی که این بازی را برای بار اول بازی میکنند از این بازی لذت خواهند برد.

  این بازی از جمله بازی‌های جهان‌باز نقش‌آفرینی است که پیچیدگی هایی دارد که برای این سبک ضرورت است. پلیر باید چندین ساعت صرف کند تا با محیط بازی , اسلحه ها و قابلیت های بازی آشنا شود. اگر کمی حوصله داشته باشید و به این بازی وقت بدهید تا خودش را به شما نشان دهد, بعد از مدتی کوتاه میبینید توانایی ها را حفظ کرده و ناخوداگاه به انجام آن ها میپردازید.

  بررسی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

  فارغ از ظاهر کارتونی و کاراکترهای کم سن و سال، یک داستان واقعاً حماسی را تجربه خواهیم کرد. داستان بازی از جایی شروع می‌شود که لینک از پس از ۱۰۰ سال خواب  بیدار شده و هیچ چیز را به یاد نمی آورد و به نوعی حافظه اش را از دست داده. حالا باید به پاخیزیم و لینک را در پیدا کردن جواب هایش یاری کنیم. پیر مردی را میابیم و با او آشنا میشویم و او سعی میکند که کم کم ما و لینک را با دنیای پیرامون خود آَشنا کند.گاهی اوقات از گذشته‌ی سرزمین می‌گوید و گاهی اوقات هدف های لینک را مشخص می‌کند. جنگجوی شجاع ما مداوم در حال  تلاش است تاخاطراتش را  به یاد بیاورد,  در نهایت زلدا را به یاد می‌آورد. پرنسسی که در طول ۱۰۰ سال گذشته با گنون می‌جنگیده و حالا دیگر وقتش است که لینک، به کمک دیگر یارانش به یاری او بشتابد.برخی اوقات داستان به قدری قوی ظاهر میشود که دوست دارید ماموریت های فرعی را نیز انجام دهید تا خلا های داستانی را پر کنید. برای اینکه بدانید  چقدر داستان بازی و گیم پلی آن فوق العاده است, تصور کنید در حال طی کردن مسیری هستید که کوهستانی و صعب العبور است و باید به مقصد خود برسید. هوا تاریک شده و به یک رودخانه برمیخورید که باید از آن عبور کنید, اما جریان آب بقدری تند شده که نمیتوان در آن شنا کرد و باید آن را از بالای صخره ها دور بزنید. هوا تاریک شده و شب باید سحر کنید پس باید تکه های چوب و سنگ های چخماخی را پیدا کنید تا آتشی را روشن کنید.در بازی تمامی این صحنه ها برای شما رخ میدهند وتا به خودتان بیایید میبینید در داستان بازی غرق شده اید.

  زلدا از نظر نورپردازی, گرافیک و صداگذاری هیچ حرفی برای گفتن برای شما نمیگذارد. همینطور از نظر تجهیزات و اسلحه ها که طیف عظیم سلاح ها به شما این اجازه را میدهد تا هیچ مبارزه ای را همانند مبارزه قبلی انجام ندهید. در ادامه تریلر این بازی را میتوانید مشاهده کنید:

   

   

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 834

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG