کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

بررسی بازی: FIFA 17

 • ۱۳۹۶/۲/۹


  طبق روال سال های گذشته، اواخر تابستان هر سال منتظر انتشار نسخه جدیدی از بازی FIFA بودیم و در تاریخ 27 سپتامبر انتظار ما به سر رسید. امسال فیفا برخلاف سال های گذشته در این بازی از موتور بازی فراستبایت استفاده کرده است و خبری از موتور بازی اختصاصی خود یعنی ایگنایت نیست. از این موتور در بازی Battlefront نیز استفاده شده بود.

  از جمله تغییرات جالب توجه در این نسخه از بازی فیفا ، اضافه شدن قسمتی به نام The Journey به بازی بود که یک بخش داستانی است و شما نقش یک بازیکن جوان انگلیسی به نام الکس هانتر را ایفا میکنید و او را در راه رسیدن به رویاهای خود یاری خواهید کرد. اگر برای اولین بار وارد بازی فیفا شوید به احتمال زیاد شما هم ترغیب به این خواهید شد که به بخش The Journey بروید. 

  بررسی بازی: FIFA 17

   

  The Journey

  وقتی وارد این بخش میشوید، باید الکس هانتر را یاری کنید تا بالاخره به آرزوی خود یعنی بازی در لیگ انگلستان و تیم ملی انگلیس است برسد. وقتی که اولین بار در این قسمت اختیار بازیکن را بر عهده میگیرید خودتان را در فینال لیگ زیر 11 سال میبینید که باید یک ضربه پنالتی را به گل تبدیل کنید. در این هنگام اولین تغییر بازی نسبت به نسخه 16 خود را نشان میدهد و آن شیوه زدن ضربات پنالتی است. علاوه بر ضربات پنالتی، ضربات کرنر و ایستگاهی نیز به کلی دستخوش تغییرات اساسی شده اند و در نگاه اول شاید کمی سخت به نظر بیایند اما وقتی کمی تمرین کنید میبینید که چقدر بهبود یافته اند. پس از آن ضربه پنالتی داستان بازی 7 سال به جلو میرود و باید در یک مسابقه تمرینی بازی کنید تا توجه یکی از باشگاه‌های بزرگ لیگ برتر انگلستان را جلب کنید. در این بخش باید هر هفته تمریناتی را انجام دهید تا الکس پیشرفت کند و نظر مثبت مربیان خود را جلب کند. در داستان بازی الکس هانتر به همراه عمو و مادر خود و دوست صمیمی خود ایفای نقش میکنند و همچنین این قسمت ها شامل بخش هایی میشود که شما میتوانید مثل بازی Mass Effect با انتخاب دیالوگ های مورد نظر خود طی مکالمه ها داستان بازی را پیش ببرید و باید بدانید که این انتخاب ها روی شخصیت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. با توجه به این نکته که این اولین سالی است که این بخش در بازی فیفا قرار گرفته است میتوان انتظار داشت که در سال‌های آینده، The Journey، بهتر و کامل‌ تر شود.

  بررسی بازی: FIFA 17

  گیم پلی

  امروزه یکی از سخت ترین ژانر های بازی بازی های ورزشی است زیرا که سازنده برای راضی نگه داشتن طرفداران خود  باید علاوه بر بهبود نسخه قبل خود، قابلیت های جدید و جذابی نیز به بازی اضافه کند. در این نسخه بخش های محبوب Ultimate و Carrer دقیقا همانند سال گذشته بودند و بنظر تغییری نکردند. همه این جمله را قبول دارند که نسخه سال قبل فیفا نسخه کاملی بود و بسیار به واقعیت نزدیک شده بود اما باگ هایی داشت که در این نسخه نمیبینیم. با اینکه هنوز بعضی اوقات داورها تصمیمات عجیب و اشتباهی می‌گیرند اما دیگر مانند فیفا 16، هر برخورد کوچکی مساوی با خطا نیست. برای مثال در نسخه قبل بازی اکثر شوت های پشت محوطه به گل تبدیل میشدند و یا در نسخه قبلی شما میتوانستید با بازیکنان خاصی مثل مسی یا رونالدو از کناره ها شروع به دویدن کنید و هرکسی که از راه میرسد را دریبل بزنید. در این نسخه خبری از آن شوت ها نیست و  برای هر حمله نیاز به برنامه ریزی خواهید داشت . نکته دیگر این که به کلی قابلیت های فیزیکی این بازی دچار تغییر شده و به وضوح میتوان پیشرفت این بخش را مشاهده کرد و باید گفت که گیم‌پلی بازی دچار تغییراتی شده که همه آنها مثبت هستند. یکی از مواردی که Electronic Arts همیشه در آن قوی عمل می‌کرده، بحث لایسنس و تعداد زیاد تیم‌های رسمی در بازی بوده است که خوشبختانه امسال هم طبق سال های گذشته لیگ انگلستان و بوندسلیگا آلمان به صورت کاملا رسمی را به همراه دارد. دو لیگ جدید یعنی لیگ‌های برزیل و ژاپن نیز به بازی اضافه شده‌اند. فوتبال بانوان نیز مانند سال گذشته در بازی حضور دارد و علاوه بر تیم‌های ملی بانوانی که سال گذشته در بازی حضور داشتند، دو تیم بانوان نروژ و هلند نیز به بازی اضافه شده‌اند.

  Frostbite و گرافیک فوق العاده 

  بررسی بازی: FIFA 17

  گرافیک بازی هم به لطف موتور Frostbite بسیار بهتر شده است. همه چیز حس و حال واقعی‌تری به خود دارد.  برای مثال چهره‌های بازیکنان، با جزئیات بسیار بیشتری در بازی پیاده‌سازی شده است، مثل عرق کردن بازیکنان و اضافه شدن چهره مربیان تیم ها چشم های شما را خیره خواهندکرد و باور نخواهید کرد که این یک بازی است. به دلیل قدرت زیاد موتور Frostbite، رختکن، زمین تمرین و راهرو ورود به ورزشگاه به زیبایی هر چه تمام تر پیاده سازی شده اند.

  بررسی بازی: FIFA 17

  و در آخر میتوان گفت که فیفا 17 چه از لحاظ گیم‌پلی و چه از لحاظ گرافیک، تفاوت‌های بسیاری با نسخه سال قبل خود دارد و همچنین تصمیم تغییر موتور بازی نیز کاملا درست یه نظر میرسد. از طرف دیگر The Journey، بخشی است که به بازی روحی تازه دمیده تا بازیکن را از آن حالت تکراری اندکی دور کند و به آن عمق و شخصیت بدهد. به طور کلی EA Sports باز هم توانست کاری کند که چه طرفداران خود و چه تازه‌واردان، از این بازی لذت وافری ببرند.

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 834

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG