کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

بررسی بازی:Sherlock Holmes The Devil's Daughter

 • ۱۳۹۶/۲/۹


  سری بازی های ماجراجویی <شرلوک هلمز> از قدیمی ترین بازی های این سبک هستند که از سال 2002  و با بازی Mystery of the Mummy  که نسخه اول این بازی بود, فعالیت خود را آغاز کردند.  نسخه آخر و هشتم این بازی به نام  Sherlock Holmes: The Devil's Daughter چندی پیش برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 ورایانه‌های شخصی ویندوزی منتشر شد.

  شخصیت شرلوک یک شخصیت بسیار محبوب کاراگاهی است که فیلم ها و سریال ها و بازی های بسیاری را بر اساس آن ساخته اند و همواره بازی هایی که بر محوریت شرلوک ساخته میشود, جزو بهترین های این سبک بازی بوده اند.  این بازی توسط استدیو فراگ ویزر ساخته شده که  حس میشود می‌تواند به  یک بازی ماجراجویی موفق تبدیل شود زیرا مهم ترین عاملی که می‌تواند یک بازی ماجراجویی را به یک اثر موفق تبدیل کند، بخش گیم‌پلی بازی است که نقطه قوت این بازی است. قبل از بررسی بازی خودتان باید حدس زده باشید با چه نوع بازی ای روبرو هستید و اگر عاشق معما هستید این بازی را برای شما ساخته اند.  پس حتما این نسخه از بازی را تجربه کنید زیرا به هیچ وجه معما های آن  تکراری نمیشود.  هدف کلی شما در این معما‌ها پیدا کردن سرنخ‌های مختلف و سپس ربط دادن آن‌ها به یکدیگر در صفحه‌های مربوطه است که در نهایت به یک نتیجه‌گیری ختم می‌شوند. 

  بررسی بازی:Sherlock Holmes: The Devil's Daughter

  اما فارغ از نکات مثبت  گیم پلی بازی  و معما های لذت بخشی که در انتظارمان است باید به چند نکته بسیار مهم اشاره کنیم که متاسفانه این بازی در زمینه روایت داستان و شخصیت پردازی گنگ و ضعیف عمل میکند و میتوانید حس کنید که  به یک بازی سطحی حل معما تبدیل میشود و هیچ خبری از داستان پیچیده و مرموز وجود ندارد. خبر بد تر آنکه مشکل تنها به اینجا خلاصه نمی‌شوند و بازی از یک مشکل فنی رنج می‌برد و این مساله که مخصوصا در اوایل و اواخر بازی بیشتر حس میشود، بیشتر خود را در قالب افت فریم نشان می‌دهد. مشکلات دیگری از قبیل باگ‌های عجیب  که  به اجسام و شخصیت ها مربوط هستند هم در بازی قابل مشاهده هستند.  پس اگر بخواهیم یک جمع‌بندی کلی تا به این قسمت از بررسی در مورد گیم‌پلی و داستان بازی داشته باشیم، می‌توان گفت که شرلوک هلمز در کنار داشتن ایده‌ها و گیم‌پلی عالی و معما‌هایی که واقعا حل کردن آن‌ها لذت‌بخش است، در زمینه روایت داستان، اضافه کردن اکشن به بازی و از آن مهم‌تر شخصیت‌پردازی کاراکتر‌ها بسیار ضعیف عمل کرده است.

   

   

  بررسی بازی:Sherlock Holmes: The Devil's Daughter

  همان‌طور که قبلا هم اشاره شد، The Devil's Daughter یکی از معدود بازی‌های سبک ماجراجویی است که این روز‌ها می‌توانید تجربه کنید و اگر طرفداران این سبک از بازی‌ها هستید، در تجربه آن تردید نکنید؛ ولی هرگز انتظار بازی‌ای را که در تمامی زمینه‌ها بتواند موفق عمل کند و داستان خوبی برای‌تان روایت کند، نداشته باشید. این بازی نمره 6/ 10 را کسب کرده.

   

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 834

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG