کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط

بررسی XBOX ONE S, بخریم یا نه؟!

 • ۱۳۹۶/۵/۳۱


  با بررسی آخرین کنسول عرضه شده از شرکت مایکروسافت یعنی XBOX ONE S و مقایسه آن با 4 PlayStation و ارزیابی ارزش خرید آن با ما همراه باشید.

   

  شاید سخت ترین سوال از شما این باشد که Xbox بهتر است یا PlayStation؟! نه اینکه این سوال، سوال سختی باشد بلکه متقاعد کردن فردی که سوال را پرسیده است سخت است و دلیل آن هم ندانستن جواب درست و درمان برای این موضوع است. امروز سعی میکنیم یک جواب منطقی برای این سوال بیابیم. حال که جواب سوال قبل هنوز مبهم است, در این برهه از زمان که چند ماه بیشتر تا عرضه XBOX ONE X نمانده است, سوال سوم هم شکل میگیرد که اگر قرار باشد XBOX بخریم, ONE S بگیریم یا ONE X؟؟؟

   

  بررسی XBOX ONE S, بخریم یا نه؟!

   

  وقتی مایکروسافت از کنسول ماقبل پایانی خود یعنی ONE رونمایی کرد, اکثر قریب به اتفاق دوست‌داران خود را نا امید کرد. کنسولی با اندازه بزرگ و چندین و چند ایراد ظاهری و باطنی چیزی نبود که بتواند با غول شرکت سونی یعنی PlayStation 4 به جدال بپردازد. همانگونه هم شد و سهم بزرگی از این بازار پرسود را سونی ازآن خود کرد. مدتی نگذشت که مایکروسافت دست به کار شد و نسخه بهینه شده ONE یعنی ONE S را روانه بازار کرد تا از این قافله که سونی هدایتش را به دست گرفته بود, عقب نماند. کنسول جدید مایکروسافت تا حدود بسیار زیادی انتظارات را برآورده و ایرادات را رفع و رجوع کرد و توانست محبوبیت خود را بازیابد.

   

   

   

   

  زنگ شروع این روند خوب مایکروسافت دقیقا از لحظه رونمایی ONE S زده شد, دقیقا جایی که تماشاگران محو زیبایی و طراحی آن شدند. این کنسول 40% کوچکتر شده بود و خبری از آداپتور خارجی در آن نبود و آن ظاهر خشک و بی روح وتیره جای خود را به طراحی مدرن و جذاب ONE S داده بود. شاید بگویید ظاهر که دلیل نمیشود! درست است دلیل نمیشود. به همین دلیل سراغ سخت افزار و اصطلاحا باطن آن میرویم. پشتیبانی از فرمت تصویری 4K, پشتیبانی از بلوتوث وچندین و چند تغییر در پورت ها منهای حذف شدن پورت کینکت, میتواند پیشترفت بسیار خوبی برای این کنسول باشد. یقینا این تغیرات کمبودها و ضعف های XBOX نسبت به رقیب اصلی خود جبران کرده و اگر کمی هم طرفدار ردموندی ها باشید میتوانید ادعا کنید که حتی بهتر از PlayStation شده است. 

   

  بررسی XBOX ONE S, بخریم یا نه؟!

   

  با یک فلش بک میرسیم به زمانی که کنسول عرضه شد. در کنار رونمایی از ONE S مایکروسافت صحبت های مبهمی را نیز به متن کنفرانس خود اضافه کرده بود. Project Scorpio و قویترین کنسول تاریخ گل سرسبد آن جمله ها و کلمات بودند. زمان گذشت و در کنفرانسی که اخیرا مایکروسافت در آن حضور پیدا کرده بود پرده از راز Project Scorpio برداشته شد و مشخص شد که XBOX ONE X در راه است. این کنسول به ادعای مایکروسافت و با اعتماد به چشممان قطعا قویترین و خاص ترین کنسول بازی تاریخ خواهد بود. 

   

  بررسی XBOX ONE S, بخریم یا نه؟!

   

  به بحث اصلی خود یعنی XBOX ONE S برمیگردیم که با توجه به اطلاعات و مشخصاتی که دارد از هر لحاظ کنسول با کیفیت وخوبی بنظر میرسد. به علاوه که این کنسول برای کسانی که از سیستم رایانه خانگی با ویندوز 10 بهره میبرند, پوینت های مثبت زیادی نسبت به خرید PlayStation4 خواهد داشت. مایکروسافت به گونه ای سیستم عامل های محصولات خود را طراحی کرده است که میتوان یکی بودن آنها را در کنار هم حس کرد. برای مثال عناوینی که برروی XBOX ONE خریداری میکنید برروی ویندوز 10 نیز قابل نصب هستند.

  کنترولرهای XBOX ONE S نیز در تنظیمات ویندوز 10 جا خوش کرده اند و به راحتی میتوانید ازآنها به وسیله کامپیوتر خود نیز استفاده کنید. جز این موارد, قابلیت هایی نظیر پشتیبانی از فرمت های مختلف و شخصی سازی های دیگر در سیستم عامل XBOX وجود دارند که در PlayStation آنها را نمیبینیم. دلیل این مسئله کاملا مشخص است, زیرا که سیستم عامل XBOX را شرکتی طراحی کرده است که بعید است کسی تا بحال از ویندوز های این شرکت استفاده نکرده باشد و به طور حتم در تولید و طراحی سیستم عامل, بهترین است. 

  XBOX یا PlayStation؟؟؟

  ولی اکثریت برای متقاعد شدن به منظور خرید کنسول های XBOX ONE S و یا Playstation4 به دنبال جواب همان سوال اصلی میگردنند, بالاخره کدام بهتر است؟

   

  بررسی XBOX ONE S, بخریم یا نه؟!

   

  اگر جواب سوال را از نظر سخت افزاری بخواهید, هیچ فرقی وجود ندارند! اگر هم فرقی باشد چشم‌های غیر مسلح ما قادر به دیدن آن نخواهد بود. پس با خیال راحت و بنا به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید. اگر سیستم عامل کارآمد و پشتیبانی مایکروسافت را ترجیح میدهید(حتی بازی های XBOX 360 را هم کاملا منسوخ نکرده است و میتوانید برروی XBOX ONE آنها را داشته باشید!) XBOX گزینه خوبی است, ولی اگر تعدد کاربران ایرانی و در نتیجه بازی‌های دست دوم و ارزان قیمت‌تر PlayStation که بازار را تحت شعاع خود قرار داده است و همچنین عناوین اختصاصی بیشتر نظیر God of War را میپسندید, PlayStation گزینه مناسبی برای شما است. حالا ما فرض را بر این میگیریم که جزو خریداران XBOX خواهیم بود و پیرو اکثریت نیستیم و پس ازتحقیق کافی, ONE S را انتخاب کرده ایم.

   

  و اما ابهام اصلی

  وقتی برای خرید این کنسول به وبسایت مایکروسافت مراجعه میکنید, شکل و شمایل دلربای این کنسول و در زیر آن برچسب 399 دلاری آن را میبینید. شاید یک کلیک به یکی از بزرگترین اشتباهاتتان تبدیل شود و یا شاید به یکی از بهترین خرید های خود. دلیل این مسئله به اسلاید کناری این کنسول برمیگردد که مربوط به Pre-Order کنسول XBOX ONE X است!

   

  بررسی XBOX ONE S, بخریم یا نه؟!

   

  همیشه شرکت مایکروسافت در سردرگم کردن کاربران خود تبحر بالایی بخرج میدهد. با در نظر گرفتن این موضوع که مدت بسیار کمی تا عرضه ONE X مانده و اگر ادعاهای مایکروسافت مبنی بر بهترین کنسول تاریخ در مورد آن صحیح باشد, قطعا خرید ONE S در این برهه از زمان یک باخت به تمام معنا است. از طرفی ONE X به مانند هندوانه در بسته ای میماند که تا عرضه و بررسی آن باید صبر کرد. در مجموع اگر ONE X بتواند انتظارات را برآورده کند قیمت 499 دلاری آن در مقابل قیمت 399 دلاری ONE S بسیار به صرفه و با ارزش قلمداد خواهد شد.

   

  بررسی XBOX ONE S, بخریم یا نه؟!

   

  در مجموع اگر به دنبال نتیجه این بحث هستید, نظر من این است که تا عرضه ONE X صبر کنید, وگرنه احتمال این که ONE S خود را پس از یکی دو ماه خریداری به بازار فروش کنسول های دست دوم ببرید کم نیست!

  دیدگاه خود را وارد کنید:

  ثبت دیدگاه

  هفته نامه

  هفته نامه عصرارتباط شماره 833

  تبلیغات

  موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو
  گرین - Green
  SUHD TV SAMSUNG