کمیسیون طرح صیانت هنوز تشکیل نشده است

آی‌سی‌تی نیوز – عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران فضای مجازی هنوز تشکیل نشده است، اظهار کرد: اشکالات و نگرانی‌های مردم از طرح ناشی از عدم اطلاع رسانی درست مجلس است و مطمئنم بعد از شروع بررسی روند این طرح و ارائه مواضع، شبهات مردم هم برطرف خواهد شد.

حجت‌الاسلام جواد نیک بین در گفت و گو با شفقنا در خصوص آخرین وضعیت طرح«ساماندهی فضای مجازی» گفت: اعضای کمیسیون مشترک مشخص شدند اما کمیسیون هنوز تشکیل نشده است و بعد از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه، کمیسیون تشکیل و بلافاصله بعد از آن، جلسات هم آغاز خواهد شد. من خودم عضو کمیسیون نیستم اما حتی الامکان در کمیسیون شرکت و متخصصین حوزه‌های انتخابیه را دعوت می‌کنم تا مطالبات مردم را منتقل کنند. صاحب نظران و متخصصان می‌توانند به صورت مستقیم و غیرمستقیم نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با طرح، به کمیسیون مشترک ارائه کنند تا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

او در خصوص نگرانی‌های مردم در خصوص تبعات احتمالی طرح، اظهار کرد: واکنش مردم کاملا درست است و اشکالاتی که می‌گیرند ناشی از عدم اطلاع رسانی درست مجلس است و مطمئنم بعد از شروع بررسی روند این طرح و ارائه و تصحیح مواضع مختلف، شبهات مردم حتما برطرف خواهد شد.

نیک بین در پایان خاطرنشان کرد: مردم مطمئن باشند که اتفاقی برای اینترنت و پلتفرم‌های ایرانی و خارجی نخواهد افتاد چراکه طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به هیچ وجه به دنبال فیلتر کردن و مسدود کردن نیست بلکه به دنبال حمایت از کاربران و ایجاد یک فضای امن در اینترنت کشور است.


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود