رئیس کمیسیون فرهنگی

مجلس دنبال فیلترینگ نیست؛ برخی شانتاژ می‌کنند

  • توسط نویسنده
  • ۲ سال پیش
  • ۰

عصر ارتباط – رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع جمعیت و فضای مجازی دو اولویت این کمیسیون است، گفت: مجلس به دنبال فیلتر کردن فضای مجازی نیست و اینکه عده ای شانتاژ باز چنین در جامعه عنوان کردند واقعیت ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس مرتضی آقاتهرانی در نشست فعالان فرهنگی هنری ترشیز که در سالن اجتماعات فرمانداری کاشمر برگزار شد، اظهار کرد: باتوجه به اینکه مشکلات فرهنگی در جامعه بالاست، پس از تشکیل کمیسیون فرهنگی در مجلس یازدهم با بررسی موضوعات، مسائل را اولویت بندی کردیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال گذشته اولویت‌ها را محقق کردیم و به سرانجام رساندیم و این روند نیز طی امسال و سال‌های آتی نیز در دستور کار قرار دارد، ابراز کرد: اولویت‌ها را از راه‌های مختلفی احصا کردیم که یکی از این راه‌ها مطالبات مقام ولایت بود، برخی هم کارهایی بود که سابق شروع شده بود و نیمه کاره مانده بود و دیگری نیاز وضعیت فعلی جامعه در موقعیت کنونی بود.

وی با اذعان به اینکه اولین موضوعی که به آن رسیدیم بحث جمعیت بود، افزود: در حال حاضر در چاله جمعیتی افتاده‌ایم، چرا که این موضوع ١۴ سال است در مجلس مطرح است اما نوبت طرح آن نمی‌شود.

آقاتهرانی با اشاره به اینکه در بحث جمعیت موفق شدیم یک کمیسیون ویژه برای آن درست کنیم، بیان کرد: حدود ۵ هزار ساعت نفر وقت صرف شد تا موضوع جمعیت را به صورت کامل بررسی و تکمیل کنیم و چند روز قبل هم اصلاحات پایانی را به شورای نگهبان ارسال کردیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع خانواده در قالب ٧٠ تا ٨٠ ماده تدوین شده است، ادامه داد: در صورتی که شورای نگهبان بپذیرد بحث خانواده، جمعیت، مسکن بچه‌ها، تسهیل ازدواج و شغل بچه‌ها در آن دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع فضای مجازی یکی دیگر از مواردی بود که در کمیسیون فرهنگی مورد توجه قرار گرفت و به آن ورود کردیم، بیان کرد: اینکه عده‌ای مطرح می‌کنند که نمایندگان مجلس به دنبال فیلتر کردن هستند، اصلاً اینطور نیست و این موضوع از طریق برخی افراد شانتاژباز عنوان می‌شود که واقعیت ندارد.

آقاتهرانی با تاکید بر اینکه ٣۴ماده در خصوص فضای مجازی به تصویب رسیده و در سایت مجلس هم بارگذاری شده است، خاطرنشان کرد: فیلتر اصلاً کار درستی نیست، بلکه باید از اصل کار درست شود، اینکه الان توییتر، اینستاگرام و تلگرام راحت هر بلایی از بیرون به سر بچه‌های من و شما می‌آورند و هیچکس بر آن مدیریت ندارد، درست نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه رهبر معظم انقلاب در این خصوص بارها تذکر دادند و مطالبه کردند، اما متاسفانه همیشه مسوولان بی‌اعتنایی کردند، بیان کرد: به اعتقاد من کسی که در این نظام زندگی می‌کند و برخلاف مقام ولایت و خواسته‌های ولی عمل می‌کند، ملعون است.

وی با اشاره به اینکه ما آمده‌ایم که گیت‌وی‌ها را کنترل کنیم، گفت: اعلام کردیم که باید با قانون‌گذاری و جرم‌انگاری از کاربران حمایت کنیم.

آقاتهرانی تاکید کرد: در حال حاضر ٣٠ ماده این قانون تمام شده است و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح و به شورای نگهبان تحویل داده می‌شود.

منبع: آی‌سی‌تی نیوز

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *