همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

تنظیم مک آدرس بر روی مودم وایرلس

محمدمعین زرگر

تنظیم مک آدرس بر روی مودم وایرلس

نحوه تنظیم مک آدرس در مودم

تقریبا تمامی مودم های وایرلس دارای این امکان می باشند و می توانند فیلتر مک آدرس را فعال نمایند. با تنظیم این فیلتر، فقط دستگاه هایی که مک آدرس آن ها در لیست سفید مودم قرار می گیرند، قادر به برقراری ارتباط با مودم خواهند بود و دیگر دستگاه ها این توانایی را نخواهند داشت. این روش یک راه بسیار کاربردی برای جلوگیری از هک مودم وای فای می باشد. اما باید بدانید که برخلاف تصور عموم این روش نیز قابل هک بوده و به تنهایی کارایی چندانی نخواهد داشت. برای داشتن بالاترین ضریب امنیتی در مودم های وای فای، بهتر است هم از فیلتر مک آدرس و هم از پسوردهای بسیار قوی استفاده نماییم تا مودم ما به راحتی قابل هک نباشد.

تنظیم مک آدرس در مودم TP-Link

در مودم های TP-Link این عمل به سادگی انجام پذیر است. کافیست ابتدا با مودم خود ارتباط برقرار کرده و سپس از طریق مرورگر و وارد کردن آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ به پنل تنظیمات مودم وارد شوید. در صورت درخواست یوزرنیم و پسورد، به طور پیش فرض هر دو را Admin قرار دهید. حال در پنل تنظیمات طبق تصویر زیر، ابتدا به تب Interface Setup رفته و دوباره به تب Wireless بروید. حال مک آدرس های مربوط به دستگاهتان را در قسمت مربوطه وارد نمایید و تنظیمات را مطابق شکل قرار دهید.

تنظیم مک آدرس بر روی مودم وایرلس

 

تنظیم مک آدرس در مودم D-link

در مودم های D-Link کار کمی متفاوت بوده و بعد از وارد شدن به پنل تنظیمات از طریق همان آدرسی که در بالا ذکر شد، باید مطابق شکل زیر به تب Advanced رفته و از پنل سمت چپ گزینه Advanced Wireless را انتخاب کنید. حال مطابق مرجله سه در شکل، گزینه MAC Filtering را انتخاب و مک آدرس های دستگاه های مجاز را وارد نمایید.

تنظیم مک آدرس بر روی مودم وایرلس

 

 

تنظیم مک آدرس در مودم ایرانسل

در مودم های TD-LTE ایرانسل نیز قابلیت تنظیم مک آدرس وجود دارد. برای این منظور کافی است با وارد کردن آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۸.۱ و یوزرنیم و پسورد Admin به پنل تنظیمات مودم وارد شده و سپس تب Setting را مطابق شکل انتخاب نمایید. پس از این مرحله از پنل سمت راست گزینه کشویی Wlan را انتخاب کرده و از گزینه های موجو، گزینه Wlan MAC Filter را انتخاب نمایید. حال همانند شکل گزینه Allow را انتخاب نموده و سپس مک آدرس های مربوطه را یکی یکی وارد نمایید.

تنظیم مک آدرس بر روی مودم وایرلس

 

مطالب مشابه

درج دیدگاه

ارسال دیدگاه

عصــر بــازی