همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزار

محمدمعین زرگر

رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزار

➊روش اول:

در ابتدا باید CD یا DVD خام خود را در CD یا DVD رایتر سیستم تان قرار دهید و چند ثانیه ای منتظر بمانید که در گوشه دسکتاپ شما یک پیغام یا Notification ظاهر شود. این پیغام پس از ظاهر شدن، چند ثانیه ای در دسکتاپ نمایش داده خواهد شد و سپس مخفی میشود اگر این پیغام را از دست دادد مجددا CD یا DVD را خارج کنید و مجددا جا بزنید.
رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزارحالا روی این Notification کلیک کنید تا یک پنجره کوچک با چند گزینه که در تصویر زیر می بینید را مشاهده کنید. از بین گزینه های موجود، Burn files to Disc را کلیک کنید.رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزاردر ادامه پنجره Burn a Disc که در شکل زیر آن را مشاهده می کنید، ظاهر می شود. در قسمت Disk title، می توانید یک نام یا عنوان را برای این CD یا DVD وارد کنید(اگر هم وارد نکنید اشکلی ندارد) سپس گزینه With a CD/DVD player را انتخاب کرده و Next را کلیک کنید.
رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزار
سپس یک پنجره خالی مثل تصویر زیر به شما نشان داده خواهد شد، کاری که شما باید انجام دهید این است که فایل و پوشه های مورد نظرتان را قصد دارید رایت کنید را به داخل این پنجره بکشید و رها کنید. حتی بدون کشیدن و رها کردن، می توانید به محل فایل ها و پوشه های مورد نظرتان بروید و آنها را Copy و در این پنجره Paste کنید. هیچ فرقی نمی کند که از کدام روش استفاده کنید.
پس از اینکه کپی فایل ها را انجام دادید، همه چیز مهیای رایت اطلاعات است. حالا باید از بالای پنجره روی برگ نشان Drive Tools را کلیک کنید و از گزینه های پایین مطابق تصویر، Finishing Burning را کلیک کنید.
رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزار
بدین ترتیب یک ویزارد مثل شکل زیر که نام آن Burn to Disc است، شما را برای رایت راهنمایی خواهد کرد. در اینجا هم می توانید برای این دیسک Disc title وارد کنید و یا اصلا آن را تغییر دهید. در قسمت Recording speed هم می توانید سرعت رایت را از لیست کشویی تعیین کنید.
در آخر دکمه Next را کلیک کنید.
رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزاربدین ترتیب رایت اطلاعات شروع می شود و مدت زمان آنهم بستگی به حجم و میزان اطلاعاتی است که قرار است رایت شود، دارد. پس از اینکه فرآیند رایت به اتمام رسید، CD یا DVD به طور خودکار Eject می شود.

➋روش دوم:

در این روش هم باید ابتدا CD یا DVD خود را درون دستگاه مربوطه قرار دهید.
سپس به سراغ فایل هایی که قرار است آنها را رایت کنید رفته و آنها را انتخاب کرده و روی آنها کلیک راست کنسد. ازبین گزینه های نمایش داده شده روی Send to رفته و از منوهای به نمایش در آمده DVD RW drive را انتخاب کنید تا فایل های به DVD یا CD کپی شوند.
رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزار
ادامه کار حالا بسیار ساده است، کافیست روی دراوی DVD یا CD کلیک راست کرده و گزینه Burn to Disk را کلیک کنید. و مابقی مراحل را طی کنید.

➌روش سوم:

شما حتی از طریق Windows media player در ویندوز 10 هم می توانید CD یا DVD رایت کنید.
بسیار خب، Windows media player را ادر ویندوز 10 خود باز کنید. از قسمت سمت راست، روی برگ نشان یا تب Burn کلیک کنید.
سپس در زیر آن روی گزینه CD Drive کلیک کنید.
رایت DVD در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزار
در زیر قسمت CD Drive یک لیست وجود دارد که می توانید فایل هایی که قصد رایت کردن آنها را دارید، در این قسمت وارد کنید. حالا به سراغ فایل ها رفته و آنها را انتخاب کنید و در این لیست رها کنید(مثل شکل بالا).
پس از اینکه قرار دادن فایل های مورد نظرتان برای رایت در این قسمت به اتمام رسید، گزینه Start burn را از قسنمت بالای CD Drive کلیک کنید.
با این کار پنجره Burn a Disc نمایش داده می شود، ادامه مراحل در روش اول توضیح داده شده است و می توانید مانند آنچه که در آنجا توضیح دادیم مراحل را در پیش گیرید.

 

با تشکر از توجه شما عزیزان

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • اشتراک‌گذاری صفحه موبایل به اسکایپ اضافه شد

  اشتراک‌گذاری صفحه موبایل به اسکایپ اضافه شد

  مایکروسافت بالاخره قابلیت «Screen Sharing» را دو ماه پس از معرفی اولیه، به کاربران نسخه موبایل اسکایپ ارائه کرد

 • طرح سراوا کمک حال استارتاپ ها می شود

  طرح سراوا کمک حال استارتاپ ها می شود

  بتازگی «طرح سروا» از سوی وزیر ارتباطات رونمایی شد. با ارائه این طرح استارتاپ‌ها می‌توانند به اطلاعات دولتی دسترسی داشته باشند. اما اجرایی شدن این طرح چه تحولی در کسب و کارهای نوپا ایجاد خواهد کرد؟ برای اینکه این طرح به نتیجه مطلوب برسد چه اقدام‌هایی باید صورت بگیرد؟

 • حمایت مرکز ملی فضای مجزی از وزارت ارتباطات

  حمایت مرکز ملی فضای مجزی از وزارت ارتباطات

  چند ماهی است که نام شبکه ملی اطلاعات با تاختن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گره ‌خورده است در حالی‌ که به گفته معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی نسبت به دو سال قبل پیشرفت چشمگیری در لایه زیرساخت این شبکه داشته‌ایم که متولی آن وزارت ارتباطات است.

 • شیوه پرداخت تسهیلات به شتاب دهنده های استانی ICT

  شیوه پرداخت تسهیلات به شتاب دهنده های استانی ICT

  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نحوه ارائه تسهیلات به شتابدهنده های استانی کسب و کارهای نوپای حوزه فاوا را اعلام کرد.

 • امنيت اطلاعات چالش اصلی پیش روی استارتاپ ها

  امنيت اطلاعات چالش اصلی پیش روی استارتاپ ها

  استارت‌اپ‌ها را کسانی می‌سازند که ایده‌ی نابی در سر داشته‌اند و می‌خواستند آن را هر چه سریعتر اجرایی کنند. در چنین مواردی، معمولاً سرمایه کم است و هزینه‌ها بالا (توسعه‌ی محصول، تبلیغ و بقیه ماجرا). استارت‌آپی‌های نوظهور هنگام مدیریت اولویت‌ها اغلب مسائل مربوط به امنیت اطلاعات را نادیده می‌گیرند.

 • تکنولوژی 5G مال کدام کشور است

  تکنولوژی 5G مال کدام کشور است

  دونالد ترامپ هم اکنون مشغول مذاکرات تجاری با پکن است تا اندکی شرایط بغرنج به وجود آمده با چین را بهبود بدهد و در حالی که تکنولوژی 5G یک شرکت چینی و خطرات استفاده از آن موضوعی است که آمریکا بر سر زبان دولتمردان سراسر دنیا انداخته

 • راهکارهای مقابله فناورانه با سیل

  راهکارهای مقابله فناورانه با سیل

  این روزها زندگی بسیاری از ما به تکنولوژی وابسته است. اما شاید بسیاری از ما تکنولوژی را صرفا با هدف سرگرمی استفاده کنیم و توجهی به کاربردهای تکنولوژی در حوادثی مثل سیل نداشته باشیم.

 • ضریب نفوذ اینترنت باندپهن از ۸۰ درصد گذشت

  ضریب نفوذ اینترنت باندپهن از ۸۰ درصد گذشت

  جدیدترین آمار ارائه شده از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان می‌دهد که ضریب نفوذ اینترنت باندپهن از ۸۰ درصد عبور کرد و ۶۶ میلیون و ۱۷۹ هزار نفر در ایران کاربر اینترنت پرسرعت هستند.

 • جلوگیری از ورود 11 دستگاه تولید ارز دیجیتال در گمرک

  جلوگیری از ورود 11 دستگاه تولید ارز دیجیتال در گمرک

  بر اساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی، قاچاق دستگاه‌های ارز دیجیتال با هوشیاری ماموران گمرک ناکام ماند.

عصــر بــازی