همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

محمدمعین زرگر

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

1- درابتدا پس از ورود به کامپیوتر و مشاهده صفحه دسکتاپ ، گزیه Start را انتخاب نمایید و از داخل Control Panel مطابق شکل زیر گزینه Mail را انتخاب نمایید.

 

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

 

2- در صفحه جدید باز شده گزینه E-mail Account را انتخاب نمایید

 

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

3-مطابق شکل زیر گزینه New را انتخاب نمایید.

 

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

4- گزینه Manual setup or additional server type را انتخاب نمایید و Next

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

5- گزینه سوم یعنی POP3 or IMAP  را انتخاب نمایید و Next

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook


6-در صفحه جدید به گزینه های متعددی روبرو هسیتم :
Your Name :در این قسمت نام خود را وارد نمایید، انتخاب این نام بصورت دلخواه می باشد و تفاوت آن با نام ایمیل شما خللی ایجاد نمی کند
Email Address : در ای قسمت آدرس ایمیل خود را که در وب میل برای شما ایجاد شده است وارد نمایید
Account Type :در این قسمت دو گزینه وجود دارد طبق تصویر شماره 6، POP3 , IMAP
تفاوت این دو پروتکل در این است که در پروتکل POP3نسخه‌ی اصلی ایمیل‌ها از روی سرور حذف می‌شود) با انجام تنظیماتی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد می توان از حذف شدن نسخه اصلی از روی سرور جلو گیری کرد) و کپی ایمیل‌ها روی کامپیوتر کاربر و داخل یک فایل از نوعPst ذخیره می‌شوند.
اما در پروتکل IMAP ایمیل‌ها تا زمانی که توسط کاربر حذف نشوند، روی سرور ایمیل باقی می‌مانند .
Incoming mail server :در این قسمت شما باید سرور دریافت ایمیل را وارد نمایید
Outgoing mail server : در این قسمت شما باید سرور ارسال ایمیل را وارد نمایید
Username :در این قسمت مجددا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید
Password :پسور خود را وارد نمایید
با انتخاب پروتکل POP3 می توانید مطابق شکل 7 تعیین نمایید ایمیل های شما داخل یک فایل Pst جدید وارد شود و یا با انتخاب گزینه Existing Outlook Data File بک فایل Pst را جهت ذخیره ایمیل ها معرفی نمایید.

 

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook7- پس از انجام این تنظیمات گزینه More Setting را انتخاب نمایید.

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

8-در صفحه جدید و در تب اول یعنی General شما می توانید نام اکانت خود را جهت نمایش در Outlook تغییر دهید.

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook
9- بر روی تب Outgoing Server کلیک نموده و گزینه اول با عنوان My outgoing server (SMTP) Requiest Authentication را فعال نمایید. با فعال نمودن این گزینه ایمیل هایی که از طریق Outlook ارسال میگردد بخوبی از Outlook خارج شده و به دریافت کننده خواهد رسید.


آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook
10- تنظیم پروتکل POP3(Post Office Protocol 3)

بر روی تب Advancedکلیک نمایید:
Incoming Mail Server با پورت 110 و Outgoing Server -SMTP با پورت 25 بصورت استاندارد قرار دارد. ممکن است شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت به شما به جهت جلوگیری از اسپم و مشکلات مربوط به اسپمرها که اغلب با پورت 25 اقدام به ارسال ایمیل های انبوه و غیر مجاز می نمایند، پورت ارسال را تغییر داده باشد که در اینصورت می توانید از پورت اعلام شده از طرف واحد پشتیبانی شرکت هاستینگ یا شرکت اینترنت استفاده نمایید، همچنین شما می توانید تنظیمات ذخیره سازی یک کپی از ایمیل های دریافتی در سرور هاستینگ را در پایین صفحه و با فلش مشخص شده به رنگ بنفش انجام دهید، اگر بخواهید یک کپی از ایمیل هایی که از طریق اوت لوک دریافت می کنید در فضای میزبانی وب (هاستینگ) شما ذخیره شود میتوانید گزینه Leave a copy of messages on the server را فعال نمایید. فعالسازی این گزینه به شما کمک می کند تا به ایمیل های رسیده در مکان دیگری و یا کامپیوتر دیگری از طریق وب میل براحتی و تنها با وارد نمودن آدرس وب میل و نام کاربری و کلمه عبور ایمیل مورد دسترسی داشته باشید .
به عنوان مثال کسانی که از سرویس های میزبانی زاگریو استفاده می نمایند می توانند در دوحالت که در ذیل به آنها خواهیم پرداخت تنظیمات این قسمت را انجام دهند.(به عنوان مثال شما مالک دامین itse.ir در میزبانی زاگریو هستید)
1-تنظیمات شرایط امن (Secure SSL/TLS) (تصویر شماره 11 ) :
Incoming Server : Server.zagrio.com Port: 995
Outgoing Server : Server.zagrio.com Port: 465
2-تنظیمات شرایط نا امن (Non-SSL) (تصویر شماره 12 ):
Incoming Server : Mail.itse.ir Port: 110
Outgoing Server : Mail.itse.ir Port: 25

نکته ! فضای میزبانی وب شما محدود است ،پس تعداد روزهایی که میخواهید کپی ایمیل ها ذخیره شود و همچنین تخلیه و حذف کامل ایمیل ها از پوشه Deleted Item را فعال نمایید. برای تنظیم حذف ایمیل های دریافتی در زمان مشخص کافیست گزینه Remove form server after و Remove form server when deleted form "Deleted Item" را فعال نمایید .

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook


11-پس از انجام این تنظیمات وانتخاب OK به صفحه Add Account باز خواهید گشت.

حال Next را انتخاب نمایید در صورت درست وارد شدن اطلاعات درخواستی با صفحه یر روبرو خواهید شد.

آموزش راه اندازی ایمیل در نرم افزار Outlook

 

با تشکر از توجه شما عزیزان

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • توقف خطوط تولید گوشی‌های هواوی

  توقف خطوط تولید گوشی‌های هواوی

  هواوی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های گوشی هوشمند در دنیا است و میلیون‌ها نفر از محصولات این شرکت استفاده می‌کند.

 • تپ‌سی هک شد!

  تپ‌سی هک شد!

  شرکت تپ‌سی با انتشار یک بیانیه تکمیلی تایید می‌کند که خبرهای اخیر مربوط به آسیب‌پذیری اطلاعات رانندگان یکی از تاکسی‌های آنلاین مربوط به همین شرکت بوده است.

 • سگا از مگا درایو مینی خود رونمایی کرد

  سگا از مگا درایو مینی خود رونمایی کرد

  مگا درایو که در آمریکا با نام سگا جنسیس شناخته می‌شد را می‌توان یکی از خاطره‌انگیزترین کنسول‌های تاریخ ویدیو گیم دانست که حال مدل مینی آن با لیستی طولانی از عناوین خاطره‌انگیز این کنسول عرضه خواهد شد. قرار است مگا درایو مینی همراه با ۴۰ بازی عرضه شود. در ضمن، لیست بازی‌های مدل در نظر گرفته شده برای بازار ژاپن و بازار آمریکا متفاوت خواهد بود.

 • اپل از اپل کارت خود چگونه درآمد کسب می‌کند

  اپل از اپل کارت خود چگونه درآمد کسب می‌کند

  زمانی‌که اپل ار عرضه‌ی کارت اعتباری خود با همکاری گلدمن ساکس خبر داد، یکی از ویژگی‌هایی که روی آن تاکید می‌شد، عدم‌نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافه بود. علاوه‌بر این، اهالی کوپرتینو برای خرید محصولات خود، مبلغی بین ۱ تا ۳ درصد از هزینه‌ی خرید را هم به کاربر باز می‌گردانند. همین مسئله این سؤال را برای بسیاری از افراد ایجاد کرده است که سازنده‌ی آیفون چگونه از این کارت درآمد کسب می‌کند

 • نوار مرور و جابجایی را به ویدیوهای به اینستاگرام اظافه میشود

  نوار مرور و جابجایی را به ویدیوهای به اینستاگرام اظافه میشود

  اینستاگرام بالاخره می خواهد نوار مرور و جابجایی را به ویدیوهای فید اصلی اضافه کند تا یکی از ساده ترین ابزارهای کنترل پخش ویدیو را در اختیار شما قرار دهد. البته اینکه چرا تا به امروز کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار از چنین قابلیت ساده ای بی بهره بودند هم کمی عجیب است.

 • بررسی دقیق گلکسی فولد

  بررسی دقیق گلکسی فولد

  سامسونگ گلکسی فولد و هواوی میت ایکس را می توان جالب ترین گوشی های سال 2019 دانست، البته برای افرادی که می توانند بالای 2000 دلار برای خرید نمونه اولیه از یک محصول انقلابی هزینه کنند. سامسونگ در زمان معرفی گلکسی فولد اطلاعات کلی در مورد این محصول را ارائه کرد اما وارد جزئیات نشد. حالا یکی از خریداران اولیه این دستگاه به برخی از سؤالات در مورد این گجت پاسخ داده است.

 • آیفون 2019 اپل با شارژر سریع رو نمایی خواهد شد

  آیفون 2019 اپل با شارژر سریع رو نمایی خواهد شد

  یک وبلاگ ژاپنی که بر محصولات اپل (Apple) تمرکز دارد، اخیرا گزارش جدیدی را به‌نقل از منابعی معتبر منتشر کرده و در آن از برخی جزئیات مربوط‌به آیفون‌های ۲۰۱۹ اپل پرده‌برداری کرده است.

 • آیا اپل نتفلیکس را می‌خرد

  آیا اپل نتفلیکس را می‌خرد

  اپل امروز به‌عنوان یکی از غول‌های دنیای فناوری شناخته می‌شود که اخبار و شایعات زیادی نیز پیرامون ورود جدی آن به حوزه‌ی رسانه به‌گوش می‌رسد. درمقابل، نتفلیکس قرار دارد که در سال‌های اخیر جای پای خود را در صدر فهرست سرویس‌های ارائه‌ی سرگرمی ثبت کرده است. کارشناسان بسیاری، اعتقاد دارند که اپل می‌تواند با خرید Netflix، حرکتی سریع در مسیر تبدیل شدن به غول رسانه‌ای جهان را طی کند.

 • در فیفا 19 پول بده بازی رو ببر ؟!

  در فیفا 19 پول بده بازی رو ببر ؟!

  اعتراض یکی از بخش‌های لذت بخش ورزش است و طرفداری وجود ندارد که چه به حق و چه به ناحق حداقل چندباری داور یا بازیکن حریف و خودی را زیر سوال نبرده باشد. نکته جالب در مورد واژه اعتراض این است که با وجود استفاده از هوش مصنوعی و محاسبات کامپیوتری هم این فرضیه بین طرفداران تمام فوتبال دوستان وجود دارد که در بازی‌های ویدیویی مثل فیفا و PES هم شاهد ناداوری‌های پیاپی هستیم؛ ادعایی که ظاهرا چندان غیر منطقی هم نیست.

 • نسخه iOS واتس اپ پاسخ دادن بصورت مخفی را آورد

  نسخه iOS واتس اپ پاسخ دادن بصورت مخفی را آورد

  تا آن زمان، به نظر می‌رسید که این قابلیت در انحصار کاربران اندروید قرار دارد. با این وجود، گزارشات جدید حاکی از آنند که کاربران آیفون هم در آخرین به‌روزرسانی اپلیکیشن این ویژگی را دریافت کرده‌اند.

عصــر بــازی