همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

محمود آفریده

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

این روزها باتری به یکی از مسائل اصلی گوشی های هوشمند تبدیل شده که تمام کاربران را کم و بیش درگیر کرده است. اکثر دارندگان گوشی های هوشمند همواره به دنبال راه هایی برای کاهش مصرف انرژی دستگاه های خود و افزایش عمر باتری آن هستند.ما قصد داریم در این مطلب نکاتی را برای افزایش طول عمر باتری در گوشی های اندرویدی به شما آموزش دهیم.

تمام دستگاه های اندرویدی، از نسخه ۷ و بالاتر سیستم عامل اندروید نسبت به نسخه های پیشین این سیستم عامل، تغییرات و بهبودهای قابل توجهی، از جمله بهبود عمر باتری را به همراه داشته اند. اما با این حال برخی موارد وجود دارند که با رعایت آن ها می توان عمر باتری را به طور چشمگیری بهبود داد.

۱) دستگاه را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید:

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

هنگامی که شما جعبه گوشی اندرویدی خود را باز کرده و قصد دارید آن را برای اولین بار روشن کنید، اطمینان حاصل کنید که شما آن را تا ۱۰۰ درصد شارژ کرده باشید. همچنین، ایده خوبی است که گاهی اوقات باتری خود را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید و سپس به آن اجازه دهید که به طور کامل تخلیه شود، که باعث می شود عمر باتری طولانی تر شود.

همچنین اجازه ندهید در حالتی که شارژ دستگاه پر شده به شارژر متصل باقی بماند. این کار تاثیر منفی بر عمر باتری و میزان شارژدهی آن دارد.

۲) از حالت باتری سیور استفاده کنید:

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

باتری سیور اول از همه تلاش می کند تا روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهد و سپس برخی از فرآیندهای پس زمینه را که در پس زمینه اجرا می شوند، اما از آن ها استفاده نمی شود را می بندد. بنابراین این کار کمک می کند تا عمر باتری دستگاه شما طولانی تر شود.

شما می توانید حالت باتری سیور را با زدن آیکون باتری در نوتیفیکیشن سنتر یا با رفتن به Settings–>Battery روشن کنید. شما همچنین می توانید تنظمات را طوری تعریف کنید که با رسیدن شارژ دستگاه به سطح معینی، باتری سیور به طور خودکار روشن شود. شما سه گزینه برای تنظیم در اختیار دارید: هرگز، ۵ درصد و ۱۵ درصد.

۳) پیدا کردن اپلیکیشن هایی که در حال تخلیه باتری هستند:

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

زمانی که دستگاه اندرویدی شما مصرف باتری بالایی دارد، این مورد نیز یکی از مراحل بسیار اساسی برای پیگیری به شمار می رود. برای این به تنظیمات دستگاه و سپس تنظیمات باتری مراجعه کنید (مانند تصویر بالا). در این جا شما جزئیات دقیقی از مصرف باتری را پیدا خواهید کرد. در واقع در این بخش شما متوجه خواهید شد که کدام برنامه بیشترین مصرف باتری را داشته است. پس از پیدا کردن برنامه هایی که سبب تخلیه باتری شده اند، فقط کافی است برنامه یا فرایند را پاک کنید.

۴) بهینه سازی باتری:

اگر به مسیر Settings–>Battery بروید، می توانید با رفتن به منوی موجود در بالا سمت راست به بخش Battery optimization بروید. در این جا شما می توانید تمام برنامه های بهینه سازی شده برای صرفه جویی در مصرف باتری را بررسی کنید. شما همچنین می توانید با ضربه زدن بر روی نام هر یک، برنامه را انتخاب کنید.

۵) غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها و بازی هایی که مورد نیاز نیستند:

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

به مسیر Settings–>Notifications بروید و بر روی نام برنامه یا بازی مورد نظر خود بزنید. در حال حاضر شما به صفحه دوم که در تصویر زیر نشان داده شده است هدایت می شوید. بر روی آیکون موجود در زیر نوشته importance بزنید. اکنون می توانید گزینه اطلاع رسانی را برای هر برنامه یا بازی که دوست ندارید نوتیفیکیشن ارسال کند به طور کامل غیرفعال کنید. این کار می تواند به مصرف کمتر باتری کمک کند.

۶) روشنایی تطبیقی، خواب و سطح صدا:

شما می توانید عمر باتری را با استفاده از قابلیت روشنایی تطبیقی که نور صفحه نمایش را با توجه به شرایط روشنایی محیط تغییر می دهد بهبود دهید. شما می توانید دستگاه خود را با استفاده از تنظیمات خواب که در تصویر زیر دیده می شود تنظیم کنید تا به حالت خواب برود. برای دسترسی به تنظیمات روشنایی تطبیقی و خواب به مسیر settings–>display بروید.

برای مدیریت سطح صدا از دکمه های تنظیم صدا استفاده کنید و یا به مسیر Settings–>Sound بروید. طبیعتا هر چه سطح صدا بالاتر باشد مصرف باتری نیز بالاتر می رود.

۷) دستگاه اندرویدی خود را راه اندازی مجدد (ر‌ی‌استارت) کنید:

اگر با مشکل تخلیه زودهنگام باتری در گوشی خود مواجه شدید، اولین گام این است که دستگاه خود را راه اندازی مجدد کنید تا برخی نتایج آن را مشاهده کنید.

۸) پاک کردن کش ها را امتحان کنید:

اگر تمام مراحل فوق را امتحان کرده اید و هنوز هم به دنبال راه های بیشتری هستید، این روش نیز یکی از راه های کاهش مصرف باتری است. در این روش شما باید داده های حافظه کش ایجاد شده توسط اپلیکیشن های مختلف را پاک کنید. برای این کار باید به مسیر Settings > Apps > “select an app” > Storage > Clear cache بروید. روش دیگر برای پاک کردن این داده ها، رفتن به مسیر  Settings > Storage and USB > Cached data > OK است.

هنگامی که ما از اپلیکیشن های اندروید استفاده و آن ها را به روز می کنیم، مقدار زیادی داده های کش ایحاد می شود که فقط فایل های بی فایده هستند. حذف فایل های کش در دستگاه های اندرویدی بسیار ضروری است، زیرا که علاوه بر کاهش عمر باتری همچنین باعث می شوند سرعت دستگاه شما کاهش یابد.

۹) غیر فعال کردن اپلیکیشن های غیر ضروری و از پیش نصب شده:

اگر شما پیش از این از دستگاه های سامسونگ استفاده کرده باشید مطمئنا با اپلیکیشن های پیش فرض اضافی (Bloatware) آشنایی دارید. در واقع Bloatware برخی اپلیکیشن های ناخواسته هستند که به صورت پیش فرض بر روی دستگاه نصب شده اند و شما اجازه ندارید آن ها را حذف کنید. همچنین سایر برنامه هایی که ممکن است خودتان نصب کرده باشید ولی به دیگر نیازی به آن ها ندارید نیز ممکن است از عوامل مصرف بالای باتری درستگاه باشند. بنابراین بهترین راه برای خلاص شدن از شر این برنامه ها این است که به سادگی آن را غیر فعال کنید. این نکته برای همه دستگاه هایی که هر نسخه از سیستم عامل اندروید را اجرا می کنند معتبر است.

۱۰) غیر فعال کردن برخی سرویس های غیر ضروری:

غیر فعال کردن برنامه های ناخواسته یکی از راه های کمک به کاهش مصرف باتری است. در کنار برنامه های ناخواسته، برخی سرویس های غیر ضروری نیز وجود دارند که در پس زمینه در حال اجرا هستند و باتری دستگاه شما را مصرف می کنند. غیر فعال کردن برخی اتصالات شبکه، سرویس های موقعیت مکانی و برخی سرویس های دیگر به شما کمک زیادی خواهند کرد. ما به شما توصیه می کنیم اتصال وای فای، بلوتوث، NFC، GPS، داده های موبایل و غیره را هنگامی که در حال استفاده از آن ها نیستید، غیر فعال کنید. همچنین اگر دیگر نیازی به شبکه موبایل ندارید، می توانید از حالت پرواز نیز استفاده کنید. تمام این ها کمک بسیاری به کاهش مصرف باتری می کنند.

۱۱) لانچر دیگری را امتحان کنید:

گاهی اوقات ممکن است لانچری که شما در حال استفاده از آن هستید، مشکلی در زمینه پایداری داشته باشد که در نتیجه سبب افزایش مصرف باتری شود. در این مواقع بهتر است لانچر دیگری را بر روی دستگاه خود امتحان کنید. استفاده از یک لانچر باکیفیت تاثیر به سزایی بر روی عملکرد باتری دستگاه شما خواهد گذاشت.

۱۲) غیر فعال کردن برخی اپلیکیشن های پس زمینه:

یکی دیگر از راه های کاهش مصرف باتری این است که شما بعضی سرویس های پس زمینه مانند موقعیت مکانی، دانلود تصویر، واتس اپ، هایک، توییتر، فیس بوک، ایمیل و برخی دیگر از سرویس های محبوب پیام رسان های اجتماعی که در پس زمینه در حال اجرا هستند را غیر فعال کنید. برای مثال فیس بوک یکی از اپلیکیشن هایی است که در تمام سیستم عامل ها به مصرف بالای باتری معروف است.

 

تمام موارد بالا سبب خواهند شد که دستگاه اندرویدی شما عمر باتری بالاتری داشته باشد.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • میزگرد بانکداری باز؛ فرصت‌ها و چالش‌ها برگزار می شود

  میزگرد بانکداری باز؛ فرصت‌ها و چالش‌ها برگزار می شود

  دومین میزگرد باشگاه دیجیتال با محوریت "بانکداری باز؛ فرصت‌ها و چالش‌ها" عصر امروز با حضور کارشناسان ارشد این حوزه برگزار شد.

 • پردازنده ۸ هسته‌ای Core i9-9900KS معرفی شد

  پردازنده ۸ هسته‌ای Core i9-9900KS معرفی شد

  سال گذشته، اینتل در جریان کنفرانس سالانه‌ی خود، پردازنده‌ای را به‌صورت مختصر به‌نمایش گذاشت که تمامی هسته‌هایش در فرکانس کاری ۵ گیگاهرتز فعال بودند.

 • خط تولید آیفون به هند انتقال یافت

  خط تولید آیفون به هند انتقال یافت

  در ایالات متحده، فروشندگانی مانند اپل، سامسونگ، ال جی و لنوو بازار تلفن همراه را در دست دارند و حدود 90 درصد از بازار محلی در دست این تولید کنندگان است.

 • دوربین سلفی زیر نمایشگر سامسونگ در راه است

  دوربین سلفی زیر نمایشگر سامسونگ در راه است

  بدون درنظرگرفتن اینکه در گوشی‌های هوشمند امروزی ناچ دلخواه شما باشد یا برش‌های روی نمایشگر، می‌توان با اطمینان گفت همه‌ی ما نبود این دو بخش روی صفحه‌نمایش‌های زیبای گوشی‌های هوشمند خود را بیشتر می‌پسندیم و گوشی تمام‌صفحه‌ی بدون ناچ و برش، ایده‌ی بهتری به‌نظر می‌رسد

 • تپ‌سی هک شد!

  تپ‌سی هک شد!

  شرکت تپ‌سی با انتشار یک بیانیه تکمیلی تایید می‌کند که خبرهای اخیر مربوط به آسیب‌پذیری اطلاعات رانندگان یکی از تاکسی‌های آنلاین مربوط به همین شرکت بوده است.

 • ارزش بیت کوین ۱۱ درصد رشد کرد

  ارزش بیت کوین ۱۱ درصد رشد کرد

  بیت‌ کوین مدتی است که با قیمت‌های نزدیک به ۴ هزار دلار معامله می‌شود، اما در ماه‌های گذشته به‌جز یک دوره‌ی کوتاه دیگر نتوانست خط مقاومتی ۴ هزار دلار را بشکند. دیروز، ارزش این رمزارز با نوسانی ۴ درصدی طی ۲۴ ساعت، به بالاتر از ۴ هزار دلار رسید

 • برنامه اعزام ماهواره ایرانی به مدار ژنو

  برنامه اعزام ماهواره ایرانی به مدار ژنو

  وزیر ارتباطات گفت: در حال برنامه‌ریزی برای ساخت ماهواره ملی مخابراتی با توانمندی داخلی و با همکاری بین‌المللی هستیم که این ماهواره قرار است در مدار بالای زمین (ژئو) قرار گیرد.

 • فعالیت بیش از 4 هزار و 100شرکت دانش بنیان در کشور

  فعالیت بیش از 4 هزار و 100شرکت دانش بنیان در کشور

  ستاری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۴۱۰۰ شرکت دانش بنیان ارزش چند صد هزار میلیارد تومانی تولید می‌کنند و باید دست به دست هم دهیم و با همدلی موانع این شرکت‌ها را رفع کنیم.

 • جلوگیری از کمبود در بازار موبایل در گرو اجرای بخشنامه بانک مرکزی

  جلوگیری از کمبود در بازار موبایل در گرو اجرای بخشنامه بانک مرکزی

  رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با استقبال از بخشنامه اخیر بانک مرکزی درخصوص نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: اگر این بخشنامه اجرایی شود، بازار تلفن همراه با کمبود مواجه نخواهد شد و شرایط به سمت تعدیل هرچه بیشتر پیش خواهد رفت.

عصــر بــازی