همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

محمود آفریده

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

این روزها باتری به یکی از مسائل اصلی گوشی های هوشمند تبدیل شده که تمام کاربران را کم و بیش درگیر کرده است. اکثر دارندگان گوشی های هوشمند همواره به دنبال راه هایی برای کاهش مصرف انرژی دستگاه های خود و افزایش عمر باتری آن هستند.ما قصد داریم در این مطلب نکاتی را برای افزایش طول عمر باتری در گوشی های اندرویدی به شما آموزش دهیم.

تمام دستگاه های اندرویدی، از نسخه ۷ و بالاتر سیستم عامل اندروید نسبت به نسخه های پیشین این سیستم عامل، تغییرات و بهبودهای قابل توجهی، از جمله بهبود عمر باتری را به همراه داشته اند. اما با این حال برخی موارد وجود دارند که با رعایت آن ها می توان عمر باتری را به طور چشمگیری بهبود داد.

۱) دستگاه را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید:

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

هنگامی که شما جعبه گوشی اندرویدی خود را باز کرده و قصد دارید آن را برای اولین بار روشن کنید، اطمینان حاصل کنید که شما آن را تا ۱۰۰ درصد شارژ کرده باشید. همچنین، ایده خوبی است که گاهی اوقات باتری خود را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید و سپس به آن اجازه دهید که به طور کامل تخلیه شود، که باعث می شود عمر باتری طولانی تر شود.

همچنین اجازه ندهید در حالتی که شارژ دستگاه پر شده به شارژر متصل باقی بماند. این کار تاثیر منفی بر عمر باتری و میزان شارژدهی آن دارد.

۲) از حالت باتری سیور استفاده کنید:

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

باتری سیور اول از همه تلاش می کند تا روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهد و سپس برخی از فرآیندهای پس زمینه را که در پس زمینه اجرا می شوند، اما از آن ها استفاده نمی شود را می بندد. بنابراین این کار کمک می کند تا عمر باتری دستگاه شما طولانی تر شود.

شما می توانید حالت باتری سیور را با زدن آیکون باتری در نوتیفیکیشن سنتر یا با رفتن به Settings–>Battery روشن کنید. شما همچنین می توانید تنظمات را طوری تعریف کنید که با رسیدن شارژ دستگاه به سطح معینی، باتری سیور به طور خودکار روشن شود. شما سه گزینه برای تنظیم در اختیار دارید: هرگز، ۵ درصد و ۱۵ درصد.

۳) پیدا کردن اپلیکیشن هایی که در حال تخلیه باتری هستند:

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

زمانی که دستگاه اندرویدی شما مصرف باتری بالایی دارد، این مورد نیز یکی از مراحل بسیار اساسی برای پیگیری به شمار می رود. برای این به تنظیمات دستگاه و سپس تنظیمات باتری مراجعه کنید (مانند تصویر بالا). در این جا شما جزئیات دقیقی از مصرف باتری را پیدا خواهید کرد. در واقع در این بخش شما متوجه خواهید شد که کدام برنامه بیشترین مصرف باتری را داشته است. پس از پیدا کردن برنامه هایی که سبب تخلیه باتری شده اند، فقط کافی است برنامه یا فرایند را پاک کنید.

۴) بهینه سازی باتری:

اگر به مسیر Settings–>Battery بروید، می توانید با رفتن به منوی موجود در بالا سمت راست به بخش Battery optimization بروید. در این جا شما می توانید تمام برنامه های بهینه سازی شده برای صرفه جویی در مصرف باتری را بررسی کنید. شما همچنین می توانید با ضربه زدن بر روی نام هر یک، برنامه را انتخاب کنید.

۵) غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها و بازی هایی که مورد نیاز نیستند:

12 نکته برای افزایش عمر باتری در گوشی‌های هوشمند اندرویدی

به مسیر Settings–>Notifications بروید و بر روی نام برنامه یا بازی مورد نظر خود بزنید. در حال حاضر شما به صفحه دوم که در تصویر زیر نشان داده شده است هدایت می شوید. بر روی آیکون موجود در زیر نوشته importance بزنید. اکنون می توانید گزینه اطلاع رسانی را برای هر برنامه یا بازی که دوست ندارید نوتیفیکیشن ارسال کند به طور کامل غیرفعال کنید. این کار می تواند به مصرف کمتر باتری کمک کند.

۶) روشنایی تطبیقی، خواب و سطح صدا:

شما می توانید عمر باتری را با استفاده از قابلیت روشنایی تطبیقی که نور صفحه نمایش را با توجه به شرایط روشنایی محیط تغییر می دهد بهبود دهید. شما می توانید دستگاه خود را با استفاده از تنظیمات خواب که در تصویر زیر دیده می شود تنظیم کنید تا به حالت خواب برود. برای دسترسی به تنظیمات روشنایی تطبیقی و خواب به مسیر settings–>display بروید.

برای مدیریت سطح صدا از دکمه های تنظیم صدا استفاده کنید و یا به مسیر Settings–>Sound بروید. طبیعتا هر چه سطح صدا بالاتر باشد مصرف باتری نیز بالاتر می رود.

۷) دستگاه اندرویدی خود را راه اندازی مجدد (ر‌ی‌استارت) کنید:

اگر با مشکل تخلیه زودهنگام باتری در گوشی خود مواجه شدید، اولین گام این است که دستگاه خود را راه اندازی مجدد کنید تا برخی نتایج آن را مشاهده کنید.

۸) پاک کردن کش ها را امتحان کنید:

اگر تمام مراحل فوق را امتحان کرده اید و هنوز هم به دنبال راه های بیشتری هستید، این روش نیز یکی از راه های کاهش مصرف باتری است. در این روش شما باید داده های حافظه کش ایجاد شده توسط اپلیکیشن های مختلف را پاک کنید. برای این کار باید به مسیر Settings > Apps > “select an app” > Storage > Clear cache بروید. روش دیگر برای پاک کردن این داده ها، رفتن به مسیر  Settings > Storage and USB > Cached data > OK است.

هنگامی که ما از اپلیکیشن های اندروید استفاده و آن ها را به روز می کنیم، مقدار زیادی داده های کش ایحاد می شود که فقط فایل های بی فایده هستند. حذف فایل های کش در دستگاه های اندرویدی بسیار ضروری است، زیرا که علاوه بر کاهش عمر باتری همچنین باعث می شوند سرعت دستگاه شما کاهش یابد.

۹) غیر فعال کردن اپلیکیشن های غیر ضروری و از پیش نصب شده:

اگر شما پیش از این از دستگاه های سامسونگ استفاده کرده باشید مطمئنا با اپلیکیشن های پیش فرض اضافی (Bloatware) آشنایی دارید. در واقع Bloatware برخی اپلیکیشن های ناخواسته هستند که به صورت پیش فرض بر روی دستگاه نصب شده اند و شما اجازه ندارید آن ها را حذف کنید. همچنین سایر برنامه هایی که ممکن است خودتان نصب کرده باشید ولی به دیگر نیازی به آن ها ندارید نیز ممکن است از عوامل مصرف بالای باتری درستگاه باشند. بنابراین بهترین راه برای خلاص شدن از شر این برنامه ها این است که به سادگی آن را غیر فعال کنید. این نکته برای همه دستگاه هایی که هر نسخه از سیستم عامل اندروید را اجرا می کنند معتبر است.

۱۰) غیر فعال کردن برخی سرویس های غیر ضروری:

غیر فعال کردن برنامه های ناخواسته یکی از راه های کمک به کاهش مصرف باتری است. در کنار برنامه های ناخواسته، برخی سرویس های غیر ضروری نیز وجود دارند که در پس زمینه در حال اجرا هستند و باتری دستگاه شما را مصرف می کنند. غیر فعال کردن برخی اتصالات شبکه، سرویس های موقعیت مکانی و برخی سرویس های دیگر به شما کمک زیادی خواهند کرد. ما به شما توصیه می کنیم اتصال وای فای، بلوتوث، NFC، GPS، داده های موبایل و غیره را هنگامی که در حال استفاده از آن ها نیستید، غیر فعال کنید. همچنین اگر دیگر نیازی به شبکه موبایل ندارید، می توانید از حالت پرواز نیز استفاده کنید. تمام این ها کمک بسیاری به کاهش مصرف باتری می کنند.

۱۱) لانچر دیگری را امتحان کنید:

گاهی اوقات ممکن است لانچری که شما در حال استفاده از آن هستید، مشکلی در زمینه پایداری داشته باشد که در نتیجه سبب افزایش مصرف باتری شود. در این مواقع بهتر است لانچر دیگری را بر روی دستگاه خود امتحان کنید. استفاده از یک لانچر باکیفیت تاثیر به سزایی بر روی عملکرد باتری دستگاه شما خواهد گذاشت.

۱۲) غیر فعال کردن برخی اپلیکیشن های پس زمینه:

یکی دیگر از راه های کاهش مصرف باتری این است که شما بعضی سرویس های پس زمینه مانند موقعیت مکانی، دانلود تصویر، واتس اپ، هایک، توییتر، فیس بوک، ایمیل و برخی دیگر از سرویس های محبوب پیام رسان های اجتماعی که در پس زمینه در حال اجرا هستند را غیر فعال کنید. برای مثال فیس بوک یکی از اپلیکیشن هایی است که در تمام سیستم عامل ها به مصرف بالای باتری معروف است.

 

تمام موارد بالا سبب خواهند شد که دستگاه اندرویدی شما عمر باتری بالاتری داشته باشد.

درج دیدگاه

مطالب مشابه ICTNews.ir

 • برنده جنگ فناورانه چپین و آمریکا کدام طرف است؟

  برنده جنگ فناورانه چپین و آمریکا کدام طرف است؟

  فشارهای تحریمی امریکا برچین نه تنها شرایط را برای این ابرقدرت اقتصادی تغییر داده بلکه برخی کشورهای دیگر فعال در حوزه تکنولوژی که در چین حضور دارند نیز از آن تأثیر گرفته‌اند.

 • آیا از ایکس باکس‌ بعدی در E3 2019 رونمایی می شود

  آیا از ایکس باکس‌ بعدی در E3 2019 رونمایی می شود

  با گذشت هر روز، به زمان برگزاری E3 2019 نزدیک تر می‌شویم

 • طرح سراوا کمک حال استارتاپ ها می شود

  طرح سراوا کمک حال استارتاپ ها می شود

  بتازگی «طرح سروا» از سوی وزیر ارتباطات رونمایی شد. با ارائه این طرح استارتاپ‌ها می‌توانند به اطلاعات دولتی دسترسی داشته باشند. اما اجرایی شدن این طرح چه تحولی در کسب و کارهای نوپا ایجاد خواهد کرد؟ برای اینکه این طرح به نتیجه مطلوب برسد چه اقدام‌هایی باید صورت بگیرد؟

 • پردازنده ۸ هسته‌ای Core i9-9900KS معرفی شد

  پردازنده ۸ هسته‌ای Core i9-9900KS معرفی شد

  سال گذشته، اینتل در جریان کنفرانس سالانه‌ی خود، پردازنده‌ای را به‌صورت مختصر به‌نمایش گذاشت که تمامی هسته‌هایش در فرکانس کاری ۵ گیگاهرتز فعال بودند.

 • آموزش رفع مشکل بوت‌شدن ویندوز 10

  آموزش رفع مشکل بوت‌شدن ویندوز 10

  باگی در قابلیت سیستم ری‌استور ویندوز ۱۰ وجود دارد که باعث می‌شود رایانه‌‌ی کاربر حتی موقع بوت‌شدن با مشکل مواجه شود. البته، خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌‌ها می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. توصیه‌ی مهم در‌این‌زمینه‌، این است که در وهله‌ی اول از مواجهه با مشکل یادشده جلوگیری کنید. اما این مشکل دقیقا چیست

 • اپل تعمیر آیفون‌ها با باتری متفرقه را نیز بر عهده می گیرد

  اپل تعمیر آیفون‌ها با باتری متفرقه را نیز بر عهده می گیرد

  گوشی‌های آیفون که باتری‌هایی غیر از قطعات اصلی اپل در آن‌ها استفاده می‌شد، قبلا توسط شرکت‌ها و تعمیرگاه‌های رسمی و طرف قرارداد اپل تعمیر نمی‌شدند. اکنون اسناد داخلی کوپرتینویی‌ها که توسط MacRumor و iGen فاش شد، نشان می‌دهد

 • برنامه اعزام ماهواره ایرانی به مدار ژنو

  برنامه اعزام ماهواره ایرانی به مدار ژنو

  وزیر ارتباطات گفت: در حال برنامه‌ریزی برای ساخت ماهواره ملی مخابراتی با توانمندی داخلی و با همکاری بین‌المللی هستیم که این ماهواره قرار است در مدار بالای زمین (ژئو) قرار گیرد.

 • هوش مصنوعی PlaNET گوگل به رایگان عرضه شد

  هوش مصنوعی PlaNET گوگل به رایگان عرضه شد

  یادگیری از طریق درک نتایج هوش مصنوعی، با نام Reinforcement Leraning شناخته می‌شود. این نوع از یادگیری با بهره‌گیری زمان، داده و قدرت پردازشی زیاد، یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود فرایند تصمیم‌گیری کارگزارهای هوشمند است. البته، روش فوق همیشه هم کاربردی نیست؛ چرا که رویکردهای آموزشی بدون مدل خاص برای آموزش هوش مصنوعی، شاید به هفته‌ها زمان برای آموزش نیاز داشته باشند

 • پابجی بهترین بازی سال 2018 شد

  پابجی بهترین بازی سال 2018 شد

  همان‌طور که احتمالا می‌دانید، نحوه انتخاب بازی سال در استیم کمی با سایر مراسم‌ها تفاوت دارد. امسال هم مانند گذشته، کمپانی والو از کاربران استیم درخواست کرده تا بدون توجه به سال انتشار بازی‌ها، بهترین بازی سال استیم و هفت بخش دیگر را انتخاب کنند که نتیجه آن را در ادامه باهم می‌خوانیم:

 • تأکید برحضورجوانان در فضای مجازی برای اشتغال

  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در شورای عالی فضای مجازی، افزود: مردم قم از آغاز نهضت اسلامی و تا فروردین 42 و حمله رژیم ستمشاهی به مدرسه فیضیه، 15 خرداد و سخنرانی تاریخی حضرت امام(ره) در عاشورای سال 42 ، نقش ارزنده‌ای ایفا و در کنار روحانیت و طلاب وفاداری کردند.

عصــر بــازی