آموزش رفع مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer

اگر با زیرنویس فارسی در KMPlaper دچار مشکل هستید، با آموزش رفع این مشکل همراه ما باشید.

آموزش رفع مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer

KMPlayer یکی از محبوب‌ترین و بهترین پخش‌کننده‌های فیلم ویندوز است که بین کاربران ایرانی نیز طرفداران بسیاری دارد. یکی از مشکلاتی که کاربران فارسی زبان با آن روبرو می‌شوند مشکل ناخوانا بودن زیرنویس فارسی است. اگر با این مشکل روبرو شده‌اید با آموزش رفع این مشکل همراه عصر ارتباط باشید.

رفع مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer

برای حل مشکل شما سه راه پیش رو دارید که هر کدام از این مراحل مشکل را رفع کند نیازی به ادامه مراحل نیست

روش اول: ابتدا kmplayer را باز کنید و سپس دکمه F2 کیبورد را فشار دهید تا وارد تنظیمات نرم افزار شوید همانند تصویر زیر به مسیر Subtitle Processing بعد  Font Style بروید سپس در پنچره سمت چپ کشو روبروی Charset را باز کنید و روی Arabic تنظیم کنید. با انجام این روش مشکل‌تان بایستی رفع شود. چنانچه همچنان مشکل پابرجاست روش دوم را امتحان کنید.

آموزش رفع مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer

روش دوم:  وارد کنترل پنل ویندوز Control Panel شوید سپس Clock, Language, and Region این گزینه در ویندوز 7 با نام Region and Language می باشد سپس روی Region کلیک کنید. در پنجره باز شده به سربرگ Administrative بروید ، سپس روی Change System local کلیک کنید و روی Persian تنظیم کرده و سپس ok را بزنید. حتما گزینه OK دوم هم بزنید!

آموزش رفع مشکل زیرنویس فارسی در KMPlayer

روش سوم: در این روش باید فایل زیرنویس را توسط نرم افزار word باز کنید. سپس در ابتدای باز کردن و شروع ورد از شما می خواهد نوع اینکودینگ را تغییر بدهید که باید Encoding را روی Arabic Windows تنظیم کنید و ذخیره کنید ، سپس خواهید دید تمامی نوشته‌های زیرنویس درست شده است‌، سپس تمامی نوشته های زیرنویس را کپی کرده و داخل یک فایل Notepad کپی کرده و با فرمت srt و اینکودینگ utf-8 ذخیره کنید.