آیفون ایکس ارزش سهام اپل را در بورس بالا برد

پیش‌بینی تقاضای بالا برای‌ آیفون X توسط وال‌استریت، منجر به افزایش ارزش سهام اپل در تالارهای بورس شد.

به گزارش  فارس به نقل از رویترز تحلیلگران وال‌استریت در آخرین برآورد خود، مشکلات موجود در چرخه‌ تولید آیفون‌های اپل را کم‌اهمیت خوانده و اعلام کرده‌اند که تقاضا برای این گوشی‌ هوشمند بسیار بالا بوده و همین موضوع عاملی مناسب برای افزایش ارزش سهام اپل است‌.

بر این اساس اپل در روزهای آینده گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ سوم سال جاری میلادی را منتشر خواهد کرد. در حالی که ارزش سهام اپل از زمان رونمایی آیفون X تا پنجشنبه‌ هفته‌ پیش 2.5 درصد کاهش پیدا کرده بود؛ اما پس از آغاز پیش‌فروش آیفون در ساعات ابتدایی روز جمعه و اعلام بی‌سابقه بودن پیش‌فروش از سوی اپل، ارزش سهام این کمپانی افزایش پیدا کرد‌.

‌ کارشناسان پیش‌خرید آیفون ایكس را 10 میلیون دستگاه افزایش داده و به بیش از 50 میلیون دستگاه رسانده‌اند. همچنین اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که به تعویق افتادن عرضه‌ آیفون‌های پیش‌فروش شده توسط اپراتورهای مخابراتی به میزان 5 تا 6 هفته در مقایسه با نسل‌های پیشین آیفون، نشان از استقبال بالا از این گوشی دارد.‌

انگلیس حمله سایبری واناکرای را به کره شمالی نسبت داد

دولت انگلیس کره شمالی را به دلیل حمله سایبری واناکرای که یک سوم از بیمارستان‌های انگلیس را تحت تاثیر قرار داد، متهم کرد.

به گزارش  فارس، بن والاس وزیر امنیت انگلیس در این زمینه می‌گوید: ما معتقدیم که این حمله از سوی یک کشور خارجی اتفاق افتاده است. کره شمالی کشوری است که در این حمله‌‌ جهانی شرکت داشته است و دولت با احتمال زیادی در این مورد اطمینان دارد‌.

حمله‌ گسترده‌ باج‌افزار واناکرای بیش از ۳۰۰ هزار رایانه را در ۱۵۰ کشور تحت تاثیر قرار داد، از جمله خدمات سلامت ملی انگلیس، شرکت اعتبارسنجی آمریکایی فدکس و کارخانه‌ خودروسازی هوندا

باج‌افزار مذکور برای پخش شدن از یک کد اکسپلویت متعلق به آژانس امنیت ملی آمریکا به نام shadowo منتشر شده بود.

 

توییتر منبع درخواست نمایش تبلیغات سیاسی خود را شفاف می‌کند

به دنبال برخی نگرانی‌ها در مورد نمایش تبلیغات سیاسی در شبکه‌های اجتماعی آمریکایی توسط روسیه برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی توییتر از شفاف‌سازی‌های بیشتر در این زمینه خبر داده است‌.

به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، توییتر می‌گوید از این پس هویت حامیان و سفارش‌دهندگان هر آگهی سیاسی در این شبکه اجتماعی را افشا و در مورد میزان صرف بودجه توسط آنها اطلاع‌رسانی می‌کند.‌

این اقدام به دنبال تحقیقات کنگره در این زمینه و درخواست آنها از مدیران شبکه‌های اجتماعی آمریکایی برای شفاف‌سازی عملکردشان صورت می‌گیرد. علاوه بر توییتر‌، فیس‌بوک هم قصد دارد اقدامات مشابهی را در این زمینه انجام دهد‌.

مقامات آمریکایی روس‌ها را متهم به تلاش برای تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور از طریق انتشار اخبار کذب در شبکه‌های اجتماعی و همین طور سفارش دادن تبلیغات سیاسی گسترده کرده‌اند.‌

توییتر می‌گوید برای رفع هرگونه شبهه در این زمینه یک مرکز شفافیت هم تاسیس خواهد کرد که وظیفه آن بررسی منابع مالی تامین هزینه نمایش آگهی‌های سیاسی در این سایت و تحقیق در مورد هویت آنان خواهد بود. در عین حال فیس‌بوک هم از استخدام 4000 کارمند جدید برای ارتقای بررسی و مدیریت تبلیغات مختلف و حذف اخبار جعلی خبر داده است‌.

دستبرد هکرها به کلینیک جراحی پلاستیک بازیگران مشهور در لندن

گروهی از هکرها با حمله به کلینیک جراحی پلاستیک و ارایه‌دهنده خدمات آرایشی و بهداشتی توانسته‌اند اطلاعات اشخاص مشهور مراجعه کننده به آن را سرقت کنند‌.

به گزارش  فارس به نقل از وی‌تری‌ بسیاری از مدل های عکاسی و برخی بازیگران از جمله مشتریان این کلینیک بوده‌اند و افشای اطلاعات خصوصی آنها می تواند رسوایی بزرگی به بار آورد‌.

این هکرها که نام The Dark Overlord را برای خود انتخاب کرده‌اند، داده‌های مشتریان کلینیک یادشده را دزدیده و تهدید کرده‌اند که این اطلاعات را منتشر کرده و رسوایی به بار می‌آورند.‌

از جمله اطلاعات به سرقت رفته توسط این هکرها، عکس‌های مدل‌ها و بازیگران مشهور است. کلینیک یادشده که London Bridge Plastic Surgery نام دارد، خود وقوع حمله مذکور را تایید کرده و می‌گوید احتمال تکرار آن وجود ندارد‌.

اسکاتلندیارد از پیگیری پرونده یادشده خبر داده و می‌گوید گروهی از کارآگاهان زبده را مامور تحقیق در این زمینه کرده است‌. تاکنون هیچ دستگیری در این زمینه رخ نداده است. گروه هکری یاد شده گروهی پیچیده توصیف شده که قبلا نیز به شرکت‌ها و موسسات پزشکی و نهادهای درمانی در آمریکا حمله کرده است.‌

تشخیص تمایل به خودکشی با تصویربرداری مغز و یادگیری ماشینی

محققان دانشگاه کارنگی ملون طی انجام یک پژوهش جدید از یادگیری ماشینی و تصویربرداری مغز برای تشخیص تمایل به خودکشی در افراد استفاده کردند.‌

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، محققان در این مطالعه 34 نفر را مورد بررسی قرار دادند که 17 نفر از آنها تمایل به خودکشی داشته و 17 نفر موارد نوروپاتی(بیماری اعصاب محیطی) بودند.

آنها فعالیت مغزی این شرکت‌کنندگان را با استفاده از تصویرسازی تشدید مغناطیسی کارکردی(fMRI) ثبت کرده و به صورت همزمان به آنها سه گروه از کلمات را ارایه کردند.

این کلمات در سه دسته‌بندی کلمات مرتبط با مرگ، کلمات مثبت و کلمات منفی قرار داشتند.

الگوریتم جدید که توسط این محققان توسعه یافته به درستی و با دقت 91 درصد توانست با بررسی اسکن مغزی این افراد، گروهی که به خودکشی تمایل داشتند را از گروه دیگر تشخیص دهد.

این تیم تحقیقاتی قبلا یک مجموعه از آنچه که آنها "علامت‌های عصبی" نامیده‌اند، توسعه داده‌اند. اینها تصاویر مغزی هستند که برای پاسخ‌های احساسی خاص، به ویژه غم، شرم، خشم و غرور، مانند اثر انگشت عمل می‌کنند.

مطالعه جدید نشان داد افرادی که به خودکشی گرایش دارند، پاسخ‌های هیجانی متفاوتی نسبت به مفاهیم خاص در مقایسه با افراد نوروپاتی از خود نشان می‌دهند.

این پژوهش یکی دیگر از شواهدی است که نشان می‌دهد افرادی که مستعد خودکشی هستند، می‌توانند به صورت عینی هر چند با یک آزمایش خون یا یک اسکن مغزی شناسایی شوند.

این پژوهش در مجله Nature Human Behavior منتشر شده است.

دردسر جدید گوگل به خاطر یک ایموجی

‌ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در واکنش به ایراد برخی کاربران از شکل یکی از ایموجی‌های این شرکت در توییتی به کنایه اعلام کرد گوگل همه کارهایش را برای اصلاح این ایموجی بر زمین خواهد گذاشت‌.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، هفته گذشته یکی از کاربران یک اسکرین‌شات از هر دو ایموجی چیزبرگر در گوگل و اپل توییت کرد و قرارگیری متفاوت پنیر را در این دو ایموجی نشان داد‌.

این عکس نشان می‌داد که پنیر در ایموجی گوگل زیر برگر قرار گرفته، در حالی که در ایموجی اپل روی برگر قرار دارد‌.

‌پیچای در پاسخ به این توییت نوشت: همه کارهایمان را رها می‌کنیم و روز دوشنبه آن را اصلاح می‌کنیم. البته اگر مردم به توافق برسند که کدام درست است‌.

با توجه به ایموجی‌پدیا که یک مرجع و منبع استنادی ایموجی‌ها است، گوگل تنها شرکت فناوری در دنیا است که پنیر چیزبرگر در ایموجی آن زیر برگر قرار دارد. در حالی که در ایموجی شرکت‌های اپل، سامسونگ، فیسبوک و دیگر شرکت‌ها این طور نیست‌.

با این وجود مشخص نیست که آیا گوگل واقعا این ایموجی را تغییر خواهد داد یا خیر.‌

جالب اینجاست که بحث بر سر جای قرارگیری پنیر در چیزبرگر هنوز داغ است.‌

 

تحقیقات انگلیس از دخالت سایبری روسیه در رای‌گیری خروج از اتحادیه اروپا

مقامات انگلیسی در تلاش برای پی بردن به این مساله هستند که آیا روسیه در رای‌گیری خروج از اتحادیه اروپا دخالت سایبری داشته است یا خیر‌.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، پس از آنکه آمریکایی‌ها روسیه را به دخالت سایبری در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا متهم کردند، انگلیسی‌ها هم جنجال رسانه‌ای مشابهی به راه انداخته‌اند و تلاش می‌کنند رای عجیب مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا در سال گذشته را به دخالت‌های روسیه نسبت بدهند.

مقامات انگلیسی در اولین گام از مارک زاکربرگ رییس شبکه اجتماعی فیس‌بوک خواسته‌اند تا با بررسی دقیق موضوع مشخص کند تا آیا روس‌ها در این زمینه نقشی داشته اند یا خیر‌

زاکربرگ هم قول داده تحقیقات مناسبی در این مورد انجام دهد تا دستکاری افکار عمومی مردم انگلیس از طریق انتشار اخبار جعلی احتمالی در این مورد و همچنین نمایش تبلیغات سیاسی مغرضانه سیاسی توسط روس‌ها مشخص شود.‌

البته قرار است علاوه بر روس‌ها در مورد تلاش دیگر کشورهای خارجی برای تاثیرگذاری بر رای مردم به منظور خروج از اتحادیه اروپا نیز تحقیق شود.

فیس‌بوک چند هفته قبل از صرف هزینه و نمایش دهها پیام تبلیغاتی به ارزش 100 هزار دلار توسط یک گروه روسی به منظور نمایش اخبار دروغین در این شبکه اجتماعی با هدف تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات به نفع دونالد ترامپ در سال 2016 خبر داده بود. تبلیغات یادشده توسط 10 میلیون آمریکایی مشاهده شده بود. کنگره آمریکا نیز به طور مستقل در حال تحقیق در این زمینه است.‌