اپل یك گام دیگر برای تحقق اینترنت چیزها برداشت

اپل و جنرال‌الکتریک اعلام کردند که یک کیت توسعه جدید برای سیستم‌عامل تلفن همراه اپل در iOS عرضه می‌كنند. این برنامه که برای هفته آینده در دسترس خواهد بود، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا بتوانند برنامه‌های پلتفرم اینترنت چیزهای ساخته‌شده برای محصولات جنرال‌الكتریك را روی iOS ارایه دهند.

مدیرعامل شرکت اپل در این باره گفت: با همگام‌سازی اپل و جنرال‌الكتریك، خدمات ارایه‌شده به‌طور اساسی تغییر می‌كنند و همگان خواهند دید که چگونه جهان صنعتی با ترکیب پلتفرم جنرال‌الكتریك و با قدرت و سادگی iPhone و iPad کار می‌کند.

به گفته مدیرعامل اپل، با همگام شدن سیستم‌های جنرال‌الكتریك و اپل، شرکت‌های صنعتی به برنامه‌های قدرتمندی دسترسی پیدا می‌کنند که به آنها امكان می‌دهد تا داده‌های تجزیه و تحلیل‌شده محصولات جنرال‌الكتریك را روی iPhone یا iPad خود داشته باشند.

برنامه‌های کاربردی توسعه‌یافته با SDK جدید می‌توانند دید بیشتری را در عملکرد تجهیزات و عملیات در آیفون یا آی‌پد ارایه دهند.

جنرال‌الكتریك در حال حاضر دارای برخی از برنامه‌ها در App Store اپل است، كه اپلیكیشن‌App Case Management  از جمله آنها است. جنرال‌الكتریك قصد دارد تا با اپل همکاری کند تا بتواند برنامه‌های بیشتری را نه‌تنها برای استفاده داخلی بلکه برای مشتریانش ایجاد کند.

اگرچه این پروژه یك طرح تلفیقی و دوطرفه برای اپل و جنرال‌موتور است، اما از آنجایی كه اپل همیشه در محیط سازمانی پذیرفته‌نشده شانس كمتری برای ساخت برنامه‌های کاربردی صنعتی دارد، از همین رو همكاری با جنرال‌موتور می‌تواند نقطه عطفی برای پیشرفت آن باشد.

اپل قصد دارد تا با همكاری جنرال‌الكتریك برنامه‌هایی را تولید كند که بتوانند با راه‌حل‌های خاص خود با محصولات صنعتی كمپانی جنرال‌الكتریك مانند یخچال‌فریزرهای تولیدی این شركت ارتباط برقرار کنند.

در حال حاضر بخش صنعتی که شامل تولید، تدارکات و صنایع زنجیره‌ای است، دارای بیشترین تقاضا برای برنامه‌های تجاری و صنعتی اینترنت چیزها است و پس از آن بخش انرژی بیشترین تقاضا را برای استفاده از خدمات اینترنت چیزها دارد. به عقیده كارشناسان، با توجه به اینكه اپل بزرگ‌ترین بخش بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد، می‌تواند با همكاری‌های این‌چنینی با كارخانه‌های صنعتی در همه‌گیر شدن ارایه خدمات اینترنت چیزها نقش اساسی بازی كند.